Fórum - Téma


Opozděný centrál


Fórum Technický koutek Opozděný centrál
2008-12-11 18:39:14

zdravim vsechny a prosim o radu.mam mondeo r.v.99 s centralem na klic(ne DO).v lete vse funguje jak ma,ale pri nizsich teplotach se opozduje otevreni ostatnich dveri.na podzim to trva cca 5 sekund,ted treba i par minut.nezalezi na tom,jake dvere odemykam,jestli u ridice nebo spolujezdce.kdyz se dvere odemknou a ja je znovu zamknu a odemknu,uz to facha. jeste jsem se nepokousel o opravu,pac nevim,kde bych mel zacit. predem diky za radu

2008-12-11 20:20:31

Především by to chtělo vyčistit motorky od vazelíny, kterou tam někdo napral vrchovatě.

hof  
2008-12-12 20:39:47

To amater - ahoj, s tím, co popisuješ, už bojuju rok. S tím rozdílem, že za chladného počasí auto sice odemknu snadno a rychle, ale už ho vzápětí nezamknu. Tohle jsem našel v jedný recenzi na Mondea:

Cituju: „Mondea od modelového roku 1999 netrpí žádnými chronickými závadami. Koroze karoserie se objevuje minimálně, většinou v oblasti lemů zadních blatníků a rohů dveří. Někdy zlobí motorky centrálního zamykání, především za chladného počasí. Nedoporučuje se proto například nastartovat v zimě auto a jít škrabat namrzlá okna, může se totiž stát, že se auto samo zamkne.“

A jak poznáš, kterej to je motorek:

Sedni si za studena do auta a zkus se v autě zamknout, u mě konkrétně, než se auto prohřeje, nefunguje páčka ve dveřích řidiče, kdyby se mi na křižovatce do auta vrhaly spoře oděné opálené děvy, tak jim v tom nemám jak zabránit.

Takže postup pro opuštění neprohřátého vehiklu: páčkou ve dveřích spolujezdce zamknout pravé přední a oboje zadní dveře a po vystoupení zamknout zbývající přímo klíčem.

U mě je to ještě navíc komplikováno přítomností alarmu, kterej teda aktivuju další operací, stiskem tlačítka na DO, takže pro přihlížející dost podívaná.

Postup pro opuštění prohřátého autíčka: tak, jako všichni normální okolo stiskem jediného tlačítka na DO.

Obecná rada: levnější verze - sundat tapecírung příslušných dveří, motorek najít, vyčistit a znovu lehce namazat. Dražší verze – motorek vyměnit za nový, cena cca 1900,- až 2000,-Kč vč. DPH, za montáž si netroufám tipovat.

Ve středu 17. 12. s tím jedu k jednomu expertovi ( který se už dlouhá léta zabývá touto problematikou a má s jejím řešením vynikající výsledky ), tak bych ti potom mohl napsat, čím to přesně bylo a jak to dopadlo. Jestli si ovšem vzpomenu


Odpovědět