Fórum - Téma


Pokuty za špátne parkováni a podobně


Fórum Dopravní přestupky Pokuty za špátne parkováni a podobně
Ady
2010-02-20 10:51:17

e) neoprávněně zastaví nebo stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro označené vozidlo,

pokuta 5000 Kč blokové řízení 5000 Kč

Ahoj te, já v čera stál na cizym místě a stálo se to co jsem předpokládal, málem mi Měšťáci odtáhli mojí káru ale jelikož byli moc hodni ogáří s Kroměříže tak mi dáli jen botíčku.

A tedy proč se to vlástně stálo

Byli jsme na pořbu u rodiny a nebylo kam za parkovát a na te ulici byly značkámi SPZ vyhrázená mistá pro domaci aď jim tam nikdo nestojí,no asomozřejmě já nepochopil že tá značka teprvé platí až od zadni části vozydla do předu.

A majítel teho místa co jsem mu natom stál volal policijí a že mu tam stojí nějáka modra škodovka tak jestli by ji nemohli od táhnout a ještě jím tvrdíl že jsem tám stál pry celý den,ale přítom jsem tám stál jen sedm hodín.

No a pří příchodu k mojí káře a překvápivě hlásím naším že mámé veliky problem a že mámé botičku na autě

Tak nic mi nezbyválo než volat 156 a ták jsem jím nahlasíl že mám levou botičku na předním kole a ještě nahlasíl mojí SPZ no a říkali že za chvíličku příjedou na místo činu,a somozřejmě že tam byli do třech minut po zavolání.

Tak policájtí příjeli a chtěly po mě techničák,občánsky průkaz a řídičák,tem mlády ogár říkal že bych mohl dostát až do 2000kč pokutu že,stojím na cizím vyznačeném místě a že jsem to auto mohl mít i od tážene a tím pádem že by to mohlo stát až do výše 7000kč tak že mám pry štěstí a polda říka tak to dáme za litr a otec byl trošku na mol tak to ukecál slušně na 500kč pak otec zacvákl za mě,jelikož jsem neměl trovná drobné

Policajtí mi ještě říkali že ten člověk platí za to svoje místo a zasvojí značku ročně 6000kč a já mu na to odpověděl že aď si za tu unačku klidně platí aji 12000kč ale my nemáme kám zaparkovát na te ulici když jsem příjedem na náštěvu a oni na to tak parkujte třeba v centru nebo na naměstí tam je místá dost a když tam nahažete do parkovácich hodín 500 tak tám pak mužete stát i třeba 4 dny.Tak to je hezky jsem jím odpověděl tak já pujdu s cetra na náštěvu asi ještě dálších 500metru pěšky .no pak už jsem to vzdál a popřáli nám hezkou a bezpečnou cestu,my násedli a jeli dom.

PS:moje první pokuta po 3 letech částka 500kč Bloková na místě

2010-03-08 18:03:18

Tak to je pěkné.

já jsem zas parkoval v Uhřiněvsi za 500kč. Na místním náměstí bylo parkování zadarmíka, ale protože se údajně na onom místě zdržovala vozidla moc dlouho ( lidé co jezdí do Prahy, tam nechávaj stát auta a pak pokračujou busem) a lidé co jdou na místní úřad nemaj kde parkovat, tak se tam najednou z čista jasna ukázaly parkovací hodiny. Hodin jsem si ale všimnul pozdě. Potřeboval jsem se dostat do banky a tak jsem jako vždy zaparkoval u banky a šel dovnitř, vrátil jsem se cca za 10 minut a a a a co to nevidím lístek za oknem. Šel jsem na místní oddělení - tam byl ,,velmi,, vtipnej úředník A že za to můžu dosat až 2000 ale že bude hodněj tak prej jen za 500kč ( a nějakej vtipnej dovětek ).

A taková docela dobrá perlička, které jsem si všimnul při přístím parkingu, na hodinách se píše, že 30 minut je zdarma. Ale těch 30 minut zdarma člověk dostane až po zaplacení minimálního parkovného 5 kč, jinak se těch 30 minut nepočítá - jak mi vysvětlil velmi hodný strážník u kterého jsem si byl stežovat, proč jsem tedy musel minule platit pokutu

Jak se říká - NECHCI SLEVU ZADARMO -


Odpovědět