Fórum - Téma


Nefunkční ostřikovače


Fórum Technický koutek Nefunkční ostřikovače
2011-07-18 15:33:44

Zdravím všechny vespolek !

Mám Mondeo, r.v. 2001, benzín 2,0. Na dovolené najednou přestaly fungovat ostřikovače předního skla, nádobka na kapalinu je plná, při spuštění ostřikovačů pouze fungují stěrače. Při poslechu v prostoru motoru u ostřikovačů a jejich spuštění se neozve nic, ani cvaknutí nebo jiný zvuk. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem, budu vděčen za každou radu.

Děkuji.

2011-07-18 16:18:15

to tuma: Co pojistky, nebo kontakty v páčce. Ostřikovač zadního okna (pokud ho máš) funguje? Zkusil bych přemostit motorek střikovače přímo z autobaterie.

2011-07-20 10:31:30

Myslím, že ti odešel motorek ostřikovačů, měl jsem ten samý problém. Psal jsem to již v jiném tématu:

Pasuje tam i motorek z Focusu či z Escorta, jen vývody trubiček z motorku nejsou podél motorku ale jsou kolmo k jeho ose. Vzhledem k tomu, že jsem nechtěl dávat výše zmíněné peníze za originální motorek na Mondeo (druhovýroba není), koupil jsem si motorek v Kelly od Febi právě na Focuse za cca 500 Kč, nastavil jsem si hadice ostřiků v podběhu o 10 cm a vše funguje k mé spokojenosti.

S tím, že nyní má Kelly i Mondeo a nastavování hadic odpadá. Sundej plastový podběh a motorek je v nádobě ostřikovačů. Je pouze nasunutý. Výměna na cac 1/2 hodinky.

2011-07-27 14:40:39

Děkuji všem za ochotu. Auto je již opravené, závada byla v motůrku ostřikovačů. Vyndal jsem dle návodu zde v diskusi starý (i pro mě, ne moc zručného člověka práce asi na hodinu), v KELLY jsem objednal nový za cenu necelých 500 Kč. Místní technik v KELLY chtěl typ auta, motoru, rok výroby... a odpoledne mi prý ho přivezou. Odpoledne při přebírání jsem naštěstí porovnal starý motůrek a nový a zjistil jsem, že ač na první pohled jsou stejné, tak neodpovídá konektor pro připojení elektřiny. Takže pokus číslo 2. Technik se znovu zahloubal v počítači a že je tam v nabídce ještě jeden typ a že ho objedná a bude druhý den dopoledne. Pokus číslo 2 se povedl, konektor pro připojení elektřiny byl v pořádku, motůrek už je namontován a funguje. Takže pokud někdo bude řešit závadu jako já, dejte si pozor na konektory pro připojení elektřiny.


Odpovědět