Fórum - Téma


Obnova VIN po opravě karoserie (podlahy)


Fórum Návody Obnova VIN po opravě karoserie (podlahy)
2015-12-19 13:24:19

Zdravím,

toto je návod pro každého kdo se někdy rozhodne zachránit starší vůz a bude vyvařovat či nechá někde vyvařit karoserii napadenou korozí - stejně jako nás to potkalo na naší Pumě.

Takže začneme tím, že máme auto vyvařené a je potřeba do podlahy znovu vyrazit VIN, protože zaniklo opravou.

1. Navštívíme Magistrát či Obec s rozšířenou působností (v mém případě Magistrát HL.M.P. pobočka na Bohdalci) - zde dojdete k okénku "Technické změny" a technik po vás bude chtít velký TP. Dále následuje nafocení vozu z venku a pak zbylích míst kde je viditelné VIN a místo v podlaze kde by měl být. U mě zůstal za oknem a na chladičové příčce. Pak vás úředník odkáže na Magistrát / Obec s rozšířenou působností. (Já šel na Magistrát HL.M.P. na Vyšehradě k Technikům).

2. Déle začneme hledat a shromaždovat potřebné doklady:

2a) Povolení od Ford ČR - že souhlasí s obnovením VIN

  • Zašlete žádost na FCR a tam vám zašlou formulář pro ztotožnění vozu a musíte do autorizováného servisu Ford, kde vám dle ETIS ztotžní vůz a vyplní formulář, který pak zašlete zpět na FCR. Tam vám za úplatu 3500,- vystaví povoleni. Ponechte si dokument z autorizáku co vám vystavují v rámci ztotožnění z ETIS.

2b) Prohlášení o zániku VIN během opravy

  • toto prohlášení napíše servis, autorizovaný servis případně človék sám pokud to dělal své pomoci, že byl díl vyměněn v rámci opravy karoserie a tím pádem zanikl VIN
  • v některých případech chtějí i fotodokumentaci, takže než říznete do místa kde je VIN nejdříve nafotit, že je poškozený.

2c) Kontrola na STK

  • musíte dorazit na STK, kde technik zkontroluje vozidlo po opravě a vystaví vám TK na 30dní. Ve vystaveném protokolu musí být od technika dopsáno, že VIN zanikl opravou.
  • ? 2d) pokud je auto psáno na firmu, potřebujete výpis z OŘ (Obchodního řejstříku), ten vystavují všude na CzechPointu a Plnou Moc od jednatele firmy. Plná Moc musí byt napsána na všechny úkony spojené s obnovou vin a jednání na všech příslušných úřadech, kterých je potřeba.

3) Pokud máme všechny doklady, prohlídky za sebou, vyrazíme v úřední hodiny k Techniků na příslušný úřad. Zde předložíme dokumenty a podáme žádost o znovu vyražení VIN. Technik s vámi zahájí správní řízení a v rámci 2-3týdnů rozhodne, zda vám to povolí či ne. Pokud jste úspěšní a máte povoleno, tak už vás čeká jen STK (kde vám vyrazí VIN) a zápis do TP a znova STK

4) Vyražení VIN

  • máme povolení a všechny potřebné doklady od vozu - dohodneme si na příslušném STK, kde razí VIN na konktrétní den a hodinu - zde budete čekat 30-60min, záleží jakou technologii používají. Po vyražení musíte s doklady z STK na příslušnou pobočku k okénku Technické změny, kde to zapíší do velkého TP. Následně opakujem STK, kde už dostanete na 24měsíců.

Přeji hodně pevných nervů a štěstí.

Ještě jsem hodím pár scanu, co je potřeba od Fordu.

1) Pokud jedu do autorizáku, je dobré mít sebou výtisk z volně přístupného etisu k dokladům od auta co veze sebou. https://www.etis.ford.com/ sekce "vehicle" kde zadáte VIN auta.

2) žádost od Ford ČR co musíte zpět odeslat na Ford po kontrole a vyplnění v autorizovaném servisu Ford a pak vám vydají povolení.

3) výpis při kontrole v autirizáku z oEtis+

4) Povolení od Ford ČR

2015-12-19 15:31:26

Ahoj, uplně to stejné jsem řešil před 2ma týdny na transitu. Navštívil jsem Dopravku, tam si to borec nafotil, řekl ať si to nechám vyrazit a přijdu. Navštívíl jsem Ford ve Svitavách. Tam mi to za 500 vyrazili, poté jsem jel zpět na uřad, nafotilo se to a bylo to. Nevím proč u Vás to jde tak složitě

2016-01-11 11:48:21

Přesně ,u nás v Ltm to taky je tak složité,hrůza.

2016-01-11 19:33:41

Problém je jen s tím, že do Etisu se dostane jen ten, kdo je registrovaný a při registraci je požadované IČO.


Odpovědět