Fórum - Téma


Ostřikovače světlometů...


Fórum Technický koutek Ostřikovače světlometů...1  2

2011-08-14 20:33:57

Zdravím všechny čtenáře a vlastníky fordíku. Mám problém s osadníkama v našem městě...už po několikáté mi ukradli krytky ostřikovaču světlometů a znovu se mi je kupovat nechce. Tudíž jsem koupil naposledy obě dvě a chystám se je na tvrdo přilepit k nárazníku a ostřikovače světlometů jako taková nějak vyřadit z provozu....má stím někdo skušenost? Díky...Jakub

2011-08-15 21:20:25

Ostřikovače se dávaj pouze ke xenonum ne ? tak jestli máš xenony je blbost to rušit, v zimě je to poměrně duležitá věc . Ta krytka stojí tak 70 kaček ne ? a jetli chceš neco lepit tak krytky k tryskám .

2011-08-15 23:42:53

Jo mám xenony. Krytky jsem přilepil k tryskám, mimochodem za jednu krytku po mně chtěli 400 kč.

2011-08-16 15:56:04

Vau tak to je ranec, já je naštestí dostal k autu náhradní . Taky jsme měl to štestí a nebo prostě vypadnou nevím . Nejdřív byla pryč jedna pak druhá .

2011-08-16 16:52:02

Jen chci podotknout že auto s xenony a nefunkčními ostřikovači neprojde STK....je to podmínkou takže s nějákým vyřazováním z činnosti bych byl opatrný.

2011-08-16 21:26:14

STK mám naštěstí za sebou. Ale jinak dík všem za odezvu.

2011-08-19 20:02:19

ja mam taky problemy ze mi mizej krytky ale ne ze je kradou ale ze mi proste uletej. musim davat bacha kdy je zapinam. a nepomohlo mi ani prilepeni. po mesici mi zase ulitla

2012-01-06 19:54:55

Zdravím všechny, bohužel i já sem se stal obětí a nějaká "dobrá duše" si vypůjčila (nejspíš nenávratně) kryt pravého ostřikovače xenonových světlometů. Chtěl sem se tedy zeptat, zda jsou nějaké pozitivní ohlasy ohledně přilepení krytek (ne napevno k nárazníku, ale k ostřikovači). Pokud ano, jaké lepidlo použít. Kryt se z druhovýroby asi nedá sehnat, takže mi nezbyde než koupit originál, ale ten bude určitě v základní barvě (příprava pro lak). Myslíte, že to ve Fordu taky nastříkají, nebo si budu muset ještě dokoupit hobby sadu s odpovídající barvou a průhledným lakem? Kolik odhadujete, že se bude pohybovat celková cena? Popřípadě jaké další typy pro pořádné uchycení máte... Děkuji.

2012-01-06 20:14:09

Ahoj,

stejný problém jsem řešil loni v létě ( globus zličín, podzemní parkoviště ) ten onen " smeták " byl tak blbej, že při vytahování krytky použil nůž nebo šroubovák, takže mám cca 4 cm šlic v nárazníku.

Krytku jsem sehnal origo za 250 kč, barva bílá.....barvu mi umíchal jeden mág za Berounem ( mám barvu Titanium, smíchal ji ze 6 odstínů ) cena 2 dcl 200kč + bezbarvej sprej.

Co se samotného uchycení týká, nejdřív jsem to prubnul na zátěžovej chemopren, ale ten je furt pružnej. Pak přišlo na řadu termoplastický lepidlo, taky na prd....nakonec jsem to slepil 2 složkovim epoxidem na plasty, drží jak přibitý ikdyž s krytkou pohybuješ.

Máto ale své ale....příště, až se bude zase někdo o krytku snažit, je možné, že to pujde i s odstřikovačem nebo ho nějak jinak poškodí.

2012-01-06 20:40:58

to Alesakk: Já tam naštěstí škrábanec nemám, ale očividně to bylo vytažený násilím, protože, za jedním zámečkem pro krytku v ostikovaci byl ulomený malí kousek (asi pozůstatek z krytky). Mě to pro změnu čmajzl někdo v areálu nejmenované nemocnice v Praze. Bohužel v ty nemocnici pracuji a nerad bych podporoval někoho, kdo si udělá biznis ne tom, že si bude neustále chodit pro krytku(y) (ách jo, já mám takový vztek, ani né na to, že mi jí čmajznul, ale na to, že sem ho u toho nečapnul). U forda to asi nemá význam nechat to lakovat, řeknou si asi nekřesťanský peníze co? Bylo by možné dát mi pak kontakt na toho mistra za Berounem?

2012-01-06 20:53:47

určitě, seženu. Ale on mi to nestříkal, jen smíchal barvu. Lakoval jsem to způsobem, že jsem krytku barvou polil, nechal zaschnout a polil znova, pak přestříkal bezbarvim lakem. Zní to blbě, ale vypadá to dobře a barva drží. Takhle malé množstvý barvy, nikdo stříkat nebude, pokud nemá stříkací pistolku s kompresorem na modely, nebo air brusch ( nebo jak se to píše )

2012-01-06 21:19:49

to Alesakk: Aha já myslel, že tu barvu namýchá a dá do spreje. Kódové označení barvy bych asi sehnal. To je v podstatě jedno, ta sada pro obravu laku co prodávají ve Fordu tak stojí víc než 600,- a to se mi dávat nechce, stříkací pistoly má fotřík, sice elektrickou, ale stačí. Co si myslíš o tomto lepidle http://www.peddy.cz/stave...dal-araldite-extra-strong ? (Neuznávám moc ty vteřinové rádobylepidla)

2012-01-10 12:02:12

Tak plastová krytka na ostřikovač světlometu stojí 419,-Kč a nalakování tohoto dílu stojí kolem 1000,- Kč+ . Asi to skončí tak, že si dojdu někam, kde míchají autolaky a pořídím si 100ml sprej s barvou to vychází kolem 400,-Kč a bezbarvý lak. Účel by to mělo splnit stejný a cenově to bude přijatelnější.

2012-01-12 18:35:02

Ahoj,

promin za pozdní odpověď. Já jsem použil tohle lepidlo http://motoveteranbazar.c...ve-lepidlo-na-plasty.html. Ale to je asi jedno, které použiješ, hlavně aby drželo plast a vydrželo výkyvy teplot.

Také jsem si myslel, že mi to dá do spreje, ale poradil mi ten fígl s politím barvou - řekl jsem mu, na co to mám a on mi namýchal potřebný trošek barvy . A zatím dobrý, jen musíš povrch plastu trošku zbrousit !! jemným !! smirkem, nebo použít nějaké pojivo. Aby se ti to po prvním použití např, vapky nesmylo. pak jen suchý povrch cáknout bezbarvím lakem.

2012-01-13 21:16:19

to Alesakk: Neomlouvej se to je v pohodě. Už sem se rozhod jak to udělám, je to nejlevnější a asi nejlepší. Koupím ve Fordu i plastovou krytku i sadu na opravu laku. Je to 200ml laku přešně na VIN vozu a bezbarevný (konzervůjící a tvrdící) lak. Celkem to bude stát do 1000,-. Stím lepením ještě pouvažuju, jak si říkál, když to přilepím, není zaručený, že nepříde zm*d a neurve to i s ostřikovačem. Kdybych se rozhod pro lepení, jak se vlastně ta krytka sundává? Podle díry kde krytka chybý usuzuji, že tahem směrem dolů? Děkuji.

2012-01-16 19:26:14

Ahoj, čoveče, myslím, že to je jakoby smerem od světel. Ale asi průser bude v tom, že krytky jsou dělaný pouze na jedno nandání, tudíž, když se je budeš snažit sundat, tak tam utrhneš takovej malej hajzlik a pak už tam nebude moc držet, nezbyde nic jiného, než přilepit.

Si myslim, já ho teda při opětovném sejmutí utrhnul a ona tam už moc nechtěla držet.

Ještě si teď uvědomuju jednu, dost důležitou věc. Pokud se ti stane, že krytku sundáš a opravdu zarážku utrhneš a posléze se budeš snažit nalepit tím epoxidem, pořádně se ujisti, že je krytka nandána na doraz!

Pokud by tam pořádně neseděla a lepidlo zatvrdlo, krytka ti po zajetí bude odstávat od názarníku.

Ještě taková technická připomínka, pokud budeš krytku lepit, vytáhni odstřikovač, pod něj dej například tužku, která ti zabrání opětovnému zajetí odstřikovače do nárazníku a pak teprve nanést lepidlo.

2012-01-16 21:27:01

to Alesakk: Díky za postřehy. Já totiž vytahoval malej kousek něčeho (malej hajzlik) z jednoho zámečku v ostřikovači (přes díru, která vznikla po nezvěstné krytce). To stou tužkou (zarážkou) je dobrej nápad, ale nevěděl sem jak ostřikovač pracuje, abych ho tím zablokováním ve vysunuté poloze nějak nezničil (poté co udělá ostřikovací cyklus). Asi se tomu nic nestane co? Rozhod sem se krytky nelepit, pokud mi, ale znovu zmizne, nainstaluju pod krytky nějaké malé mikrospínače a napojím je na alarm, jakmile se krytka trošku nadzvedne, spustí se poplach (mám pager na dálku, takže mě to vzbudí i ve 2:00 ráno)

2012-01-17 18:53:54

Ahoj, nemělo by se stát nic ( teda mě se nestalo ) a to jsem to měl otevřené " vyjeté" přes noc. Myslím, že to funguje na podobném principu jako hydraulika. Do polohy "v klidu" vrátí odstřikovač pružina....teda si myslím, když jsem to zkoušel, zkrátka mi to tak přišlo.

S tím mikrospínačem to není vůbec špatnej nápad jen aby vydržel extrémní zatížení, myslím vlkost, mráz, sůl a jiné hnusy na předku auta.

2012-01-17 21:01:56

to Alesakk: Zdravím Tě. Myslíš, že bude třeba podkládat ostřikovač i při pouhém nasazování origo krytky pokud jí nebudu lepit, nebo jí nasadím i na zasunutý ostřikovač? Co se týče mikrospínačů, hledal sem ty odolnější, v dnešní době je jich nepřeberně (naštěstí). Ve čvrtek si jdu pro krytku a lak.

2012-01-17 21:33:27

Ahoj, to asi nemusíš podkládat, vytáhneš, přidržíš a nacvakneš. Já to podložil jen kvůli tomu lepidlu, abych se přesvědčil, že to opravdů drží. Nechtělo se mi to potom násilim vytahovat z nárazníku...... no a pak když mi to lepidlo zaschlo, tak mi bylo jasný, že když se to někdo pousí zvovu ukrást, tak to půjde i s ostřikovačem.....epoxyd dřží perfektně.


Odpovědět

1  2