Fórum - Téma


Policejní passat na D1 - překročení rychlosti


Fórum Dopravní přestupky Policejní passat na D1 - překročení rychlosti1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 7

2013-11-20 17:20:35

vaclav30: Že to vůbec řešíš :) tady jsme většina lidí, kteří mají silnější autáky než má on ale nemáme v palici nas

udm  
2013-11-20 17:48:59

Skutečné nebezpečí jsou neschopní a nepozorní řidiči, kteří přehlédnou auto vedle v pruhu, nedají přednost v jízdě či ženská co si na parkovišti splete jedničku a zpátečku http://zpravy.idnes.cz/ma...=A090707_204741_krimi_cen a zajede svý malý dítě. Ale také řidiči, kteří si to furt všude celý život šinou tou svou maximálně předpisovou rychlostí a vyšší rychlost už nezvládnou, když přijde krizová situace, zareagují špatně. Kdo jezdí "nad limit", pro toho taková situace může být pak běžnou situací, nikoliv něco neřešitelného, protože mají trénink. Že trénovat na silnici se nemá? Že to se má dělat na okruhu? Jsem pro. Na druhou stranu autoškola jezdí taky mezi námi v provozu a kdo může být více nebezpečný než ten, kdo auto řídí prvně v životě? Aspoň že vedle sebe má instruktora.

Já bych viděl jako rozumné, kdyby byla možnost se kvalifikovat na vyšší limity. A klidně by mohlo být několik úrovní, ty nejschopnější ať jezdí po dálnici klidně 250 a plná čára ať je pro ně spíše informativní. Naopak těm neschopným bych řidičáky sebral. Pro jejich dobro i pro dobro jejich okolí, ať jezdí MHD či ČSAD, přečtou si přitom noviny a nikoho neohrozí.

Jinak většinou jsem se setkal s tím, že z řad mravokárců se rekrůtují právě a hlavně ti, kdož právě nepatří mezi ty dobré řidiče a proto jim logicky přijde všechno "nad limit" děsně nebezpečný. Z tohoto jejich úhlu pohledu pak jejich výroky chápu, být v jejich kůži, mluvil bych nejspíše stejně. Jen doufám, že se jednou na starý kolena vlivem degradace organismu, smyslů a reflexů do tohohle režimu taky nepřepnu.

Jinak je to stejné jako když jedna známá je téměř neplavec a kdo podle ní plave v moři "na hloubku" či v bazénu přeplave bazén na délku pod vodou je šílenej hazardér, který si neváží svého života. Jak jiný to pohled na stejnou věc. Jasně, ale on neohrožuje při plavání ostaní bla bla bla. Že jo? Jenže právě ta známá, co je neplavec, tak je kromě toho také velmi nepozorný řidič, který už kolikrát mnoho jiných ohrozil svoji neschopností a jen štěstím se nikomu nic nestalo. A tohle je "true story", není jen nějakej vymyšlenej příklad.

Na druhou stranu každý máme na něco lepší, na něco horší schopnosti, tak to prostě je. Předpisy a limity jsou stanoveny podle koho? Podle těch nejhorších řidičů. A my všichni ostatní na to doplácíme. Ale člověka nadvíhne ze židle když zrovna od těchto lidí člověk slyší různé mravokárné řeči. A kromě toho, není to zdaleka jen o věku a o najetých km - ale právě o schopnostech. I neschopa dokáže za život najezdit hodně km a při troše dobré vůle se mu ani nikomu nic nestane.

Všichni jsme byli jednou mladý, jak jsme jezdili? Nepřijde mi správný se tu po někom vozit, protože je výrazně mladší než my a jeho názor je jiný. Kór pokud třeba ještě žádnou nehodu ani nezpůsobil.

Teď nechci aby si to někdo bral nějak osobně, jen se mi nelíbí, že se tu všichni navážíte do jednoho člověka, který někde přejede plnou čáru. Všichni chytrý jak letadlo, zkušení až člověk valí oči a klaní se do hlubokého úklonu.

Tak teď doufám a hlavně se těším, že mi to jaksepatří natřete

2013-11-20 17:52:17

vaclav30: Ne..mám víc..ale o tom to není.. i když sem měl 2měsíce escorta 55kw(nebo66?už nvm) jezdil sem úplně stejně...není to o autě.. ale o člověku

Nenutím tě přez ně jezdit ani Ti to neříkám.. je to můj řidičák, moje auto,můj život.. takže si můžu dělat co chci

A když budu chtít nabourat policejníhí passata, tak to udělám - vracím se k tématu s pasatama.. na vaše poučování tu zvědvej nejsem, nic tím ani nezměníte, tak si to klidně ušetřete

btw.... UDM..

2013-11-20 18:20:22

Pro všechny:

Každý ať si jezdí na kolik má peníze a nebo nakolik potřebuje řidičák například na dojíždění. Já osobně mám zkušenost, že nejhorší je to, když si někdo myslí že je 100 %ní řidič. Potom začne jančit a konce každou chvíli vidíme okolo sebe nebo v televizi. Kdybych já, když jsem ještě jezdil jako strojvedoucí, jezdil tímto stylem a vozil ve vlaku za sebou 800-1000 lidí, tak bych hodně brzo zkončil. Ale to je na každém, jakou v sobě cítí úroveň odpovědnosti sám k sobě a také ke druhým.

2013-11-20 18:23:25

udm:

Až tak úplně nesouhlasím, myslím, že je tady mnoho členů, kteří vědí o limitech svoje. A je to právě o těch, kteří jsou méně zkušení a netuší, že jsou jiní, kteří jsou mnohem lépe vyježdění, nenapadne je, že taky třeba někdo pojede v levém pruhu 250km/h..... když podle nich " se to nesmí, to přece nemohou jet tak rychle" ...pošlou mu to tam a je hotovo. Souhlasím, že nepozorní a méně schopní je v provozu nebezpečí ale o tom to je, můžeš jet jak chceš bezpečně, rychle, plná neplná, ty to dáš ale on ne, neuvědomí si dopředu co může svým nepozorným chováním způsobit. Nikdy nevíš co udělá druhý řidič o kterém si myslíš " no snad mne vidí" vidí jenže si neuvědomí tvojí rychlost protože ho nenapadne, že někdo nejede 90 jak se na daném úseku má ale 190 jak se to přece "nesmí". Limity jsou nastaveny někde dobře, někde blbě, záleží jak to kdo z nás vnímá ale to nemění nic na věci, že pak je pozdě říkat "kdyby on udělal tohle jak jsem si myslel tak se to nestane".....on to neudělá protože není tak zkušený. Kdo má na to a jezdí nad limit nemůže bohužel ale odhadnout jestli i ten druhý, který na to nemá, udělá to co se od něj očekává.

udm  
2013-11-20 18:32:16

divinol: když už někdo jede nad limit, tak musí počítat, že ty nevyježdění či nepozorní se buď vůbec nekouknou do zrcátka či nebudou umět poznat, že jede někdo v lévém 250 a musí být schopen na to zareagovat tak, aby nehodě předešel. Pořád se mi stává, že mi tam někdo vjede, ale předvídám a odhaduju, kdo se jak zachová a jsem vždy připravenej, že mi tam kdokoliv z jakýchkoliv důvodů vjede. Ale fakt je, že kdo ani nepozná, že nemůže do pruhu vjet, že tam jede auto 250, tak za volantem podle mě nemá vůbec co dělat. Každý by měl umět odhadnout rychlost a situaci a až když si je jistý, začít měnit pruh apod.

Nikdy si nesmíš myslet "on mě snad vidí", to je podle mě špatně. Vždy musíš počítat s tím, že Tě vidět nemusí.

Kdo jezdí nad limit bere na sebe odpovědnost i za nepozornosti a nižší schopnosti druhých. Pokud ne, nemůže se na to vymlouvat, to je můj názor.

2013-11-20 18:34:31

udm: trošku souhlasím a trošku oponuji. v DE je doporučená 130 km/h na dálnici. O tom žádná. Limit tam je nějaký od věku či zhotovení ŘP. Ovšem ta dálnice tam vypadá úplně jinak jako u nás.

Teď u nás. Jak říkáš. Někdo 250 km/h. No proč ne, ale ... Máme 3 -proudou dálnici ? Dále. Většina jezdí v těch max 150 km/h. Najednou + 100 km/h. . V Čechách prostě budou jen dva pruhy a už jen kvůli kamionům, které se plouží někde kolem 100 km/h nemůžeš povýšit v podstatě " přejížděcí" pruh na víc jak je stanoveno zákonem.

udm  
2013-11-20 18:38:47

vaclav30: i kdyby v Čechách byly tři pruhy, tak jsem si jistej, že ten levý budou blokovat pomalojezdci. Když jedu pomalu a třeba zrovna chvíli v levém a někdo mě dojede, nedělám mu naschvály a snažím se mu uhnout, abych ho neblokoval. Totéž ale stejně samozřejmě očekávám od ostaních když jedu rychle. Považuju to za slušnost.

V levém pruhu člověk nemá co dělat. Jenže naše zoufalé dálnice nedávají lidem na výběr. Jeďte po D1 v pravém pruhu - to prostě nejde. Ale když se někdo přiblíží, mělo by se mu uhnout. Mělo by se pokutovat, když někdo v levém blokuje ostaní. Ale v žádném případě by si někdo neměl nechat dát pokutu za to, že jel v levém pruhu po volné dálnici, pokud nikoho neblokoval, protože stav dálnic je zoufalý a jen levý pruh je tzv. sjízdný. Platíme nemalý peníze ročně za dálniční známku, ale kde jsou ty naše peníze? Utopili je politici, prošantročil stát. Těm budem ještě platit pokutu? Ani omylem.

2013-11-20 18:40:37

udm: Když někdo vlevém pruhu překračuje povolenou rychlost, tak musí nutně počítat s tím, že se také vyskytují řidiči, kteří povolenou rychlost nepřekračují. Ale to jsem už psal - je to na osobní odpovědnosti. Ale také se čím dál víc vyskytují záznamové autokamery v autech. Potom se také může stát, že někdo dá záznam kamery i s natočeným údajem vlastního tachometru polišům a pak ten chvátající také třeba nebude rok jezdit kvůli tomu, že přijde o řidičák.

udm  
2013-11-20 18:44:49

petrdepo: takovýhle bonzáci s kamerami jsou nejhorší špína a odpad společnosti, pokud mají v úmyslu dělat to, cos popsal. A stejně jim to je absolutně k ničemu, neboť nějaká jejich kamera není vůbec žádný důzkaz. Jen hlupáka by na takévém důkazu někdo uvařil a to jedině díky jeho přiznání.

2013-11-20 18:46:22

udm:

Pakliže bych měl být schopen zareagovat a předejít nehodě, nemohl bych jet 250, když mi tam někdo vjede tak v takovém fofru moc času na reakce není. Vždy počítám s tím, že mě nevidí jenže tomu musím taky přizpůsobit rychlost.

2013-11-20 18:48:29

udm: Ale za to tě mohou uvařit na dálnici z údajů dálničních kamer a až se bude realizovat další rozšíření, tak i jinde. Kdo si chce zazávodit, tak ať si jezdí do Německa. Tam jsou omezení jenom velmi málo.

udm  
2013-11-20 18:52:14

divinol: určitě jde zareagovat, ale musíš předvídat. Číst chování dopředu, včas vytroubit někoho, kdo vypadá, že se chystá, že by tam mohl vjet. Když jede auto solitérně, to nebezpečí moc nehrozí. Jakmile dojíždíš levým pruhem auta, kde jich jede 2 a více za sebou, měl bys vždy při průjezdu kolem nich mít nohu na brzdovém pedálu a ruku na klaksonu a být připravený, že Tě přehlédne a začne toho druhého předjíždět. Ale i trochu rychlost při průjezdu kolem nich snížit.

udm  
2013-11-20 18:54:54

petrdepo: z dálničních kamer Tě za rychlost uvařit nemůžou. Tam nejsou zatím úseková měření. Sice mýtné brány mají kamery a mohly by to umět, leč neumí. Ale zato schválně, kdo z Vás ví, že Big Brother z té brány zaznamenává všechna mobilní čísla, která pod ním projedou? Vsadím se, že dost z Vás to netušilo a ani by to nenapadlo. Viz jak chytali Pitra http://technet.idnes.cz/j...3_101728_tec_technika_vse Není to jen Skype, Facebook, emaily, mobilní i jiné hovory, SMS, apod. co odposlouchává stát. Celý internet. Vsadím se, že zrovna Ti, co se tak zastávají dodržování předpisů, se třeba díky tomu jistě cítí bezpeční Mě to přijde hrozný. Nikdo už nemá žádné soukromí.

2013-11-20 18:58:39

udm:

No stalo se mi párkrát, že jsem měl plné ruce práce i s předvídáním aby dotyčný uhnul a to jsem jsem jel "pouhých" 190. Ale o tom se dá polemizovat donekonečna, situaci nejde dokonale odhadnout. Pravda je, že určitá část schopností je v kvalitě auta.

udm  
2013-11-20 18:59:49

divinol: i Ty piráte

2013-11-20 19:00:32

udm: po naší dálnici to většinou smažím do těch 150 km/ h. Jsem slušný řidič co i v této rychlosti kouká do zpětného. Jsem taky řidič, co raději jede v levém, páč ty koleje v pravém nemám rád. Ono to je jak píšeš o té kvalitě, Zajímavé je, že až doteď to v DE šlo bez známek a kvalita je znát po pár desítek km od hranic. jak je to možné ?!. Já jako malý si pamatuji , že jsme těsně po cinkání jeli do Rakouska. Přejeli jsme hranici a najednou jako když jedeš po skle. Tak kde to jsme. 20 let a na to, že jsme tepna Evropy , vybíráme mýtné, platíme známky, tak vždycky potkáš omezení, uzavírku atd Osobně nevím proč platit byď nesmyslnou nejlevnější známku. Na Slovensku to je na 10 dní za přijatelný peníz. Teda už není díky ČNB

2013-11-20 19:01:17

udm:

To je hustý, netušil jsem. s tím mýtným. Kapsch ví proč do toho šel.

Nejsem žádný zastánce a provozovatel absolutního dodržování předpisů, nicméně, předvídat se může jak chce, vysoká rychlost bohužel předvídavost značně zkrátí.

udm  
2013-11-20 19:04:38

vaclav30: podle mě právě proto, že peníze co my platíme státu stát prošantročí a rozkrade. Jinak bysme museli dávno mít dálnice jako na západě. Je to vážně k vzteku když člověk ničí podvozek na těch námi draho zaplacených rozbitých dálnicích. A to je také jeden z důvodů, proč stát už z principu neplatím nesmyslné pokuty. Protože zatímco stovky lidí by měli sedět za korupci na dlouhá léta a my měli jezdit po kvalitních silnicích, tak je to uplně opačně. Kdybych aspoň věděl, že za tu mojí pokutu spravěj třeba kousek lepší silnice, asi bych s tím neměl problém.

2013-11-20 19:05:59

udm:

Tak tohle jo.....to je holý fakt.


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 7