Fórum - Téma


Neony


Fórum Pokec všeobecný Neony
2012-12-15 13:12:48

zdravim,dlouhou dobu premyslim o neonech na spodek auta,ptam se vsech,hledam vsude kde se da jestli smim jezdit s neonama nebo ne,bylo mi receno ze modry urcite ne.ale kazdy rika neco jineho,tak se chci zeptat zde vas ktery vedi na 100%ano nebo ne nebo tech co maji s tim zkusenost.abych je nekupoval zbytecne.

2012-12-15 14:38:40

cau.neony mam na aute us ctyri roky a zatim zadny problem.tim myslim i stk.spravne bys je met na aute ale nemel.kdyz te nechyti nasi ochranci se zapnutyma tak vse vpoho.ti pod auto nepolezou.na silnici je stejne moc nepouzivam jde jen o paradu na nejakem tom srazku

2012-12-15 14:46:16

Burix tohle je okopírované z jiného klubu :

Osvětlení vozidel

§ 32

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

(2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.

(3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.

(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

(5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích

PROVOZ NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

Pravidla provozu na pozemních komunikacích

Jízda vozidly

Osvětlení vozidel

§ 33

(1) Motorové vozidlo nebo jízdní souprava, jejichž rozměry nebo rozměry nákladu přesahují míry stanovené zvláštním právním předpisem, musí mít za jízdy rozsvícena obrysová a potkávací světla.

(2) Vozidlo stojící za snížené viditelnosti v obci na místě, kde tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích, nebo na pozemní komunikaci mimo obec musí mít rozsvícena alespoň na straně přivrácené ke středu pozemní komunikace obrysová nebo parkovací světla, popřípadě musí být osvětleno na straně přivrácené ke středu pozemní komunikace alespoň jedním bílým neoslňujícím světlem viditelným zpředu i zezadu. To neplatí na parkovišti.

a pak:

Barevné podsvícení automobilu

Podle vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, § 18 odst. 1 (www.mdcr.cz - odkaz "Legislativa - přehled právních předpisů týkajících se působnosti MD, silniční doprava") se na vozidlech mohou používat jen takové světelné zdroje a zařízení, která jsou pro daný druh a kategorii vozidla předepsána nebo povolena. Světelné zdroje a zařízení povolené nebo předepsané v ČR jsou dány evropskými předpisy EHK 48 nebo 76/756/EHS. Ani jeden z těchto základních technických předpisů NEDOVOLUJE "barevné podsvícení automobilů" a tyto změny jsou ZÁSADNĚ NEPŘÍPUSTNÉ a samozřejmě za takto „upravené“ vozidlo můžete dostat pokutu.

2012-12-15 16:27:35

aha,takze na ne muzu zapomenout :) no nevadi :) dik

2012-12-15 16:45:16

ono to sem nejspis nepatri,ale chci si jeste dat do tachometru led diody modry.pred par mesici jsem to tu videl,tak jestli vite kdo to umi?ja se v autoelektrice mc nerad hrabu :)

2012-12-15 16:50:44

tak stim ti nepomuzu.s eletrikou si netykam.snad ti poradi ostatni

2012-12-16 09:48:26

Burix:

Proč bys na ně zapomínal ? Stačí dodržet další ustanovení, a to, že musí mít samostatný vypínač s kontrolkou a nesmí se použít za jízdy.

2012-12-16 11:37:47

jeste uvidime :) ted jsem si objednal ramecky budiku modre podsvicene


Odpovědět