Fórum - Téma


Podvozek+Mondeo-problém s ESP


Fórum Mondeo MK III Podvozek+Mondeo-problém s ESP

Informace o modelu: Ford Mondeo MK III2009-06-11 23:21:58

Mám Mondeo MKIII 2.0 TDCI 96 kW. Před nastartováním se mi nerozsvítí kontrolka ESP a myslim že ani nefunguje, protože při agresivnějším sešlápnutí plynu auto hrabe, což by nemělo, v zatáčkách jsem ESP raději nezkoušel. POraďte prosím, jestli opravdu musim do Fordu nebo by se to dálo zvládnout i jinak

2009-06-12 08:32:18

Nejspíš nefunguje jeden ze snímačů otáčení kola. Snímače jdou proměřit a to tak, že odpojíš konektor u kola nebo u ŘJ ABS EPS a proměříš ohmmetrem , hodnota by měla být kolem 100ohmů a při otáčení kolem se musí měnit. Jestliže tak odzkoušíš všechny čidla a budou fungovat, problém bude v ŘJ nebo kdekoli v systému ESP ABS , doporučuji zajet na diagnostiku.

2009-06-12 09:40:22

Já se domnívám,že každé auto s ESP "zahrabe" pokud při rozjezdu pořádně šlápnu na plyn. Auto zahrabe a ESP se rozbliká. ESP dle mého slouží aby se výkon přenesený na obě hnací kola rozložil stejně připadně snížil, pokud jedno kolo ztratí adhezi. V praxi to znamená že pokud jedno kolo bude na ledě a druhé na asfaltu, tak aby po proklouznutí kola na ledě se výkon snížil na hodnotu adheze. I mě se po zahrabání při rozjezdu rozbliká ESP a zacuká, ale je to jen mžik a je to normální. Čili obecně řečeno pokud hodnota adhese u obou hnacích kol je stejná, dojde k prokluzu zcela normálně. Pokud je však hodnota adhese u obou hnacích kol různá (led x asfalt), pak ESP omezí výkon na uroveň adhese prokluzujícího kola (toho na ledu). Samozřejmě že jsem si chtěl ESP pořádně vyzkoušet a tak jsem jednou večer jezdil po zasněženém parkovišti u hypermarketu a to doporučuji vyzkoušet každému. Myslím si že ESP je celkem dobrá věc, ale má to svá omezení a to takové že pokud je odstředivá síla při průjezdů zatáčkou větší než ta adhezní síla, tak ti už ani ESP nepomůže. Obecně na ESP nespoléhám a jezdím jako člověk typu Homo Sapiens a ne jako idiot, které potkávám dnes a denně.

2009-06-23 15:42:26

Popkud by byl vadny snimac na kole, tak se kontrolka rozsvit i a vyradi ABS a ESP z provozu.

2009-06-23 18:38:53

Snímač bude asi v pořádku, ABS jsem totiž zkoušel a to funguje, jak má


Odpovědět