Fórum - Téma


Návod na umisťování témat a příspěvků


Fórum Klubové záležitosti Návod na umisťování témat a příspěvků
Zamčeno: 2015-06-22 22:27:35, hof
hof  
2011-01-21 20:08:48

Zdravím všechny, vím, že je to dlouhý, vydržte a dočtěte

V tomto příspěvku se pokusím vysvětlit, jak správci diskuze postupují při zpracovávání nových témat a proč kolikrát rozhodují tak, jak rozhodují, proč některá témata přesouvají, jiné jenom přejmenují a jiná někdy dokonce i smažou atd.

Věřím tomu, že to všem pomůže pochopit práci správců diskuze a ubyde zbytečných nedorozumění, zejména u nově registrovaných členů, kteří ne zcela chápou, kam zmizelo jejich téma, či příspěvek.

A navíc, všichni to známe a jako všude, tak i tady platí, že „Pravidla a návody ze zásady nečtu, to je přece pro ty druhý, já to číst nepotřebuju, mě je všechno jasný i bez nich, nejsem přece blbej"

Ale tak k věci....... diskuzní fórum Ford klubu se v zásadě dělí na dvě hlavní části, technickou část dle modelů a část obecnou, která se ještě dělí na podčásti.

Dá se říci, že nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější je Technická sekce dle modelů, která obsahuje 21 modelů Ford od Capri po Tranzit ( abecedně )

V této sekci je každý téma pojmenováno podle systému tzv. klíčových slov, aby každý téma

bylo pomocí funkce „Hledat“ snadno a rychle k nalezení.

Nadpis téma sestává z klíčového slova, pak je bez mezery znamínko+a po něm model Fordu a potom, zase bez mezery pomlčka-a opět bez mezery krátký popis obsahu toho téma ( bez mezer proto, že není k dispozici tolik místa pro text, tak šetříme.

Příklady: Volnoběh+Mondeo-kolísání otáček

Motor+Escort-diesel teplý nenastartuje

Ukázka:

http://www.fordclub.eu/se...msgboard&cb_filter=Hledat

Když do této Technické sekce dle modelů umístíte do oddílu Mondeo nový téma a nadepíšete ho třeba „ Pomoc teče olej“ a v příspěvku popíšete závadu na olejovém systému Mondea, tak správce diskuze má dvě možnosti, jak s tímto tématem naložit.

Buďto ze své zkušenosti usoudí, že je to téma, který nemá šanci vyrůst ve větší téma, dočká se jedný reakce a pak „umře“ a tak toto téma ani nepřejmenuje a přesune ho, tak jak je, do Technickýho koutku.

Taky se může stát, že původní odhad byl mylný, téma po čase ožije a pak ho správce může vrátit do sekce dle modelů.

Nebo usoudí, na základě zkušeností, že je to téma perspektivní, takže ho pouze přejmenuje podle systému klíčových slov, např: „Náplně+Mondeo-teče olej kolem hlavy“ a téma nechá v oddílu Mondeo.

Třetí možnost je, že správce zjistí, že takový téma a nejedno už dávno existuje a v tom případě téma sloučí s tím obsahově nejvhodnějším zavedeným tématem.

Uspořádání této sekce ( Technické sekce dle modelů ) nás stálo nemalý úsilí a z tohoto důvodu ji bráníme především před offtopiky, v této sekci jsou nemilosrdně mazány.

Doporučujeme tedy těm, kteří si nejsou zcela jisti umístěním tématu, aby radši kontaktovali některého ze správců diskuze, vždycky je některý nablízku ( viz kontakt ) nebo můžou téma umístit do některé z obecných sekcí a kontaktovat některého ze správců a ten už téma umístí na správný místo.

Umístí-li autor tématu do prvního příspěvku více otázek na více problémů, bude téma bez náhrady smazáno.

A jedna důležitá poznámka k příspěvkům - Každý diskutující by si měl před napsáním příspěvku promyslet, o čem chce psát a do kterého téma svůj příspěvek umístí, viz bod 4. Pravidel diskuze:

http://www.fordclub.eu/fo...ma/pravidla-diskuze-28785

Špatně umístěné příspěvky totiž nelze z témat „vyzobat“ a přemístit do jiného tématu, kdyby tohle šlo, tak bychom to dávno používali a ubylo by 90% dohadování ........... takové příspěvky lze jedině smazat a autorovi spolu s kopií textu ( aby to nemusel vymýšlet znova ) poslat interní poštou prosbu, aby příspěvek umístil jinam ( k tomu dostává odkaz na vhodné téma ), což je ostatně praxe používaná zde na klubu a to už několik let .... někteří to pochopí a svůj příspěvek přepíšou, někteří z neznámých důvodu nikoli, nelze nikoho k ničemu nutit, přesouvání samotných příspěvků nefunguje snad na žádném diskuzním fóru, ačkoli by to asi mnohé ulehčilo.

Neumisťujte více identických příspěvků do různých témat.

Dostáváme se k Sekci obecné, která obsahuje mimo dalších podčástí již zmíněný Technický koutek, který je jakousi pobočkou Technické sekce dle modelů, ale neplatí zde striktní zásady pro nadpisy, offtopiky jsou taktéž mazány, popřípadě je autor vyzván k úpravě příspěvku.

Další z podčástí obecné sekce je Pokec všeobecný, kde opravdu ( kromě užívání vulgarit, což ostatně platí ve všech sekcích ), nejsou žádná další zásadní omezení atd atd ...... takže v Pokecu není nic Off

Ty členy, kteří mají nezvladatelnou touhu oftopiky vytvářet, prosím, aby raději navštívili některou se sekcí obecných, děkuji za pochopení.

Úplný seznam klíčových slov viz příspěvek níže.

Damián  
Zdeněk
2011-01-21 20:55:23

Seznam klíčových slov pro hledání v technické sekci dle modelů.

Seřazeno abecedně:

Airbag+ Akumulátor+ Alternátor+ Autoradio+ Brzdy+ Čerpadla+ Diferencial+ Doplňky+ Elektroinstalace+ Filtry+ Chlazení+ Info+ Interier+ Karburátor+ Karoserie+ Klimatizace+ Kola+ Kontrolky+ Koroze+ LPG+ Manual+ Mazání+ Motor+ Náprava+ Nárazníky+ Osvětlení+ Palivo+ Pedály+ Podvozek+ Převodovka+ Příslušenství+ Rady+ Reproduktory+ Rozvody+ Řemeny+ Řízení+ Skla+ Spojka+ Startér+ Stěrače+ Světlomety+ Svíčky+ Tachometr+ Tažné+ Tlumiče+ Topení+ Turbo+ Ukradeno+ Volant+ Vstřiky+ Výfuk+ Zapalování+ Žárovky+ Žhavení+

Návod na zadání a vyhledání viz obrázek