Fórum - Téma


Mondeo+zhasnul motor


Fórum Technický koutek Mondeo+zhasnul motor
2012-07-01 22:30:36

Zdravim, vždycky sem zatim fanda mondea, ale dneska mi zhasnul motor. Začalo to že mi odešla baterka, říkam si 5.5 roku slušnej výkon, tak sen koupil novou tu samou. Vymenim samozřejme že se mi vymazala řídici jednotka. Udelal sem 50km benin plus LPG. a dneska auto kleklo. Vypnul se za jízdy motor a nešel nastartovat. Kolem douci říkal jeje to slyším je to cívka, Co myslíte nejde startnout jenom to tam cuk cvaká cuk ani netoči, Cívka?? Dekuji všem

2012-07-02 07:41:47

Z toho co jsem přečetl na konci, je jisté ,že startér je špatný,cívka,uhlíky startéru...bud poklepat na cívku a zastartovat-jestli se roztočí startér,nebo ven s ním a opravit....jen nechápu za jaké situace, za jízdy chcípl motor . prostě dojíždění ke křižovatce na neutrál apod...? chtělo by to víc rozvést.

No v první řadě mrknout na startér asi budou ko. uhlíky, když jen cvaká a neroztočí motor.Tak ven s ním,rozebrat a zjistit v jakém je stavu. Kdybys byl z Prahy, můžu ti pomoc s tím

2012-07-02 10:39:58

Ale na chcipani za jizdy nema starter zadnou moc! Budes tam mit nejspis jeste nejakou botu, ale bez starteru co netestnes.

2012-07-02 20:00:42

Dneska přidu k autu, ješte je na ceste ale bezbečne zajišten, na odstaváku a doufam že nezmizne . Cívku sem sehnal nebo li mněl sem náhradní vymenil sem, Natočil sem motor hned chytnul, pekne volnoběh pak sem přidal asik 1500 otač., asik tri minuty pak padli otačky k nule na otačkomery a motor bežel, ukazovatel otaček nula , asik ješte dve minuty pak chcipnul a již nešel nastartovat a zase jen cvakaní. Tak sem ho tam nechal a zítra odtah do servisu.

2012-07-02 21:18:33

no určitě to cívkou nebylo,když to cvakalo i předtím ta cívka byla dobrá...spíš ty uhlíky jsou KO. a náhodně to může zatočit starterem...obdivuju,že jsi dokázal startér u silnice vyndat a vyměnit cívku,protože u 1.8i nebo 2.0i je přístup na jenže jak se to chová že zdechne,je divné...dotaz na plyn se to přepíná samo? nebo jde plyn úplně vypnout? to by mohlo být taky řešení.

první je dát do kupy startér,ten je fakt vadný...pak řešit dál...vypnout plyn pokud to jde...ale jestli je to pořešeno servisem,tak na to příjde mechanik.


Odpovědět