Fórum - Téma


Motor+Transit-dálková pomoc do Portugalska


Fórum Transit IV / VE64 Motor+Transit-dálková pomoc do Portugalska

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit IV / VE64  |  Naše vozidla


1  2  3  4  5 ......... 16

2011-01-03 23:01:14

Ja byt na tvym mistě,ještě bych skusil jednou z toho kopce.Ale na konci vyřadit,natvrdo,pouze rukou,bez spojky,turovat a zabrzdit přes ruční brzdu.A ten starter skus,jak jsem ti psal.Ale až potom.

Co se týče těch modrých andělů,pojištovna ti pošle odtahovku,ale na tu dálku se pořádně prohneš(finančně).Nechají si to proplatit.Potom bych skusil toho chlápka,může to byt jenom jeho koníček,v nejhorším ti doporučí nějaký ten servis.Rozhodně to budeš mít levnější,než modé anděly.

Tetka mne napadlo.Každé zákonné pojištění má číslo na asistenční službu.Domluvit se,jestli by tu opravu v Portugalským servisu nevyfakturovali oni a ty bys jim to zaplatil v Česku.Myslim si,že toto v rámci Eurozony jde.

2011-01-03 23:10:22

Jenže on neotočí motorem,takže tam je někde něco seklé,něco to blokuje,

takže dokud nepůjde volně otočit motorem tak tohle bych rozhodně raději nezkoušel.

2011-01-03 23:18:43

No podle toho co píšeš (a příznaky před tím ,tlak olej tak se motoru zadřel klikový hřídel na uložení ,kdyby se zadřely písty tak to bude klepat.No nezbyde ti než sundat olejovou vanu (asi20šroubků),sundáš plast pod motorem,vypustíš do něčeho olej( třeba jen petky,uřízneš vrch ,stačí čtyři)vyšroubuješ šroubky a sudáš vanu.Šroubovákem zkusíš axialní vůly na klikovým hřídeli i na jednotlivých ojnicích (na jednu stranu a na druhou obé musí mít vůli.Není to nic složitýho a zvládneš to max 1,5h s asistentem( podávat nářadí)odtamtud musíš začít vylučovací metodou nemá cenu skákat z jednoho na druhý.napiš jsem u počítače celý den

2011-01-03 23:21:21

Ale psal,že to rozjel z kopce.Já osobně bych skusil vymontovat trysky,a pak skusit protočit.A jak ty trysky by byly venku,mrknout se jestli nejsou ucpane.Nemusí tam nic jít a to že nepřetočí,může mít i dobré tlaky.Každopádně,šel bych do toho vstřikovani.

2011-01-03 23:27:06

co blázníš ucpaný trysky a nejde otočit motorem to nemyslíš vážně

1. svítila kontrolka oleje

2. motor špatně točil z (těžka)

3. motor se zastavoval při ubrání plynu

4. motorem nejde otočit ani heverem tam ani zpátky

5ucpaný trysky?????????????

2011-01-03 23:58:13

Chlapi,osobně si myslím,že by to chtělo,aspoň já bych to tak nějak řešil, zajet aspoň k nějakýmu servisu ,domluvit se tam na pomoci,tohleto se již blbě dělá někde v kempu nebo na ulici.

Pokud bude sundávat vanu,tak to potřebuješ zdvíhnout,podložit si pořádně auto abys k tomu moch.

A pokud by to bylo na klice co dál.

a další věc je co má sebou Petr za vercajk,blbě se domluví takže cokoliv bude potřebovat co nemá,tak si musí půjčit,co mu bude chybět do motoru objednat nebo sehnat ,zas potřebuješ někoho s dílnou,potřebuješ proud abys dobil baterky v autě,vodu aby ses umyl.Jestli dojde na kuchání motoru tak je to nezáviděhodná situace.

Jinak si myslím,že pokud se neprotočí motor volně starterem tak bych to rozhodně násilím - roztlačením-

nelámal přes koleno,to zavání ještě větším průserem.

2011-01-04 00:12:15

yy jedina kontrola ako som pisal zmerat tlak vo valcoch , podla mna sa mu zlomil kruzok alebo kruzky . Ja som na tom motore 2.5d nalietal 1.6mil km a jedina porucha bola 1x kruzok a trisky a nastavovanie cerpadla a nakoniec sa mi rosypala prevodovka :( ale zase zataz bola stale obcas aj 1.5t vlecka .

yy ako pises najdi servis je to jednoduchy motor . zmerat tlak a podla toho dalej . podla mna . ak nepojde pretocit ani po vybrati triskiek je to zle . zavada bude niekde dnu .

2011-01-04 00:24:39

to je jonom ,kdyby byl v poušti neměl jinou možnost, ale myslím, že to bude hodně bolet, peněžne, jinak generálku motoru jsem si dělal sám a 35let montuju motory sice do lokomotiv a chodím na brzdu ,takže ze zkušeností vím že závad tam může být nepřeberné množství .Teď jenom dojet domů za co nejmíň.Držím palce.

2011-01-04 00:30:14

zlomenej kroužek zůstane v dážce a nezastaví motor,proč bude měřit tlaky když mu nejde otočit motorem ,žádnej motor nemá takový tlaky, aby nešlo otočit tlaky jsou od29at do32at u d.,když točíš tak motor(houpe,joko by pružil)

2011-01-04 00:45:44

napadlo mě ještě zkusit, když ti startér bude točit, nechat tam jedničku a zkusit autem cuknout přes starter, jestli se pohne..možná by se tím dalo vyloučit něco..

2011-01-04 01:15:09

hoši ten motor je regulerně zadřenej na klice, tomu nepomůže ani svěcená voda, veškeré další tahání tlačení a pod jen to víc a víc zakusuje patrně ojnici do kliky, tohle je klasika, protočenej lágr signalizoval ten malej tlak oleje a ted už se prostě odmítl protáčet a namotal se na klikovku.

pokud budeš mít štěstí a nepojebaly ty vaše tahací a tlačicí pokusy oko ojnice a ta nerozervala klikovku tak sundat vanu, povolit ojnice, změřit ojnici, koupit extremně jemný smirek 1000a výš (ted už se bavim o naprostém McGyverovským prasení) obrousit kompozit namotanej na klice a sehnat někde akdekvátní šály a pokusit se motor přemluvit, ale vše toto je pouze počin holeho zoufalství a neni to oprava nafurt. na tom pokurvenym lagru budeš mít nápis podle ktereho koupíš nové lafry, nesmí mít jinou toleranci, bude tam neco bud STD, 010, 015 a pod pak samozřejmě dlouhé výrobní číslo ale to te nezajímá

ale pokud je šance tak bych zajel na vrakáč a koupil tam jakejkoliv motor a modlil se at se vrátíš

2011-01-04 01:22:16

O tom pojištění, Milane:

No, to mne právě zajímá: jak to funguje! To mi opravdu pojišťovna proplatí opravu do 30000??? Za jak dlouho po uzavření pojistky se může auto polámat, aby neřekli, že jsem uzavřel pojistku účelově? Né, ale fakt... A tu opravu může udělat kdokoliv, nebo to musí schválit někdo od nich?

Jestli se to seká na spojce: jak zjistit?

Rozvody: angličan na ně koukal a řekl, že jsou v pořádku. teda, podle toho, co moh vidět takhle zvenku. Prej je řemen správně napnutej.

Odtahovka: no to by za to nestálo určitě, kdybych to musel platit... to mne jen napadlo protože angličan říkal, že ho jednou odtáhli z portugalska až do anglie (teda na sever španělska na trajekt a tím do anglie) - zdarma.

Budu se to pokoušet opravit tady, jak říkám: aspon tu je teplo. Ted zrovna sice klepu kosu, protože je noc, ale u nás už bych byl na kost

.Ale na konci vyřadit,natvrdo,pouze rukou,bez spojky,turovat a zabrzdit přes ruční brzdu

No jo, ale ten motor se ani nepohne. Když jsem zařadil 4KU, spojka pískala a auto se rychle zastavilo. A motor se nepohnul.

Je fakt, že zaseklej ten motor byl už převčírem a jízdou z kopce se to uvolnilo, ale tentokrát to je asi zaseklý víc - fakt jsem tam tu 4ku zařadil při dost velký rychlosti. Teda, dělal jsem to hodně opatrně. Pomohlo by spojku rychle pustit? Nepolámu tím ale eště víc? Není mi teda jasný, jak ten opravář motor rozjede, když to je tak zaseklý... jinak než hrubou silou to nepude, ne?

Proud a vodu tu kupodivu máme, dokonce tu je zdarma horká sprcha - takovej luxus jsme neměli za celou cestu!! Městečko tohle nabízí komukoliv zdarma, jen tam vlízt a zavřít za sebou dveře... ten proud teda né, to z\ase tu maj jednou za měsíc cikáni trh, a nahoře na sloupu jsem objevil zástrčku, odkud asi berou proud... Ale jinak je pravda, že tohle už se na parkovišti dělat nedá: kdyby se mi dovnitř dostala špína... a vůbec, zdaleka nemám všechny nástroje.... teda, mimochodem, oni taky nebudou mít... na tom autě mám kupodivu většinu šroubů v palcích, ne v mm!! a zase - ne všechny... no a to mne vůbec nenapadlo, mám jen mm... a už v několika dílnách nám řekli, že palce nevedou... prostě nemaj nástroje. Ale dílnu to na tohle už chce, to uznávám i já, kterej se jinak snaží všechno dělat na koleně...

díky za podporu, chlapi

2011-01-04 01:29:53

G Cowley:

Díky... hm, můj problém trochu je, že většině těchhle pojmů nerozumím ani česky, tím spíš pak nevím, jak jim to vysvětlit anglicky... co to je lágr? a šály? Zkusím se něco doučit na wikipedii, ale stejně to asi popletu...

a ten motor z vrakáče: do jaký míry musí bejt shodnej?

2011-01-04 08:05:21

jestli nerozumíš, tak nic nedělej, postav to někomu na dvůr jeď domů sežeň kámoše s odtahovkou a nebo obětuj transita, tohle je jen prodlužování agonie a ztráta peněz .Ala naděje umírá poslední

2011-01-04 08:28:36

Přiklánim se k Jajaninovi.Podle toho,co na dálku uvádíš,je trandák kaput.Kdybys ho chtěl opravit,tak potřebuje velkou GO.A to na koleně nejde.Opravdu máš asi pouze na výběr,buď servis,nebo obětovat trandáka.Nebo odstavit a při lepším počasí0 pro něho přijet s odtahem.Na dálku nejde radit.

2011-01-04 10:05:57

Tak jsem dneska zavezl holku do školy a nedalo mi to a zastavil jsem se za kámošem motorářem pro klid

duše.Diagnóza stejná jak G.Cowlley-Jajarin-zatáhlé na klice.Pokud se to potvrdí.......

Co s tím dál si musíš zvážit sám.

Já bych to řešil asi takhle.

První možnost je zkusit to tam nechat opravit ale záleží jak kvalitně to kdo provede,páč máš halfo km

před sebou nebo místní šroťáky sehnat motor z bouračky.

Druhá možnost prodat auto namístě,sednout na autobus a hurá domů a dál nic neřešit.

Třetí možnost bych volil pokud je auto jinak v perfektním stavu a jsem rozhodnutý si ho nějaký rok ponechat

auto bych tam u někoho odstavil,vrátil se domů autobusem a v létě bych vyrazil na dovolenou

s motorem který bych si v klidu sehnal v CZ v kufru.

A v tvém případě tu je asi i čtvrtá možnost kontaktovat někoho z rodiny ať vyhledá někoho přes Transity v CZ

koupit motor,do bedny a nějakou dopravní spediční službou směr Portugalsko

tuto možnost píšu jelikož se tam touláš jak jsi psal již delší dobu tak pokud nespěcháš tak toto

vidím jako vcelku rozumné řešení.

Nic víc mě nenapadá.

Pojištění máš zde:http://www.triglav.cz/

https://www.triglav24.cz/index.php?type=4

Pojišťovna Ti proplácí pouze práci mechanika ne material při odstraňování poruchy.

Pokud je oprava v zahraničí nerentabilní tak odtah do CZ do částky 30000,-Kč

Jo a násilím bych se rozhodně nepokoušel ten motor rozhejbat to si myslím hrozí nějaká destrukce

pokud je to někde zadřený na klice tak to prostě nerozhejbeš.

2011-01-04 12:27:32

Teď něco mimo,nevíte kde sehnat plastový vložky do blatníků na transita2007(nebo jak to vyřešit)stříká to všude hrůza díky

2011-01-04 12:38:34

Aukro tedy polské Allegro.

Včera jsem tam dačo hledal a jjsou tam jestli myslíš toto:

http://allegro.pl/listing...&sg=1&string=ford+transit

2011-01-04 23:44:29

čekám jak to dopadlo

2011-01-05 11:49:24

Jelikož mám čas, tak sem i uvažval, že bych pro tebe zajel, ale vyšlo by to draze a navíc jak jsem zjistil mám tažny

jenom na 1200 kg, takže kdybych tě hodil na valník a chytli mě flojdi, tak by to byla pokuta jak prase. NAví sem se díval že je to asi 3000 km jedna cesta, takže je to asi nemožné...


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 16