Fórum - Téma


Převodovka+Mondeo 1,8 SCI-problém s řazením


Fórum Mondeo MK III Převodovka+Mondeo 1,8 SCI-problém s řazením

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla2012-02-16 00:03:51

Zdravím, poslední dobou mám problém s řazením jedničky, dvojky a zpátečky. V klidu je problém zařadit jedničku a zpátečku. Skoro pokaždé musím auto trochu rozpohybovat na trojku abych mohl zařadit tyto rychlosti. Dvojka při přařazování taky nejde nijak hladce. Můj dotaz je čím to může být. Olej?... ten jsem nekontroloval...velká kosa a garáž není. Táhla?...v knize "Jak na to" a nikde jinde jsem nenarazil na nic jak by se daly seřídit....Proto budu rád za koždou informaci, radu, zkušenost atd. Dík.

2012-02-16 21:02:32

Pokud by to bylo olejem, tak po ohřátí motoru a převodovky by se to mělo výrazně zlepšit. Jde o to, jestli ti to začalo dělat z ničehonic a jak je na tom spojka. Výrazně opotřebovaná má také negativní vliv na řazení. Pokud ti to dělá od koupě, tak už můžou být načaté synchrony od předešlého majitele. Řazení u MKIII by mělo být pomocí lanovodů, které by měly eliminovat přenos vybrací a pokud si pamatuju, tak se i dají nějak seřizovat přímo na převodovce, ale nikdy jsem to nedělal, nebylo potřeba. Jinak tuhé řazení je jednou z věcí, které se tomuto typu Mondea vytýkají a promazání lanovodů nijak nepomůže. U tebe to bude něco jiného, než zatuhlé lanovody.

2012-02-17 11:32:08

Zdar Coolman, díky moc za tvé řádky. Bylo to jak píšeš, začalo to dělat z ničehonic. Spojka ta vypadá vpořádku. Kdyby byla sjetá, tak by právě řazení mělo jít bez problému, jedině kdyby nedošlo k úplnemu rozpojení. Ale to taky nepozoruji. Ještě jednou dík.

2012-02-18 19:08:53

Pokud to bylo z ničehonic, tak bych se možná zaměřil na to seřizování řazení. Někde jsem to viděl, ale nevzpomenu si, sorry. Zkus pohledat. I ojetá spojka může dělat neplechu, kdy nýty i při vymáčknutí stále lehce dosedají, lamela už ne a pak nedojde k rozpojení mezi přítlačákem a setrvákem. Jako kdybys nedostatečně vymáčknul spojku. Neříkám, že to je u tebe a nevím, v jakém stavu ta spojka je. Pokud nedošlo k nějakému poškození lamely, kdy odchlíplý zbytek může někde překážet. Jen tak ke zhoršení řazení nedojde, pokud se nestane něco v převodovce, či spojce. Jednou se mi u oktávky stalo, že šly určité kvalty špatně řadit a pak už jsem je tam nedostal vůbec. Najednou jsem neměl jedničku a dvojku, něco se uvolnilo v převodovce na hřídeli a musel jsem měnit převodovku. Snad to bude u tebe jen tím seštelováním.

2013-03-25 21:52:28

mchodura: Potíže s řazením především 1.- kontra zpátečka jsem měl zhruba v polovině roku 2012 (najeto zhruba

100 000 km), na vině téměř zničený 2hmot. setrvák, po výměně ( cena setrv. origo 11 400 Kč u Forda) běhá převodovka

jako nová. Auto jsem kupoval s údajně 74 000 km v ALD Praha, asi s tím jezdila prasátka. S pozdravem Georg.


Odpovědět