Fórum - Téma


Náprava_Mondeo III-přední náprava


Fórum Mondeo MK III Náprava_Mondeo III-přední náprava

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla


1 ......... 4  5  6  7  8 ......... 12

2014-09-15 12:22:33

tomenzino: Je vidět zě ste odborník,a co takovej kamínek mezi deskou a kotoučem.děkuji za váš názor.Ložisko je v pořádku.

2014-09-15 13:14:42

mlha:

Tak jako sorry, ale řešíme technickej problém. Ne takovou hovadinu jako nějakej kamínek! Ten si vyndej, a nepiš tady kvuli tomu nějaký bludy!

Tak když to viš, že tam máš kámen, tak se nás neptej, pokud máš vše v pořádku! Tohle nechápu čím tady přemýšlíš? Nazdar!

2015-05-25 13:19:23

Horni ulozeni, gumova cast, smer horniho ulozeni, je jak dle fotky.

Mel jsem za to, ze sipky maji byt na vnejsi strane po smeru, nahore je i znacka zelena. A tak jsem ho i dal, na jedne strane.

Ale vsimnul jsem si, ze na druhe strane je zelena znacka v pozici 12 ( po smeru jizdy) na pric. Venku ji jeste nemam tu pravou stranu, proto me to zarazi ( tam je ale origo jeste Ford).

Tak nez to znova rozdelam, tak se radeji ptam. :

Takze jak ma byt umisteno horni ulozeni? Origo smer a replika?

Snad sem to vysvetlil dost jasne :D

Obr 1 je origo horni ulozeni, obr 2 je replika Febi

2015-09-07 11:41:15

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jelikož jsem to tu nikde nenašel odpověď jen cca podobné rysy. Při cca 60-120km (v tomhle rozmezí) začíná vibrovat podvozek hlavně od pedálů a prostě od spodu vozu, při větší rychlosti to jde i do volantu, větší ta virbace je když dám nohu z plynu a jedu bez plynu, když zas sešlápnu plyn trochu se to sklidní ale není to uplně v klidu. Nevíte někdo co by to mohlo být? (Auto mám cca rok a dělá to téměř od počatku jen jsem se mu teď začal víc věnovat a tohle mě celkem už začíná vadit =D , stím autem a těmi mírnejma vibracema jsem najel cca 35tkm a z horšení o moc není)

A jen ještě dodatek nevím zda je to stím souvislé ale při zatačení na místě (levá i pravá třeba při zaparkování nebo průjezd pomalej nějakou zatáčkou ((při rychlém průjezdu to nebouchne)), se ozve jakoby lupnutí jak pod autem to zní jakoby ze středu nápravy (cca od domečku řízení, že by to?)

Auto jsem kupoval v bazaru a můžu říct, že tam dělaj slušnej paskvili stím no třeba jsem zjistil že jsem měl uvolněné horní uložení tlumiče na pravé straně celkem slušně myslíte, že by mi mohlo odejít uložení a přenáší se to takhle přes nápravu?

Předem děkuji za reakce. A snad jde poznat co mám za problém :D

2016-01-04 16:28:46

Zdarec všem. Chlapáci potřeboval bych poradit. Cca před dvěma měsíci měněno ložisko horního uložení před. tlumiče. Protože jsem jezdil ještě druhým autem ,tak v podstatě "nic" najeto a už se zase ozývá z té strany chroupání ...třeba při vyjíždění z parkoviště.

Dneska jsem volal do servisu ,že " soudruzi z NDR udělali někde chybu "a výsledek bídný. Jen výmluvy...je to plastový -ho.... to vydrží...já nevím jestli se přede mnou v tom někdo nehrabal a jestli tam něco neschází.

Chtěl jsem se zeptat zda je možné udělat někde při montáži chybu.... pokud teda neprasklo péro. Měnilo se jen ložisko. Děkuju předem.

2016-01-04 16:47:51

alfons005: No už jsem dělal po nejmenovaném servisu výměnu ložiska uložení, které tam pašák dal opačně...

2016-01-05 14:27:55

povadi: Dík za odpověď. Opačně? To snad ani není možné - jestli teda myslíš " hlavou dolů".

Volně navážu na dotaz kolegy Slida (asi o 3 řádky výš). Je fakt jedno jakým směrem se ložisko nasadí? Jestli ne ,tak by to byla dost podstatná informace!

Děkuju za odpovědi předem.

2016-01-05 18:48:30

alfons005: jistě, bylo dané obráceně

2016-01-07 16:17:00

povadi: Dík za odpověď...

... a info o mé druhé otázce nemáš? Myslím tím ,jestli je jedno jak tam ložisko ze spoda namontuješ nebo to musí mít nějaký "směr" ?

2016-01-07 16:26:18

alfons005: tak když jsem psal, že bylo dáno obráceně, tak je jasné, že bylo obráceně. To co mělo bejt nahoru bylo dolů a naopak...

hof  
2016-01-07 21:23:20

alfons005: ahoj vezíre , jelikož je Libor ( povadi ) zaneprázdněn bojem v jiné části diskuze, odpovím ti na otázku, jestli záleží na tom, jak při montáži pootočíš horní uložení a odpověď zní - nezáleží ...... ty barevný značky nemají nic společnýho se směrem, či nesměrem, s největší pravděpodobností se jedná o značky výrobce, něco jako že to prošlo kontrolou, nebo tak podobně

2016-01-07 23:41:38

hof: Óóó díky ,díky Vaše nejušletilejší šlechetnosti .To je to co jsem potřeboval vedět.

povadi mi asi v boji o každodenní chléb náš vezdejší nepochopil,ale i tak....ještě jednou dík chlapáci

2016-01-12 10:23:16

Smě horního uložení má být po směru šipek ( jízdy ) Není pravda, že to je jedno. Z boku uložení je i malinký výstupek. Zjistil jsem, že pokud je vymačkaný, má to i vliv na vůli v uložení. Pokud je značka na uložení ( zelená čára) tak je jedno v jakém je směru, je to pouze výrobní označení.

2016-05-16 19:08:34

Ahoj, jedu si takhle po okresce a najednou se mi začalo ozivat vrzání od pravého předního kola, většinou uz když jen zatocim jen lehce vpravo. Vlevo to nedělá, a když zatocim doprava a vrze to, pribrzdim a je ticho po dobu co držím brzdu. Je možné že je chyba někde u trmenu a kotouče?

Děkuji všem za rady, mám video kde je to slyšet tak když se podaří dám sem odkaz. Je to takový zvuk kov na kov.

Mondeo mk3 vrzání PP kola  |  Více info

2016-05-16 20:43:03

Pravděpodobně to je čep mě to taky dělalo a pak praskl a upadlo kolo,novej stojí do 500kc,doporučuji výměnu.

2016-05-16 22:03:41

cougar25: pritom mi pred tydnem delali komplet spojku tak to museli videt neco nacateho ne? Nemuze to byt neco u toho trmenu a kotouce? Protoze kdyz do toho pribrzdim tak je ticho jen to mene piska, jako kdyz piskaji kotouce pri brzdeni. Nebo jestli kdyz ji delali se tam neco nemohlo prehlednout? Nicmene ve ctvrtek odpo s tim jedu do servisu tak uvidime. Doufam ze to nebude noc velkeho mame 14 dni pred dovolenou....

2016-06-08 22:00:34

Ahoj všem.

Chci vás poprosit, je normální, aby se mi dva měsíce po výměně brzd hýbalo obložení (desky)?

Přidávám video. Je to hodně nepříjemný zvuk za jízdy.

Dělal jsem v únoru kompletní předek od ramen až po brzdy, stabilizátory, čepy a teď (cca týden) mi to dělá tyto zvuky. Prošel jsem STK bez problémy. I teď jsem zašel za chlapy na STK, ať to znova prolezou a zjistí co tam klepe. Vzali to hodně detailně a prostě nikde nic neklepe, nebije a je vše bez vůli i řízení. Dnes jsem objevil toto, co je na videu. Je toto normální, aby v obložení byla taková vůle?

Děkuji všem za odpověď

IMG 2431  |  Více info

Mondeo MK3 zvuk z obložení (přední kolo)

2016-06-10 07:24:42

tico: Tyto vůle byly už při montáži nových destiček a nebo se objevily až později ?

2016-06-10 09:18:09

Ahoj Petře. Ne, při výměně bylo vše v pohodě (asi měsíc).

Nechal jsem v servise udělat brzdy a po výměně jsem jezdil asi měsíc do STK. Před STK se v servise dělalo: ramena, homo klouby + manžety, ložiska, stabilizátory, turbo, řízení (vůle), chladič klimy, veškeré kladky + napínák, oleje. Právě před tímto větším servise, to mohlo dělat, ale z rachotící kladky, řízení, ramen a vybitých stabilizátorů, jsem si toho nemusel všimnout. Auto projelo STK a při běžné rychlostí mi začalo cinkat něco u předního P kola. Nevěnoval jsem tomu až tak pozornost, bylo to vážně jen sem tam. Pak to začalo dělat při vyřazené rychlostí a pocukávání s autem dopředu dozadu (1 st. cuk - zpátečka cuk) a šel slyšet kov na kov a to už bylo znatelné i při dobrzďováni. Jel jsem za chlapy na STK a hodili to na válce a vibračku. Nikde se nic neprojevovalo a verdikt: "vše je ok". Až včera (po asi měsíčním bití kov na kov) jsem couval a už to začalo škubat s kolem. Hýbal jsem kolem, když jsem ho zvedl a nic, klid a ticho. Pak jsem vzal za plíšek (viz. foto) a zjistil jsem toto. Teď je auto v servise, napíšu večer, až ho dovezu.

PS: mrzí mně jen to, že servisák, který měnil přední brzdy (7800,-) mi řekl, "to je běžné, roztáhni plíšky a je po problému. Rád bych ti to udělal, ale můžu až za týden, zatím s tím normálně lítej, to nic není"!

Doplněno: 2016-06-10 23:26:46 ..... Takže bylo vadné obložení. Vadné jak vadné, ale spíš si servisák při výměně nechal za nehty, mi vypsal fakturu na cca 8000,- za výměnu brzd a prý ten hnůj, co tam byl, neměl cenu ani polovičky z ceny, kterou jsem uhradil (kotouče + obložení). Obložení vyměněno a je klid. Na starém obložení nešlo přihnout plíšky, jak tvrdil pán, co to před dvěma měsíci měnil, protože hned při přihýbání to prasklo. Nechal jsem je vyhodit a vyměnit za nové.

2016-07-08 15:02:04

Ahoj znovu s prosíkem (jsem už bezradný)

Ptal jsem se nedávno na cvakání v obložení. Obložení i kotouče jsem koupil nové ve Ford od motorcraft a vyměnil. Cvakání přestalo, ale při rejdu (ne plném) se z toho samého kola ozývá zvuk, jakoby tření o gumu. Byl už jsem v servise Ford, kde nic nezjistili. Pak v jiném servise, také nic nezjistili. Opět jsem zajel na STK, také nic. Všichni kroutí hlavou, že netuší co to je. Vyměnili jsme už stabilizátory, všechny kosti i ramena, brzdy, geometrii, vyvážení kol. Napadl mně už jen homokloub nebo ložisko, ale homokloub praská nebo lupe a ložisko hučí. Na autě ani jeden takový zvuk není, pouze dření jakoby guma, takové skřípání, ale ne kov o kov. Už jsme zjišťovali i jestli to není třením kola o podběh, také ne. Vyměnil jsem už i pneu a stále to samé.

Nesetkali jste se s tímto už někdo?

Jedu za 14 dní do CH a nechci ať mi upadne někde kolo, ale zase nechci hrát v servise na "pokus - omyl" a rvát do něčeho, co se neprojevuje jako vadné. Od února mně to už stálo cca 56 tisíc.

PS: veškeré klouby, čepy, ramena, stabilizátory jsou nové. Napínák a veškeré kladky + řemen také. Vše co dělalo divné zvuky, je nové, krom poloos.

Děkuji všem, už jsem z toho bezradný.

TiCo.


Odpovědět

1 ......... 4  5  6  7  8 ......... 12