Fórum - Téma


Přestavba halogenů na xenony


Fórum Tuning a úpravy Přestavba halogenů na xenony
2010-09-30 13:57:04

Ahoj mám neustále problémy s žárovkymi a tak jsem se rozhodla,že bych udělala nejraději přestavbu na xenony.Ale zajímalo by mne zda je to vlastně legální.A nebo jestli je lepší koupit nová celá světla se xenony.Mám Forda Focusa 2002.Díky za nápady.

2010-09-30 22:03:51

Zdravim, No pokud to chceš legálně tak to chce světla s automatickým nakláněním a ostřikovače světlometů...

2010-10-03 12:50:51

Problém s žárovkami se dá odstranit montáží odporových kabelů mezi konektor a žárovku,myslím že to dodává Ford jako originál součástku.

Jinak montáž xenonů,by byla tak drahá,že to v žárovkách neutratíš za celou životnost automobilu

A montáž jen výbojek ,nebo světlometů bez naklápění a ostřikovačů nedoporučuji,protože všem s touto přestavbou bych nejradši ty světlomety rozkopal ,když mě tim oslňujou

2011-03-28 22:31:46

Já pořád nějak nedokážu pochopit, jak někoho může oslňovat to, že někdo nemá ostřikovače

Pokud má někdo nandaný xenony a má je seštelovaný, tak není problém ani s nivelací. Tím myslím, že není problém s oslňováním, co se policie a technický týče, tak problém samozřejmě je.

Kdyby byla na mondeu nebo na focusu nivelace dinamická, jako třeba u C5, tak neřeknu ani půl slova.

Vrátím se k tomu dodělání ... určitě doporučuji. A to ne z důvodu úspory za žárovky, ale z důvodu lepší viditelnosti a celkově zatraktivnení vzhledu auta. Navíc Focus má originál bixenony, takže tam je to úplná paráda.

Aby bylo vše jak má být, je třeba dodělat i zmíňené ostřiky a nivelaci. Jsem taky zastánce toho, že by to mělo být tak jak má, ale nebudu ortodoxně tvrdit, že každej kdo nemá nivelaci mně oslňuje. Každopádně ale doděláním nivelace a ostřiků to nekončí. Od silničních kontrol budete mít sice pokoj, protože policajt uvidí vše jak má být, ale jakmile pojedete na technickou kdy nemáte známýho a nebo kde prostě trfíte na vola, tak vás nepustí ani tak. Xenony jsou totiž originál zapsané i v TP. popravdě ale znám jen jednoho člověka který s tím měl problém, spíš se tím technik nezaobírá jakmile vidí že na nápravách jsou hejblátka a v nárazníku stříkátka.

Vřele doporučuji. jen je tedy potřeba počítat s investicí. Někdy se dají vychytat kusy za pát kaček, ale to je spíš o štěstí. Jinak počítat tak 8.000 za světla, 2.000 za ostřiky a 2.000 za nivelaci. Bavíme se o použitých dílech.

2011-04-01 22:50:42

rumcajs1 : Podle tvého příspěvku je vidět,že stím nemáš vůbec zkušenosti,tak ti to vysvětlím.

1. Oslňujou klasická světla z výbojkou místo žárovky H7,pokud není ve světle čočka.

2. Když máš seřízený originál xenon bez nivelace,tak při zatížení či nerovnosti na komunikaci,se předek nadzvedne a světla svítí nahoru a oslňují,je pravda že klasická světla to dělají táké,ale nemají takovou intenzitu světla,samozřejmě můžeš namítat ,že se to dá řešit manuálním nastavením,to je pravda,ale kolik řidičů ,když zatíží automobil,sáhne po regulaci předních světel

3. Ostřikovače jsou tam nutné proto ,protože když je špinavé sklo (plast) světlometu,tak se světlo rozptyluje do různých směrů a tím může oslňovat.

2011-04-02 12:25:27

  • S bodem 1 naprosto souhlasím a to bez výhrad.
  • K bodu dvě mám dotaz ... Takže všichni kdo mají halogeny vlastně oslňují protože prostě zásadně nepoužívají kolečko?? Asi záleží na člověku, co říkáš?? Jestli tobě je jedno že by jsi oslňoval, dobře, ale mně to jedno není, takže bych si to kolečkem upravil stejně jako v dobách kdy jsem měl halogeny.
  • 3. se zas*anýma světlama stejně nikdo nejezdí, protože prd vidí, každej člověk má asi nějakou soudnost.

A u špinavých halogenů se světlo nerozptyluje do různých směrů??

Asi jsi chytřejší než já, hádat se s tebou nebudu, nemám to zapotřebí.

Lidé určitě ocení tvoje rady typu, to nejde, to nemůže být a podobně.

Přeji pěkný den

2013-03-10 21:00:03

Ahoj všem mám dotaz chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenost výměny halogenu za xenonovou sadu? vím že to nemuže být když to není origo. ale origo xenony na mondeo stoji 10 000Kč a xenonová seda stoji 1 000Kč stačí to jen vyměnit a muže to být bez čočky? děkuji všem za odpovědi

2014-12-31 11:48:06

problémy se žárovkama jsem měl na ficusu taky řešil jsem to montáží (asi)odporu mezi +a- poly baterie na fieste jsem namontoval přestavbovou sadu hid misto h11 a legální to není ale každej to neřeší a na stk se to da předelat zpátky na halogeny

2014-12-31 15:49:58

marek87: Podle informací od STK nejde o to, jestli je to origo nebo neorigo, ale jestli to má homologaci Hxx na krytu a jestli to projde kontrolou regloskopem.

2014-12-31 21:16:48

petrdepo: zase nesmysl,

Černým bodíkem pro xenony (nebo pro úřady?) je fakt, že přestavba osvětlení auta z halogenových světel na xenonová není povolená. Důvodem je, že každý automobil je schválen pro užívání na pozemních komunikacích tak, jak byl ke schvalovacímu řízení dodaný (včetně světel). Rovněž auta s originálně namontovanými xenony mají jednu vymoženost navíc a tou je automatické nastavování sklonu světel. Proto by se mohlo stát, že by vznikl problém přejít přes TK s takto upraveným vozidlem. Naštěstí návrat k původnímu halogenovému osvětlení je stejně jednoduchý jako jeho montáž. A potom opět zpátky. :o)

2015-01-01 11:47:18

jajarin: To je dobrá informace. Možná, že u STK mě s tou informací na můj dotaz odbyli. Až budu mít náladu, tak si podrobnosti vyhledám. Mě by totž také zajímalo, jestli se originální světlomety s naklápěním mohou nahradit světlomety bez naklápění když naklápění je u mého modelu uváděné jenom jako příplatková výbava.

2015-01-01 12:09:00

petrdepo: jajarin: Jen doplnění hoši Naklápění světel z místa řidiče musí mít dnes již každé vozidlo. Naklápění které měl na mysli zřejmě jajarin je automatická nivelace a to každého kola a podle toho se naklání každá parabola zvlášť, NÉ jako u Tebe Petře kde se to šteluje kolečkem z místa řidiče. Tato nivelace u vozů s Xenonama je automatická a proto nemá a ani nesmí mít ovládání z másta řidiče Další nutná věc pro použití Xenonů je ostřikovače předních světel.

Proto nelze zaměňovat tyto dva druhy naklápění světel

2015-01-01 16:59:51

povadi: je tam napsáno automatické naklápění

2015-01-01 17:24:14

jajarin: Nevypisoval jsem to pro kazdeho zvlast, ale pro oba a jako doplneni infa. Myslim, ze kdyz se tu nekdo k necemu vyjadruje, mel by podavat cele a ne jen kuse a neuplne informace. Pak to muze byt dost zavadejici a neplni toto forum svuj ucel. Nehlede na to, ze to pisu z mobilu proto bez diakritiky, za to se omlouvam.

2015-01-01 18:00:37

Dovolte pánové abych i já napsal poznatek od soudruhů z STK kontroly. I já jsem chtěl předělat své světla s původních originálů na lepší xenonovou svítivost. Po dotazu na patřičném místě mě bylo v podstatě vysvětleno,že pokud xenonové osvětlení není již v základu určeného vozidla,tak veškerá přestavba je nelegální a nýbrž porušení zákona.. Tak jak píše povadi: Musí být automatické nastavení polohy světel a není tím myšleno nastavení co ovládá řidič,nadále ostříkování a stěrače na světlometech. Všichni moc dobře víme,že potkáváme na silnicích frajery co mají xenony a kolikrát i když mají tlumené světla nás docela oslňují. Všeho jen dočasu. Všichni víme,že odedneška si na nás došlápnou a věřím,že tihle borečci na to dojedou

petrdepo: K tvému dotazu ,zda můžeš vyměnit světla s naklápěním ,za ty co naklápění nemají a naopak jen tohle: Pokud je vozidle stadartně od výroby naklápění světel,tak při STK musí být funkční Pokud ho tam nemáš a chceš ho tam mít,tak se to dá udělat a musí se to zapojit opět aby bylo funkční.

udm  
2015-11-21 15:21:39

Mondeo Mk3 instalace Xenonů .. Videonávod z YouTube. Co na to říkáte? Šli byste do toho?

Ford Mondeo MK3 mount a D2S Bi-xenon projector (installation video)  |  Více info

For the Ford Mondeo MK3, year 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 and 2007. We show how to open your headlight and mount (custom) a D2S bi-xenon projector.

0:00 Put the headlight in the carton box for about 15 minutes and put the heatgun in the first stand. Try to separate the glass from the housing with a flat screw driver

0:36 Unscrew the inlay and pull it out

0:44 Don't forget the screw behind the white plastic cap (on left for your position bulbs)

1:16 Undo the ignitor of the bulb and get out the whole holder

1:28 Unscrew the screws of the projector and take it out even as the shroud what's clicked by two lips

1:47 Ofcourse we've draw the line on the wall before we remove this original projector. For now, make the backside flat

2:33 Align the new D2S 3.0 projector to the original line (and the high beam) and mark the mounting points

2:49 Predrill the holes and mount the projector in there. We used a 2 componets glue and metal to fix it.

(Also the mounting screws can be fixed some extra with this glue and metal)

3:48 Drill in the centre of the original shroud a bigger hole for the bigger lens

4:10 Place the holder back in the housing and clean it all

4:37 Also the inlay need now back in the housing (we've paint it black matte)

4:56 Press the glass back on there, and put it in the carton box again for about 15 minutes

5:26 It could be you'll need D2S to AMP adapters and the AMP to D2S adapters, because the red block is to big

Any questions? Contact us directly!

info@retrofitlab.com

+31 (0)341-820220

Retrofitlab.com

Tolweg 2W

3851SK Ermelo

Netherlands

2015-11-22 19:10:51

Tohle je predelavka na Bi-xenony.Zvazuju prestavbu,ale pri zachovani puvodnich drzaku.Ne tenhle nevratnej zpusob.

2015-12-13 18:34:51

Dovolte abych i já napsal mé zkušenosti s HID přestavbovou sadou u Mondea MkIII. jezdil jsem s něma 2 roky. Samozřejmě vše seřízené jak má být. Až jednoho dne mě zastavila policejní hlídka ráno při cestě do práce a ihned chtěla otevřít motor, naštěstí si ničeho nevšimli.O 2 týdny později, mě zastavili znova, tentokrát při cestě z práce. Chtěli jen otevřít okno a v ten moment jsem musel otevřít motor svítil baterkou kolem světel tak dlouho až se mu podařilo zahlédnout kousek balastu a okamžitě upozornil,že mám nelegální xenony chtěl mi dát 2000Kč pokuty, naštěstí jsem ho ukecal,že jsem auto koupil z druhé druhé ruky, tak mě pustil se slovy, že příště mi tu pokutu dá. Bylo to v Opavě. No a přítelkyně mého syna u focuse za to dostala 500Kč pokuty v Ostravě. Pozor policie je na to proškolená. Takže mám doma 2 přestavbové sady na nic.


Odpovědět