Fórum - Téma


Poraďte mi prosím s mondem 2002, 2.0 TDD


Fórum Technický koutek Poraďte mi prosím s mondem 2002, 2.0 TDD
2012-05-11 18:51:56

Zdravím, potřeboval bych poradit s vícema věcma, zda jste se s tím někdo setkal zda by jste poradil...

Tak za 1,

Motor je strašně hlučnej, když ho nastartuju, tak je to jak traktor, je teda fakt že to má nalítáno přes 300Tis. Ale celkem jsem s toho nervozní, v servisu mi řekli že by to mohlo být silemblokama že jsou už vyskákaný, dneska jsem se na ně koukal a jeden ten není co zjišťovat, není nic vydět, ale ten jak je pod vzduch. filtrem tak mi příjde že má na stranách cca 1cm, merezu mezi dorazi, ale jinak vypadaji dobře, nejsou popraskaný ani spuchřelí, obávám se jestli to není zbytečný...?

Za 2,

cca po 5min jízdy se mi rozsvítí kontrolka abs a cca po 10min. se rozsvítí ručná brzda. V servisu mi zjistil že to asb dělá přední kolo, zkoušel jsem čislo vyndat, jenže je tam kvalitně zarezlej šroubek a hlavně nevím zda by to mělo cenu vůbec vyndávat...?

Za, 3

přední náprava nechutně bouchá, tady jsem se dočetl že by to mělo být tyč s kloubkama (kostice) po dnešním zjišťování jsem zjisti e jsou opravdu celkem volné nic hrozného ale určitě na víměnu, jenže je nemohu na internetu vůbec najít, hlavně za dobrou cenu, tak kdyby někdo věděl...

A za 4,

ruční brzda nemá snahu brzdit, už jsem to dělal v zimě, když jsem měnil lozisko, a to táhílko za co bere lanko je dost z tuha spíš s tím nejde ani hnout, je možné to nějak rozebrat a vyčistit?? A prý by tam asi mělo byt nějaké štelování kam to táhílko posunout ale nějak jsem nic nenašel.

Děkuji moc za rady, mám i nějaké fotky ale nevím jak je sem vložit, tak dyštak pošlu na mail...

Nebo pokud by měl někdo nějaké schéma čehokoliv bylo by dobré to sem dát, kolikrát člověk neví co by na něj mohlo vypadnout

Mějte se a moc díky za rady

Edit: Tak nakonec jsem fotky vložil, není problém dyštak nafotit.

Zatím předem děkuji

2012-05-12 15:48:13

To 91marc:

1. To že je motor hlučný asi nebude jen silenblokama. Na tohle je těžko odpovědět, když nikdo neví "JAK" je ten motor hlučný. Můžou to být už mechanické vůle uvnitř motoru, opotřebované vstřiky a čerpadlo, špatné časování motoru, atd.

2. Pokud v servisu diagnostikovali vadné čidlo ABS, nezbývá než to čidlo vyměnit. Nové se dá pořídit asi za 450,-Kč. Pokud ten šroubek co ho drží nejde normálně povolit, chtělo by to někoho s vybavenou dílnou a zkušenostma. Ohřát, zachladit, nastříkat speciálním sprayem, atd.

3. Jestli máš vůli ve vzpěrách stabilizátoru nevím, ale podle fotky vidím vyteklý tlumič(je mastný a obalený prachem). Z toho soudím, že bouchání způsobují i tlumiče.

4. Zatuhlý zadní brzdič je u Mondea obvyklá záležitost. Někomu pomohlo rozhýbání a promazání, ale já mám zkušenost, že to není na dlouho. Dá se koupit repasovaný a nebo z vrakoviště funkční a vyměnit.

2012-05-12 21:34:41

OK, díky moc za radu, celkem je jasný že tlumič ještě zkouknu, ale nějak mi nepřišlo že by to byli tlumiče, vyteklí tlumič jsem už zažil a to byly fakt jiný rány a hlavně tvrdy, toto se normál houpe,,, spíš jestli by jsi mineporadil kde kupuješ díly ? Díky

2012-05-12 22:10:08

Díly kupuju kde se dá a kde je to "nejvýhodnější". Neoriginál díly jsou k mání od spusty obchodníků: Auto Kelly, Elit, APM, Autocora, ACI a spousta dalších překupníků. Paradoxně jsem se už několikrát setkal s tím, že jsou neoriginální díly dražší než originál od Fordu. Co se týká vrakovišť, tak ty moc nevyhledávám, takže ani neporadím.

2012-05-12 22:13:41

Dobře, já jsem hledal hlavně ty kostice a právě že takové jeko mám tam teď nemou sehnat, ale pouze jen z kovu a né z tohoto plastu, ani nevím jaké jsou lepší, ale rád bych tam dal to co patří, aby mi nepřišlo něco jiného nebo krátkého

2012-05-12 22:35:28

V Auto Kelly: http://www.autokelly.cz/#...I1dJ/mrGcDCbb9cgSAya2yGMw=


Odpovědět