Fórum - Téma


Motor+Fiesta-jede na tři válce


Fórum Fiesta III Motor+Fiesta-jede na tři válce

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Fiesta III  |  Naše vozidla2012-01-25 18:44:18

Ahojh vespolek, mám taky dotázek. Jde o Fiestu MK3 r.v. 89. V podstatě se dá říct, že je mimo 3. válec, je slyšet jak "fouká ven", auto nemá výkon, vyloženě to jede na 3. Spotřeba odpovídá, bere cca 8,5/100km. Jediné co mě překvapuje jsou starty, studená cca 2-3s točí, teplá chytne na škrtnutí. Samozřejmě po startu ventily 3. válce vydávají zvuky, za které by se nemusela stydět motostřelecká četa.... Po pár vteřinách se zvuky "zjemní", ale ventily tlučou vesele dál.

Problém je, že potřebuju denně jet, takže ji i v tomhle stavu týrám a nutím fungovat. Jezdím do práce jednak na čtvrtou hodinu ranní a druhak něco přes 30km. Takže po svých to nejde kvůli vzdálenosti a MHD nehrozí kvůli času.

K otázce - máte někdo zkušenost s tímhle způsobem "stávkování"? Ptám se proto, abych zjistil jestli shánět hlavu (ventily...), nebo celý motor (kroužky/píst/"výbrus" cizím tělesem). Nebo by se hodil nějaký šikovný způsob "diagnostiky na koleni". Mimochodem......mezi výkonem se svíčkou v třetím válci a bez svíčky v třetím válci není příliš rozdíl (svíčka pálí, ale po vyndání je černá jak bota), snad jen že bez svíčky to dělá větší kravál a plive směs ven. Svíčka to umí ucpat, ale nic jiného co by stálo za zmínku nezmůže...

A možná rovnou otázka druhá - neválí se někomu 1,1 motor doma a nezabírá třeba místo zbytečně? Velmi rád bych se o něj za rozumných cenových podmínek postaral

2012-01-25 18:51:48

Co vím, tak tyhle motory trpěly na vačky, takže bych shodil víko a mrknul, jestli je vše, tak já má být. Už jsem viděl i vačkovou hřídel, kde chyběl jeden zdvih na ventil. Byl prostě obroušený a ten válec nedostával směs paliva a vzduchu, výfukový normálně fachčil. Otázka, zda to nemáš potkaný na tom 3. válci a ventily dosedají a nebo zůstávají pootevřené. Shoď víko a uvidíš, pokud nic nezjistíš, tak bych změřil tlaky ve válcích.

2013-03-12 17:44:15

Dobrý den, jaké máte prosím zkušenosti s tímto motorem.Mám ford fiesta 1,3 51kw benzín a bohužel po 18 000 km došlo k poškození motoru,kde jeden válec nemá žádný tlak.Bohužel je tento vůz r.v.2006 , využíván jen občas a na krátké tratě-bez možnosti uplatnění záruky.Vyjádření fordu je takové , že to poškodilo z důvodu použití vozu na krátké tratě.Nemáte někdo představu co by mohla tato oprava stát ???Nebo případně podobnou zkušenost.

Děkuji za Vaše názory a zkušenosti..

2013-03-12 20:13:18

rastas13: Pochybuji,že by to způsobily krátké jízdy. Spíš to mohlo být jízdou tzv. pod otáčky. Ale jsou dvě základní možnosti:

1. podpálený nebo ve vodítku zadřený některý ventil, což znamená demontáž a případnou repasi hlavy motoru

2. vadné (zapečené) pístní kroužky (příčinou může být uvaření motoru), ale to by se projevilo u ostatních válců také.


Odpovědět