Fórum - Téma


Motor+Focus - svítí kontrolka chyby mot


Fórum Focus I Motor+Focus - svítí kontrolka chyby mot

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Focus I  |  Naše vozidla2011-11-07 13:01:02

Zdar,

před časem se mi rozsvítila na Focusu I. (1.6 benzín, r.v. 2002) kontrolka činnosti motoru. Nevím jestli to souvisí, ale ráno před tím jsem bral plnou nádrž u Globusu. Pak auto stálo cca půl dne a odpoledne se to po nastartování rozsvítilo.

Na radu znémho jsem to "zresetoval" odpojením baterie, pak jsem tam dal i dvě nádrže Shell V power a nic - pokaždý po odpojení baterky sice kontrolka zhasne, ale jakmile člověk vypne na čas motor, rozsvítí se znova.

Na dignostice pak zjistili vadnou lambdu.

Jakej další postup? Chápu že návštěva autorizáku a výměna obou lambd by byla nejjednodušší, no platit 4500Kč per lamda se mi fakt nechce... Jaká je alternativa?

Zkusit zjistit jaká sonda to je a vyměnit jen jednu?

Prej se tam dá dát nějaká univerzální od bosche asi za půlku ceny... máte s tím zkušenost?

Pokud bych tam dával tu neorigo, může zůstat ta druhá (ta funkční) origo?

Dále - co katalyzátor - může být špatný taky? Nerad bych aby mi ze servisu volali "pane, katalyzátor je taky výměnu, máme to udělat?" Co stojí kat a je nějaký neorigo?

Poslední věc - kam s tim jít? Napadlo mě, že by to mohla dělat nějaká firma, co se specializuje na výfuky, třeba Spei (mám je za rohem).

Předem díky za info.

2011-11-08 20:22:50

čau odjinud,muj nazor je že alternativa žadna není budeš jimuset vyměnit za orig. nebo neorig. podle mě to je jedno. kdyby jsi měl ucpany kat. tak ti klesne výkon a jede to jak šnek. Novej cat stojí kolem pěti litrů orig. No a pak jsou i jiné neorig. a ty se pohybuji kolem dvou a půl tisíce. A rada, najdi dobryho mechanika a ten titu praci uděla taky. spei taky můžeš zkusit ale řekni že chceš byt u toho jak to zvednou a spraví.

2011-11-10 23:44:31

ahoj mám focuse 1,8 mám ho tejden lol a už jse mi taky rosvítila kontrolka mot.zejta to vemu a diagnostiku a uvidím no mám problem i z tachometrem je to čidlo v převodovce tak ho objědnané v ústí bude v pátek , kurva to jsem si koupil auto


Odpovědět