Fórum - Téma


Policejni buzerace


Fórum Dopravní přestupky Policejni buzerace
2010-07-05 21:08:02

Tak dnes jsem se dozvedel, ze nasi modří ochranci s mladoboleslavskymi vozy nemaji ani nejmensi pravo stopnout vas, kdyz jedou za vami, v tomtomto pripade muzete jet v klidu dal, aniz by cam hrozil jakykoli postih, zastavit vas mohou pouze v pripade, ze vas predjedou a stopku a houkacku pusti primo pred vami. Coz me privadi k tomu, co se mi dnes stalo. Jedu si takhle po silnici a za mnou na vzdalenost max 2 metru nalepene nase stribene koncernoce vozidlo ( docela by me zajimalo, co by onen policista delal, kdybych to zaslapl, asi bych mel nove kombi, po asi 150 metrevh konecne houkacka, tak jsem zastavil, vystoupil jsem z auta a prislusnik mi rika, a co svetla? Tak jsem ho odvedl k pridi vozu a ukazal jsem mu, ze mam denni LED sviceni i proto byste se meli nechat zastavit vozem, ktery jede pred vami, ne za vami, protoze dodelavane denni osvetleni zezadu proste neni videt.

2010-07-06 11:13:58

Jen bych ti lehce osvěžil paměť, patrně jsi již dlouho neabsolvoval přezkoušení ze sil. zákona. Na maják s houkačkou máš povinnost reagovat tak, že máš zpomalit, popřípadě zasravit. A nemusí to být jen policejní vůz, ale taky záchranáři. Pokud sis všimnul, tak stopka svítí i na přední části majáku, takže pokud za sebou uslyšíš houkačku, tak se předpokládá, že se podíváš, co se za tebou děje a zareaguješ. Pokud ne, tak se tě bude snažit hlídka předjet a zastavit zepředu. Pokud se bude jednat o záchranáře a ty jim neuhneš, tak to může odnést úplně někdo jiný, co potřebuje jejich rychlou pomoc. Podle mého názoru je daleko bezpečnější, když za mnou hlídka houkne a já zastavím, než aby mě předjížděla a dostala se tak do protisměru. V případě hustého provozu by tě asi nepředjeli vůbec a nebo by museli ohrozit riskantním předjetím protijedoucí, což by se mi líbilo méně než když mě zastavují zezadu. Ve velkých městech jako je Praha, Brno a další to takhle funguje normálně. Takže pokud jsi pobral alespoň ždibec rozumu, tak prosím tě reaguj na to, co se děje kolem tebe v provozu a nesnaž se objevit Ameriku. Pokud tě zastavili kvůli tomu, co píšeš, tak jsou to kokoti a nebo nezkušení. Otázka, jestli se to tak opravdu stalo. Podle tvého příspěvku bych spíš tipoval, že si rád některé věci zjednodušuješ bez ohledu na ostatní a o právu nebo neprávu víš prd, Jaryne. Takže si rychle zopakuj zák. č. 361/2000 Sb. a zjistíš, že v klidu určitě dál nepojedeš. Dokonce se dočteš i o jiných způsobech zastavení, než jen o předjíždění. Když potom budeš opravdu znát svoje povinnosti a práva a nebudeš jen tlachat nesmysly, tak se nenecháš ani buzerovat, to mi věř.

2010-07-06 11:25:46

stalo se to tak, že hlídka jela za mnou a neviděla rozsvícená zadní světla, a tak podle toho usoudili, že předními také nesvítím, ještě jsem příslušníkovi ukazoval homologaci na těch ledkách a on se omlouval, ale přijde mi nesmyslné, že mě zastavují zezadu, když chtějí řešit světla, mimochodem, místa na předjetí bylo dost, byla to rovná cesta v ten okamžik absolutně bez provozu v protisměru, takže mohli v klidu předjet a podívat se zepředu

2010-07-06 11:43:05

Třeba to byli tupci, co to neznají, ale klidně tě zastavit můžou i když ses ničeho nedopustil. Je to jednodušší, než aby tě předjížděli a čuměli ti do světel a při tom tě nabořili. Pokud to byli fakt takoví joudové, tak bych se tomu ani nedivil. Takže to nakonec dobře dopadlo, auto celé, šrajtofla nedotčená a tak to má být.

2010-07-06 11:47:58

další věc, která mě na tom docela dost udivuje, je ta, že když za mnou jeli ještě bez houkačky, tak jsem je měl za zadkem tak na 2 metry, co by asi dělali, kdybych to zašláp, ono ubrzdit těžkou policejní octávii se sériovími brzdami a lehoučkého escorts se sportovními je docela rozdíl, a pak at buzerujou s bezpečnejma odstupama

2010-07-06 12:02:16

A jsi si jistý, že můžeš bezdůvodně šlápnout po brzdě a zastavit a nechat si někoho najet do kufru?

2010-07-06 12:04:59

toje přece jasný že ne, ale je to cesta, přes kterou bežně přebíhá lesní zvěr

2010-07-06 12:11:12

Já furt nevím, kam tím míříš. Když se mi někdo lepí na prdel, tak brnknu po brzdě, aby se rozsvítila světla a většinou si to dotyčný uvědomí, že dělá blbost. Pokud ne, tak na něj kašlu a v případě, že se mi podívá do kufru, tak ho asi zmaluju. Co s blbcem?


Odpovědět