Fórum - Téma


Motor+Mondeo-2.5 váha vzduchu


Fórum Mondeo MK I Motor+Mondeo-2.5 váha vzduchu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK I  |  Naše vozidla2008-06-12 23:01:06

Dobry vecer,

uz jsem na svuj problem narazel v jinem threadu, nakonec vsak nebude od veci zalozit tema vlastni.

Problem:

Koupil jsem Mondeo 2.5 V6, r.v. 94. S autem, lec ma pomerne dost much, jsem navysost spokojen, nicmene jedna vec me trapi. Majitel me pri koupi informoval, ze byl s vozem na diagnostice a vaha vzduchu mu ukazala 60% procentni funkcnost. Na spotrebu si stezovat prilis nemohum, pohybuje se plus minus kolem 11 litru v ne zrovna prihodnych podminkach (kratke trasy a tudiz studeny motor), nicmene precijen bych tento problem rad vyresil. Jelikoz jsem mel nyni dost vydaju (PR, nakup novych pneu, celkovy servis, prihlaseni atd.) rad bych tento problem vyresil jinak, nez nakupem a vymenou noveho kusu, jenz stoji pres 4kkc, pokud to tedy lze. A na to se ptam ja vas, co byste doporucili vy? Da se nekde sehnat starsi, nicmene 100% funkcni kus, pripadne kde? Nabizi se jine reseni, nez vymena za novou?

Dekuji za Vase napady a rady

2008-06-12 23:19:10

Dobrý večer, trošku mě zaráží, že na diagnostice dokázali změřit 60% funkčnosti váhy. Zásadní věc je, že váha pokud nevykazuje správné hodnoty, tak je to špatně. To znamená, že pokud informuje řídící jednotku o tom, že do motoru jde (o 40%) méně vzduchu než ve skutečnosti, jednotka nastaví kratší dobu vstřiku a jiné časování. Výsledek je např. nízký výkon, vysoká spotřeba, nepravidelný chod, apod.

Co se týče výmeny, tak u staršího kusu málokdo zaručí 100%. Záleží na individuální dohodě s prodejcem. U nového kusu platí samozřejmě zákonem stanovená záruka. Nékdo to řeší chemickým vyčištěním polovodiče v průduchu váhy, ale to taky není 100%.

2008-06-13 08:33:42

Váha vzduchu je vlastně senzor s odporovým drátkem. Váha vzduchu se nachází na přívodu z pravidla hned za vzduchovým filtrem. Váha vzduchu je slaboučký odporový drátek, který bývá za čas znečištěn a pak vykazuje jiné hodnoty vzduchu neboť znečištění pokud je větší tak funguje jako izolace. Takže váhu vzduchu doporučuji a opravdu to lze rozebrat a vyčistit. Uvnitř je ten slabý odporový drátek. Na slaboučký štěteček doporučuji stříknout trochu WD40 a štetečkem ten drátek lehce otřít. Pak provést opětovnou montáž. Doporučuji též výměnu vzduchového filtru.

2008-06-13 14:04:55

Dobry den,

dekuji vsem za rady, zkusim ji vycistit a uvidime, zda dojde k nejake zmene. Osobne si do toho netroufam, jelikoz prilis technicky zdatny nejsem, ale mam znameho, ktery ma dilnu a budu u nej resit jeste nejake veci, tak bych ho poprosil, zda by to rozebral a podival se na to. Dam pak vedet, zda se to nejak zaznamenatelne projevilo.

Jeste jednou dekuji ;)

2008-06-13 21:24:21

To dextrone: Ten popis váhy je bohužel až příliš stručný. Ten odporový drátek tam sice je, ale je na něm polovodič a není jediný. Ten na drátku který vykukuje jakoby do prostoru, funguje jen jako teploměr. Už jen podle názorného schématu, je váha vzduchu trochu složitější problém. Nicméně vyčištění opravdu může pomoci, chce to jen opatrně a spíš bych volil odmašťovat ,než mastit WD40kou. Pokud to bude mastné, bude se tam zase usazovat prach a je to tam, kde to bylo.


Odpovědět