Fórum - Téma


Motor+Fiesta-1.8 D-špatně startuje


Fórum Fiesta IV Motor+Fiesta-1.8 D-špatně startuje

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Fiesta IV  |  Naše vozidla2009-01-04 12:27:40

Zdravim vsechny. Az doposud mi FordFiesta - 99, 1.8Di pres mrazy startovalo bez problemu. Po me vymene chladici kapaliny tzn vypusteni stare kapaliny a naliti nove smesi mi auto zacalo blbnout pri startovani. musim startovat na 3x a az napotreti nastartuje i kdtyz neni mraz.. Jelikoz to dela od doby co jsem kapalinu vymenit tak se domnivam ze to ma spojitost, ale nevim jakou. Smes je delana do -35 celsia. Mozna zustal nejaky vzduch v chladici - nevim nenasel jsem nic cim bych ten vzduch popr dostal pryc. Co mi poradit cim to muze byt? Ma to spojitost s tou chladici kapalinou a popr jakou? Kdyz je motor teply tak nastartuji bez problemu.

Predem diky za odpovedi.

2010-01-25 12:24:10

Problém se startem 1,8D

Ahoj všichni,mam sice Mazdu 121,ale je tam motor Ford 1,8D. Je to rok výroby 1999. Auto i motůrek šlape parfektně,ale mam problem s raním startem v zimně. Ráno strašně špatně chytá,škitne,chcípne a tak dál. Musím ,když je tak -10 3x nažhavit a ještě chytne tak na po 4

Potom jakmile chytne,běží krásně,bez škytání,kuckání,nekouří. Popojedu 5 km,tam auto stojí v celodením mrazu tak 6 hodin,přídu a chytne na jedno nažhavení a cvrknutí klíčkem. Mam nový startér,2roky starou baaterku 78 Ah,zkontrolovaný vstřiky,žhavení,kompresi novýho motoru,čerpadlo seřízený na stolici. Už si stim nikdo nevíme rady,tak prosím jestli vás něco nenapadá. Dávám i do nafty aditiva a nic platný.Dneska sem tam přidal na nádrž 2 litry benzínu,tak sem ráno zvědav.

Dál mě potom napadlo jestli nemůže přez noc spadnout nafta a přeci jak je mráz,tak je ztuhlej olej a motor nedostane takový točky.

Dík za rady

2010-02-22 12:39:52

Ahoj všichni,tak to vypadá,že závada je odstraněna :D :D :D Ve všech servisech chtěli měnit vstřikovací čerpadlo a ona padá nafta zpátečkou. Zkusil sem večer odpojit přepad z čerpadla,vývod na čerpadle sem zaslepil a ráno nažhavení a na první otočení motor šel :D . Musím ted zjistit příčinu,přetěsním všechny spoje a když to nebude stačit,tak dám na zpětný vedení nějakej elktromagnetickej ventil,aby když to chípnu to uzavřel.


Odpovědět