Fórum - Téma


Policejní passat na D1 - překročení rychlosti


Fórum Dopravní přestupky Policejní passat na D1 - překročení rychlosti1  2  3  4  5 ......... 7

2013-11-17 21:07:39

Jak vidím, tak se tady rozpoutala vášnivá debata! Přidám i svou trochu do mlýna, zhruba před 10ti lety mně zastavili kousek za Černotínem s tím, že jsem jel přes obec 66km/h bylo to tehdy ještě s Favoritem a měl jsem chvíli řidičák. Policajt vycítil svou příležitost a už to bylo.. Ikdyž jsem jel v koloně, tak naměřili i mně Po chvíli dohadování, jsem dostal pokutu spíš za urážku orgána a když mi prolezl i výbavu a vše možné, tak jsem to s nasráním dostal za 500,- a jel jsem dál. Byl to arogantní debil, ale co se dá dělat, i takoví orgáni existují Dnes už bych šel na to jinak, ale to je na delší vyprávění.

No a co se týká Passatů, tak s tím jsem měl zážitek tento týden ve středu. Naštěstí mně jen vystrašil.. Jel jsem po Pražském okruhu směrem na Hradec Králové, v pravém pruhu osobáky a v levém se prohnal nějaký divočák, hned za ním jsem tam vjel taky a dal se předjíždět, teď vidím v zrcátku jak se blíží další divočák.. Tak jsem lehce přišlápl a jel něco kolem 150km/h a v tom to zezadu modře zablikalo a rožla se červená stopka.. Volně jsem se zařadil zase do pravého a v tom Passat přidal a zmizel v dáli.. Uf to se mi ulevilo..

2013-11-17 21:25:54

Bylo by i fajn, aby někdo řekl,jak se zhruba zachovat, když už poliši změřej a zastavěj..

Já jel na jaře 77 ve vesnici,změřili mě,zastavili,já s přestupkem souhlasil,nechal si vypsat složenku a jel sem.. ALE to asi není to pravé ořechové,ne? Takhle s nima souhlasit... chce to s nima asi nějak vypíct,dohadovat se,chtít důkazy,atp.,ne? :D

2013-11-17 22:16:43

Pokud mě změří a vím o tom, že jsem nejel jak mám tak asi nemá smysl o tom debatovat, oni taky nemají moc rádi, když z nich někdo dělá vola. Je jedno zda se mi to líbí nebo ne, jednou je tady vyhláška a zřejmě je třeba dodržovat určitá pravidla. Neumim si představit jak by to v opačném případě na našich silnicích vypadalo, už takhle to je někdy díky některým expertům o hubu. Bohužel to někdy je z našeho pohledu buzerace ale to už tak někdy vyzní. Myslím, že je lepší se k tomu potom postavit jako chlap protože odpor může často přitížit, mluvím z osobní zkušenosti. Když vím, že dělám kravinu tak taky musím být připraven nést následky se vším všudy.

Leckteré věci jdou po odmítnutí uznání přestupku na místě řešit ve správním řízení jenže pak je to trochu riziko, záleží jak je kdo pevný v "základech". Ono mít někde "známého" je asi fajn ale pak se budou stejné věci opakovat a ve finále to nevede k ničemu. Plyn na podlahu není těžké dostat ale potom řešit situace s tím spojené, to neumí všichni.

viki  
2013-11-17 23:06:31

Ještě že je transit poměrně nenápadný vůz

2013-11-18 10:04:27

dr.riviera: V okamžiku, kdy tě chtějí zastavit, tak tě můžou předjet zvýšenou rychlostí, ale musí mít zapnuté majáky. Pro ten účel je mají, kromě i přednostní jízdy, také namotované. Jenom ty Passáty mají modré blikačky schované za přední maskou, ale údajně by snad měli mít i magnetické na střechu. Ale to nevím jistě. Navíc auto blikající pouze světlama bez modrých blikaček nebo majáku při rychlosti 130 je u mne bez nároku. Na druhé straně je také dobré vědět, že když tachometr ukazuje 130, že to opravdu je 130 a ne míň. Někdo je háklivý i na to, když místo 130 je to třeba o 5 míň (vlivem mínusové tolerance tachometru (například při jiném než správném rozměru pneu nebo při použití převodovky s neoriginálními převodovými poměry a podobně). Potom to třeba může být jako s Trpišovským.

udm  
2013-11-19 22:55:32

Trochu jsem Googlil a těhle pár informací k tomu bylo k nalezení: http://cs.renault-club.cz...-passatu-a-dalsi-info-155 Snad to někomu trochu pomůže.

2013-11-19 23:17:27

Na ty prassácký spz je i mobilní aplikace. Kdo má android neni nic jednoduššího..

https://play.google.com/s...com.lwi.android.spzfilter

2013-11-20 01:07:47

udm: To je docela starý.. minimálně na Královehradecku jsou 2.. tmavě modrý a černý..sv..ě jedny

udm  
2013-11-20 09:50:23

Podle mě ten seznam SPZ celkově není moc uživatečnej k ničemu, když se přiřítěj zezadu, vůbec nemáš šanci SPZ přečís, natož včas, když je dojedeš tak taky a ještě kdo nemá fotopaměť, tak mu je to k ničemu. To by leda kamery v autě musely mít OCR a muselo by jít vložit databázi SPZ, u kterých to spustí varování, když je to přečte. Bez takového systému pak asi leda 2 spolujezdce s dalekohledem a výbornou pamětí, jeden by kontroloval zadek, druhej předek.

2013-11-20 11:09:32

udm : Máš pravdu. V Náchodě působí ta tmavě modrá Oktávka. Ovšem viděl jsem tu i stříbrnou bez označení. Nevím, možná si je vyměňujou

2013-11-20 11:36:46

vaclav30: Kámo.. v Trauči..nebo v Jaroměři vídávám tmavě modrou,tmavě zelenou,sříbrnou a vínovou oktávu... A párkrát tmavěmodrýho paššíka...většinou měřej na 70kách nebo vesnicích,kde nikdo nejede tak jak má..protože to sou úseky, dke sou t yomezený rychlosti totálně na palici zbytečný.., nebo chytaj na dvojitých nebo na plných, který pro mě nejsou plotem, ale výzvou

Trutnov je totálně policejní

2013-11-20 12:03:21

bedulas: A já si vždycky myslel že na dvojité nebo na plné předjíždějí jenom momentálně zaostalí majitelé vozů škoda octavie TDI..

2013-11-20 12:06:22

bedulas:

No ona se Ti může jednou taková "výzva" slušně vymstít a nestihneš ani h.... ...omezení ve vesnici také není bezúčelné, zřejmě to má nějaký význam, bez určitých mantinelů by na silnicích zavládla už úplná anarchie. Někdy se vyplatí trocha pokornosti a zamyšlení.

2013-11-20 12:07:24

hupino:

Asi tak, to mi hlava nebere,předjíždění na dvojité plné, hodně velká prasárna.

2013-11-20 12:25:05

Není to přímo o policejních passatech ale spíš o jednání s policíí po odměření

Minulý rok v srpnu jsem jel z domova - tehdy Praha východ, Herink - do práce krátce po obědě. Vedro,stres, všechno se mi lesklo do očí - však to znáte. Ve Zdiměřicích v Hrnčířské ulici je prima úsek cca 300 m z leva je pás bytovek a na druhá straně po poli volně rozházené podnikatelské baroko , kde je rychlost upravena na max. 40/hod., zřejmě aby mohli sedláci od těch bytovek v poho vyjíždět - no budiž ( já bych tam nechal přes den 50 v noci 60)

I když jsem tím úsekem projížděl už 1000x a věděl jsem, že tam stávají měšťáci z Jesenice v ten den jsem měl vypnuto a při zahlédnutí strnulé siluety u krajnice cca na 150m přede mnou jsem teprve zareagoval na brzdu a mrkl na budík - bylo tam asi 55km/hod.

A už to šlo - příkaz rukou na odbočení do leva k nim ( už tam stáli 2 nešťastníci přede mnou) a ke mě přišel mladý MP a povídá : " Tak pane řidiči - víte kolik jsme Vám naměřili ? A já na to - no tak asi něco málo přes padesát ne ? A on - víte co vystupte si a já Vám to přehraju - výsledek 62,6 km/hod.

Tak povídám - to není možný - tohle auto ani tak rychle v obci jezdit neumí - no zasmáli jsme se oba dva a on mi říká - Vy máte 14" kola na Fabii Junior 1.0 že ? Samozřejmě - tak to může být odchylka mezi ukazatelem a reálem ale tu naměřenou rychlost tím stejně nezmenšíme.

Následně jsem se dozvěděl , že jsem překročil povolenou rychlost v obci více jak o 20km, což je průser - tak jsem se tedy strašně lekl a rozvinul debatu o šílených řidičích a hovadech na silnicích a o jejich přínosu ( MP)k bezpečnosti provozu.

No jsem vyfasoval jen 200,- blokovku a radu nad zlato, že pokud v příštích 12ti měsících spáchám stejný přestupek - bude to horší - správní řízení , polepšovna ( autoškola) a papíry na rok do čistírny.

Závěrem mohu konstatovat, že pokud řidič uzná hned přestupek , pochválí polici ( to ale záleží kus od kusu) nemusí to vždy dopadnout úplně blbě.

2013-11-20 12:29:49

kmochac:

Jo, v podstatě s Tebou souhlasím, tak nějak jsem to i o několi odst výše myslel,.....prudit umí každý,......

2013-11-20 12:47:25

divinol: Nepojedu za někým ani ne 90 na 90ce, kde jede sotva pár aut a je kylák dvojitá úplně zbytečně..tak ho vemu a pokračuju si dále v klidu dálniční rychlostí.. Nebo tu máme jeden hezkej kopeček..cca dva kyláčky.. nahoru do něj dvouprodovka.. dolů jeden pruh orhaničen dvojitou..občas tam exoti mažou dolů až 70kou a méně.. promiň, ale za takovýma já se táhnout nebudu, nejsem rád součástí kolony.. Taky obyč plný moc neřeším..pokud nejezdí moc aut a někdo tam "letí" na spotřebu 80kou..na to nemám nervy a motor Ale dělám to jen v úsecích, které znám a jsou přehledné... 50ky..30ky? ále jděte.. vždyď i na kole jezdím 55 ve vesnicích.. nepojedu autem předpisově a honit se s cyklisty!..

možná sem trošku na polepšovnu, ale nedělám zas moc prasárny.. spíš se to jen zdá dle toho co píšu.. nepředjíždím, kde to není bezpečný, nepředjíždím na těsno a zbytečně co nejvíc aut.. jen jezdím rychle a nechci čekat

2013-11-20 13:00:05

Bedulas: No nvm, děláš si srandu ?! Dvojitá atd ?

Já mám taky zážitek. Po noční jsem vezl kolegu do Brna. Někde zhruba v polovině cesty ( nevím přesně) jsem si všiml dobře zaparkovaného a keřem maskovaného auta s majáky (měli už ty nízkoprofilové). Chytail ty co jeli od Brna. Kámošovi jsem jen řekl, "jsem zvědav kolik toho nachytají " a fičel k Brnu. V Brně to bylo s přestávkou cca půl hodiny na "otočku"Jedu tak z5 a vůůbec mě nenapadli ti kempující s grilem za keříkem. Ta vesnice je poměrně dlouhá a HLAVNĚ skončí poslední dům a pak se jede tak snad 300 metrů volnou krajinou k ceduli. Zahlídl jsem v dáli kamion a spletl se o další vesnici, kde je stoupák rozdvojen na dva pruhy. Tak jsem popohnal auto a kamion dohnal. Jeden pruh . A za mmt co jsem se belhal za kamionem do kopce za mnou ti z poza keře. Samá zatáčka. Pouštěl jsem je, ale nic. další vesnice a dlouhá rovinka. Pustil jsem je a konečně klid. STOP na mě blikalo . Zastavím a jdu na pokec. Prý na konci neexistující vesnice jsem měl 79 km/h. Koukal jsem na něho jako tento smiles Já ? . No dokázal mě to. Tak jsem ještě za stara smlouval. Z 2000 na 500 kč a níže byl jen odstřel v příkopě. Dal jsem 500 a vítězně odcházel. Policsta na mě ještě jednou promluvil. Já se otočil a myslel jsem, že se chce třeba trošku omluvit. Naše oči se setkali. Ten pohled.

" Za ty prošlé dálniční Vám můžu dát na místě 2000 korun pokuty, odlepte je"

2013-11-20 13:05:17

vaclav30: Vidíš to jaký seš prase Venco..Ty mi máš co povídat Já jel vesnicí jen 77km/h..takže mlč, jsi horší Prý neexistující vesnice,pacholku..já se aspoň přiznal

2013-11-20 13:11:09

Bedulas : neser mi . Konec vesnice je v poho, páč jedeš mezi pampeliškami a chubobkami. Jak se tam u tebe vyjímá dvoj plná ?


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 7