Fórum - Téma


Převodovka+Mondeo-Automat nezařadí 5stupeň,a další


Fórum Mondeo MK III Převodovka+Mondeo-Automat nezařadí 5stupeň,a další

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla2010-10-03 09:48:45

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s následujícím problémem s 5st. automatem Tiptronic (Jatco) v Mondeu TDCi 2.0 r.v. 2004: automat funguje bez problémů, ale nezařadí 5 stupeň.

Nejde to v automatu (režim D) - při rozjezdu to normálně řadí až na 4ku a výš na 5tku ne (při přepnutí na ruční režim to na displeji ukazuje č. 5, ale podle otáček a rychlosti je to 4ka).

V ručním režimu (+/-) se také v pohodě dostanu až na 4ku a po volbě (+) se na displeji změní číslo na 5, ale s převodovku se v reálu nic nestane. Při opakované volbě (+/-) se jen mění čísla z 5 na 4 a zpět a nic se neděje.Teda z 5 na 4 to trošku cukne.

Všechno ostatní, i zpátečka, je ok. S převodovkou nebyly žádný problémy.

Závada se mi stala včera - ráno jsem jel po dálnici (5tka fungovala), pak auto do odpoledne stálo a večer jsme se vraceli domů. Mezi vesnicema tam 5tka byla (alespoň si myslím, nevzpomínám si na žádný problém a jel jsem určitě alespoň 100kmh, takže bych si všimnul, že to jede jen na 4ku). Po nájezdu na dálnici to začalo - zůstala tam 4ka. Nejdřív jsem si myslel, že je to kvůli jízdě do kopce, ale když to trvalo, tak jsem vyzkoušel ruční řazení a bylo to jasný. Zastavil jsem, vypnul a zapnul motor, ale nepomohlo to.

Zkusím projet a kouknout pod kapotu. Poradíte mi, co mám vyzkoušet nebo na co se mám kouknout?

Jinak v pondělí do servisu. Co mě tam může čekat?

Dík za každou informaci.

Edit: Tak po dnešní projížďce se zdá být vše ok. Převodovka řadí 5tku jako dřív. Nerozumím tomu ...

2010-10-03 17:59:10

I když to teď řadí normálně, Stejně bych ten servis navštívil, ať zkontrolují množství oleje a diagnostikou přečtou chyby. To nebude stát moc pěněz.

Toho oleje tam může být méně a tím že "zpění", tak to nemá sílu přeřadit. Nebo je problém v elektronice/elektrice a to by měla odhalit diagnostika.

2010-10-04 10:12:36

Volal jsem do servisu, po telefonu mi samozřejmě neřekli v čem mohl být problém - snad mohl být zaseklý nějaký ventílek... Zítra k nim raději jedu na diagnostiku řídící jednotky převodovky.

Olej kontrolován před 2 měsíci / 5000km - množství i kvalita v pořádku.

Edit:

Diagnostika řídící jednotky převodovky - bez závad.

Diagnostika řídící jednotky motoru - chyba P1700 Transmission intermediate failure (failed to neutral) - česky to tam psalo "nezařazen neutrál". Elektrikář, co to dělal, tvrdí, že to je varování - že to prý znamená pokus o start se zařazenou rychlostí nebo chcípnutí motoru se zařazenou rychlostí. A že mu to neukazuje na žádný problém, který by mohl řešit. Kdyby to byla klasická elektrická závada jako špatný konektor nebo zlomený drát, tak by to prý byla jiná chyba.

Při kontrolní projížďce to řadilo jako nový, nepředvedlo to ani jedno cuknutí, které to umí např. při podřazování na nižší rychlost při jízdě z kopce bez plynu. Ruční řazení reagovalo normálně (líp než když jsem to včera zkoušel).

S majitelem (a hlavním odborníkem) servisu jsme se dohodli na nové kontrole oleje (neměl volný zvedák, tak až příští týden). Jinak si myslí, že to mohla být nějaká mechanická závada. Říká neřešit, dokud se to nebude projevovat častěji. Pak vyhledat odborný servis na automaty - doporučuje mi KAPS (což je ale pro mě trochu z ruky - Praha).

Já vůl jsem se ho ale v rozrušení zapomněl zeptat na něco podrobnějšího kolem té P1700 - věřil jsem tomu elektrikáři, ale teď se mi začíná zdát, že tomu třeba úplně dobře neporozuměl.

Takže bych měl na zkušenější kolegy otázku - co znamená ta chyba P1700?

2010-10-05 22:27:12

Já mám v manuálu u chyby napsáno: P1700- Transmission Indeterminate Failure (Failed to Neutral). Je tam rozdíl v tom "intermediate" a v mém " indeterminate".

Nicméně se domnívám že jde o náhodnou chybu v komunikaci mezi jednotkou motoru, jednotkou převodovky a snímačem polohy voliče převodovky. Myslím si, že v datové komunikaci nebyla doržena posloupnost signálů. Může to být také způsobeno nečistotou v kontaktech voliče či jiná "hloupost". Snad ne nic vážného. Všechno jsou to jen dohady!!

2010-10-06 09:18:29

Ano, určitě tam má být "Indeterminate".

Rozuměl bych tomu podobně, jak říkáš. Ještě jednou se servisu zeptám na podrobnější vysvětlení.

Ještě jsem si vzpomněl, že těsně před poruchou jsme stáli na přejezdu a manželka řadila N ... třeba to udělala nějak .. jinak

Každopádně dík za info!

2013-12-31 17:29:56

Ahoj nevite kde je snimac rychlosti na automaticke prevodovce durashift mondeo mk3 tdci. Díky


Odpovědět