Fórum - Téma


Pochybnost spotřeby paliva.


Fórum Pokec všeobecný Pochybnost spotřeby paliva.
2012-12-28 17:16:25

Jak je všeobecně známo, tak spotřeba paliva se velmi mění s vytížením vozidla. To znamená buď počtem cestujících nebo naloženou váhou nákladu.

Pokud toto vytížení není plné, nelze seriózně měřit průměrnou spotřebu a údaje jsou zavádějící.

Proto bych doporučoval,aby ke každé kolonce byla ještě přidána další kolonka vytížení a při neúplném vytížení údaj ignorovat ve výpočtech ostatních vozidel. Takové údaje mohou sloužit jen pro vlastní porovnání spotřeby.

2012-12-28 18:16:31

petrdepo

Petře, spotřeba se měří při optimálních podmínkách, a výrobce je uvádí tak aby vyšli pro něj nejlépe.

Určitě tam nesedí čtyři frajeři a měří spotřebu.Každý z nás vozí něco v kufru,a každá sebemenší zátěž, zvyšuje spotřebu. Tak je zbytečné to tady rozebírat, natož kvůli tomu zakládat nové téma. Nemá to smysl. Taky jak kdo jezdí. Když budou dva lidi a jedno stejné auto,spotřeba bude také jiná.

Mám palubní počítač s okamžitou(aktuální) spotřebou,a divil by ses jaký rozdíl je jen v tom, když máš na nesprávném místě zařazený 5tý nebo 6tý rychlostní stupeň. Tak je zbytečné tady něco psát.

2012-12-29 11:11:01

Tomenzino,

tomu rozumím. Mě šlo jenom o to, nakolik je významný údaj o spotřebě z XX aut. A k tomu tématu na titulu stránek Ford klubu nebyla nožnost komentování a proto jsem na to založil téma. Já nechám na tvém uvážení, jestli téma smažeš.

Jinak si myslím, že ve Fóru už je řada témat "mrtvých" témat a jsou připravená na odstranění. Chtělo by to, aby se domluvilo nějaké kritérium, podle kterého by se o tom mohlo rozhodnout a přitom aby se neztratila technická informace. Možná jenom promazat jednotlivé příspěvky starší než nějaké datum.

2012-12-29 17:14:23

petrdepo

Mazat toto téma teď nebudu,ale mělo by být jasné, jak se měří oficiálně spotřeba.Tady jen každý napíše jakou má spotřebu se svým mazlem,a je to jen podle toho jak jezdí, nebo kde jezdí? To je také rozdíl, ale to je jasný.

Jinak témat je ve fóru hodně, všechny jsou přejmenovány,tak aby se dalo vyhledávat co nejpřesněji, ale nemyslím si, že by bylo nutné témata staršího data mazat.Proč? Když někdo bude potřebovat najde to tam, kde to je. A promazávat to je asi škoda. Něco by šlo možná,ale je to takový zlomek, že to nemá cenu.Kdo chce, ať si pročte celé vlákno tak jak je.


Odpovědět