Fórum - Téma


Kontrolky_Kuga


Fórum Kuga Kontrolky_Kuga

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Kuga  |  Naše vozidla2016-10-06 07:07:21

Zdravím, mám problémy s Ford Kuga 2008 4x4. Při chladném a deštivém počasí jako je teď se mě rozsvítí žlutá kontrolka motoru a občas se při jízdě rozsvítí kontrolka baterky. Do toho mě pak nefungují tlačítka na volantu. Tento problém se mě poprvé objevil letos na jaře a samo to po první jízdě zmizelo. Během léta bylo vše bez problémů a teď se mě to objevilo znovu. Nestalo se někomu něco podobného? Nějaké typy čím by to mohlo být? Předem děkuji za všechny nápady.

2016-10-06 09:09:33

škubi: Podle popisu to vypadá na studený spoj v konektoru řídicí jednotky, protože kontrolky signalizují problémy z různých obvodů, ale všechny se sbíhají právě u řídicí jednotky.

2016-10-06 13:00:54

petrdepo: Velice děkuji za odpověď. Osobně si také myslím, že je to nějaký studený spoj. Tento týden v úterý jsem byl na STK + roční servis a vše proběhlo v pořádku. Nevěděl by jste náhodou o nějakém šikovném autoelektrikáři z Plzně a okolí, který by byl schopný se na to podívat a opravil to?

2016-10-06 18:23:01

škubi: To bohužel nevím. Zatím jsem s autem žádný problém s elektrikou neměl. Zkus se podívat na internet.

2016-12-21 08:04:10

petrdepo: Jen kdyby se někomu dělo něco podobného, tak píši čím to vše bylo. Nefungoval tempomat a dobíjení baterie kvůli zkorodovanému konektoru na GEM jednotce. Bohužel Ford Kuga 2008 a nevím zda i novější mají opravdu "GENIÁLNĚ" umístěnou GEM jednotku pod klimatizací, takže veškerý kondenzát z klimatizace kape na GEM jednotku a zatéká do konektorů Zároveň pokud problikává ABS, ESP a ručka, tak jde prý vždy o alternátor nebo baterku. V mém případě byl špatný alternátor, který z důvodu špatného dobíjení zničil i baterku :-/ Po výměně kabelových svazků od GEM jednotky, výměny alternátoru a baterie vše funguje jak má. Děkuji tímto i panu Horskému ze Skladové ulice v Plzni, který jako jediný věděl co dělá a dal vše do pořádku.


Odpovědět