Fórum - Téma


Převodovka+Maverick-nefunguje přední náhon


Fórum Maverick Převodovka+Maverick-nefunguje přední náhon

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Maverick  |  Naše vozidla2014-11-10 06:25:56

Dobré ráno, chtěla bych moc poprosit o radu ohledně mého drobečka.(Ford Maverick 2,7 td, r.v. 97,74kW) Abych nějak začala: No, protože jsem nejspíš úplně blbá, půjčila jsem Mevoška kamarádovi, který mi ho vrátil jakoby nic. Jenže to bylo sucho. Den na to, ale napršelo a to v celku dost. Bydlíme na samotě u lesa, na celkem vysokém kopci a v docela nedostupném terénu. (Teda do té doby nedostupném terénu rozhodně ne pro nás, spíš pro ostatní auta.Musím říct, že náš drobek, byl opravdu plnokrevník a nikdy mě v tom našem "přítulném bahníčku" - mazlavém jílu, nenechal na holičkách. Protože zde není elektřina, máme zde elektrocentrálu a zrovna došel benzín, takže jsem musela vyjet. Za normálních okolností by to nebyl žádný problém, ale maverick byl pokud vím, vždycky buď předokolka, nebo 4x4 na silnici, nebo 4x4 do terénu. Najednou jsem se nemohla odlepit od baráku a zjistili jsme, že ani předek, ani 4x4 nejde a že mi akorát prokluzujou zadní kola a auto se ani nehne. Pomocí tery a 12 tunového navijaku a přítele jsem se asi po 3 hodinách( normálně to trvá max.10minut)dostala dolů. Po silnici mi to na zadek jelo celkem obstojně, řadit jde oběma těma klackama, tak, jako by se nic nedělo, ale děje. Nevíte někdo prosím, co se s tím mohlo stát, jestli to půjde nějak spravit, co a přibližně za kolik by se na to muselo dokoupit? Omlouvám se, že mám milion otázek a vypisuju Vám tady nepodstatný romány, ale jsem v dost zoufalé situaci. Mimo benzínu do centrály, vozím i vodu, jídlo atd. Mám dvě malé děti a jsem jediná kdo má řidičák, takže v podstatě vše zajišťuju sama a teď do toho to auto.... Ještě jednou moc děkuju za jakoukoliv radu a přeji hezký den

2014-11-10 14:39:32

Jakým způsoben se řadí ten pohon 4x4 elektricky nebo mechanicky - nevím to nikdy jsem v tomto voze neseděl mohl by být problém mezi ovládáním řazení a převodovkou něco ulomené utržené kabely táhlo . . .

2014-11-10 15:29:09

jirka_focus: ahoj, no řadí se manuálně. Jsou tam dvě šajtrpáky, ta co je blíž k řidičovi tou si zařadíš, jestli chceš náhon jenom na předek, nebo 4x4 na silnici a nebo 4x4 v terénu.Druhou řadíš kvalty. Ale teď když to nefunguje, tak je úplně jedno, co si tam dáš za náhon a pořád to jede jenom na zadek a ještě klidně to nějak pustí diferenciál a je v záběru pouze jedno zadní kolo a druhý prokluzuje. a předek prostě stojí.To je v terénu, no a na silnici to taky jede jen na zadní náhon, ovšem aspoň to trošku jede. Chová se to dost podobně, jako kdybych měla za normálních okolností, zařazeno 4x4 na silnici, taky to trochu honim po silnici (plave to ze strany na stranu) Ale teda o dost míň. Normálně jsem většinou jezdila na silnici na předek, bylo to i vzhledem ke stavu auta nejlepší.Třeba když náhodou pršelo , tak dát si 4x4 na silnici, to prostě nehrozilo, pomalu jsem se nemohla vejít na silnici, natož pak se vyhnout protijedoucímu autu.

2014-11-11 13:27:28

rousenback: Zkontrolujte spojení převodovky s tou řadící pákou jestli někde nevypadl něaký čep šroub něco se neulomilo

2014-11-12 15:22:04

Kluci, děkuju moc, ale prý je to tím, že nemám koule....

Teda v levém homokinetickém kloubu. A to je to sotva půl roku, co jsme ho měnili.

Ps.: Je moc fajn vědět, že v dnešní uspěchané době, se najdou i tací, kteří obětují

svůj čas na řešení problémů někoho jiného.Ten pocit stojí za ještě jedno velké děkuji.

Ať se Vám daří. Zdraví Monika


Odpovědět