Fórum - Téma


Motor_Transit Connect-různé závady


Fórum Transit Connect Motor_Transit Connect-různé závady
2015-12-31 08:54:17

zdravim všechny, mam forda tourneo connect 2004 1.8 tdci 66 kw. permanenentne se mi objevovaly potize s vestavenym predehrevem vymenil jsem tu sitku, zhavici svicku a problémy porad. Nyní shanim to cidlo co snima okolni teplotu a je za nárazníkem vlevo, u nas ve Fordu - České Budejovice mi rekli ze objednat uz nelze ze jde o stary model tak kdyby někdo třeba tady z jihu cech mel nejakou zkušenost s tim predehrevem aby to uz jednou fungovalo mel bych druhy vanoce dyz tyhle uz sou pryc díky vam.

2016-01-09 22:03:00

Kekoun:

Ahoj, nejsem sice z jihu, ale problém řeším podobný se stejným autem. Zkus nějaký servis kde ti udělají diagnostiku předehřevu a pak uvidíš co je vadné. Jo a zkus také jiný servis Ford, všechno jde objednat. Není to zase tak staré auto. Já mám 2006. Už jsem předehřev jednou opravil. Teď mi zase zlobí. Hlásí to chybu přetečení - přehřátí a systém to zamkne. Měnil jsem keramický kolík, sítko, čidlo plamene, těsnění a stále nepomáhá nic. Mám Eberspacher D5W Z. Dej vědět jak jsi na tom s opravou. Díky Milan.

A ještě jedna věc. Pokud odpojíš čidlo pod naraznikem a kontakty na konektoru spojiš nějakým dratkem na přímo tak to bude bufíku hlásit absolutní zimu a bufik startuje.(pokud je v pořádku) a to i v létě pokud není teplota vody v motoru nad 60 stupňů. Vyloučíš tím aspoň vadné čidlo.

2016-01-09 22:14:37

majlli: dik za odoved, dosel jsem k tomu, že jsem vyndal teplotni cidlo co je za naraznikem a spojil ho pres vypinac natvrdo. Topení spíná ok (ovsem pri kazde venkovni teplote). vypíná podle jiného cidla a to je signalem toho že problem je v cidle ktere uruje venkovni teplotu a urcuje tech smerodatnych 5 st pro sepnuti. zkusim sehnat to origo cidlo co je za naraznikem a pak pujdu kdyztak dal. Měj se a dekuju

2017-02-05 09:54:11

Cuká mi motor...kolem 1800 otáček. Když je studený tak víc. Myslím, že mám i nesmyslně vysokou spotřebu. Váhu jsem už čistil, diagnostika závadu neukazuje... a co teď. Mám 1.8. TDDI 55KW


Odpovědět