Fórum - Téma


Motor+Cougar-problémy po výměně


Fórum Cougar Motor+Cougar-problémy po výměně

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Cougar  |  Naše vozidla2008-05-07 14:30:41

Ahoj, poradil by mi někdo s menším technickým problémem? Mám Ford Cougar 2,5V6 bohužel, stala se mi nemilá věc a to, že mi praskla ojnice. Vymenil jsem motor, který před tím normálně běžel v jiném autě, ale bohuže mi od té nehody zapalovací cívka nehází jiskru, jelikož do ní nejdou impulsy z řídící jednotky, která je nejspíš blokovaná kvůli impulzu z nárazového čidla. Neví někdo kdo dokáže tuto jednotku přeprogramovat, kde jsou nárazová čidla... v ČR v original servise Ford si s tím rady nevědí... Děkuji moc za každý nápad..

2008-05-07 21:00:18

Ahoj, rád bych chtěl vědět, proč přeprogramovat ?? Servisy jsou na to krátcí ? Peníze přeci berou , nebo né ? V el. schématu si ten problém najdeš sám, pokud tomu trochu rozumíš. Zdenek

2008-05-07 22:36:01

Ahoj, taky nerozumím tomu přeprogramovávat. Pokud by tam byla nějaká blokace od nějakého nárazového čidla, tak přeprogramování jednotky nepomůže, protože stejně bude ten impulz dostávat pořád.

Já bych se spíš zaměřil na nějaký nezapojený konektor, nebo vadné čidlo. Pokud ten motor předtím běžel a běžel i motor s prasklou ojnicí, tak to nebude špatně naprogramovanou jednotkou (to by se někdo musel snažit tu jednotku přeprogramovat na vyšší výkon a pak je možné, že se soft v jednotce zhroutil. To by nebyl první případ.) A pokud vím, tak jediná nárazová čidla, jsou pro airbagy a ty určitě neřídí zapalovací cívku pro motor.

2008-07-06 11:59:45

Výraz nehází jiskru je dost zavádějící, novější verze cívek pokud nemají předepsaný odběr ( jiná svíčka stačí) tak vůbec jiskru nevypustí ven. Já bych se zaměřil na napíchnutí na diagnostiku a kontrolu načítání čidel. Bez diagnostiky lze jít jen cestou pokus omyl


Odpovědět