Fórum - Téma


Mondeo+xenony => H7+H1


Fórum Technický koutek Mondeo+xenony => H7+H1
2012-01-24 01:03:32

Zdravím, doufám že to tu ještě nebylo, ale mam drobný problém. Potřebuji vědět zda jdou xenonová světla zaměnit za obyčejná H7+H1? A zda jsou potřeba nějaké úpravy?

2012-01-24 07:57:59

Zamenit urcite pujdou, s tim problem nebude. Na netu najdes xenon sady pro zarovku H7 nebo H1, podle toho, co potrebujes. Vyrabi se tak, ze patice xenon vybojek odpovidaji danemu typu standardni zarovky. Sada potom dal obsahuje tzv. balasty, tj. trafa pro nastartovani xenonone vybojky a kabelaz. Montaz zabere tak 20 min. pripojenim balastu mezi puvodni kabelaz a novou vybojku. Problem je ale jinde. VSECHNY dodatecne montovane xenony (vyrobene vetsinou v Cine) jsou nelegalni, protoze nejsou schvalene pro dany typ vozidla a ani to svetlo samotne, puvodni halogenove, neni urcene pro montaz xenonu, pokud nema cocky. Podle zakona navic svetlo s xenonem musi mit v interieru vozidla ovladani sklonu vybojky nebo automaticke naklapeni vybojky podle zatizeni vozidla a potom ostrikovac svetel na vnejsku svetla. Xenony soucasne musi byt umisteny v cocce nemo pomoci ruznych blbin, krytek uvnitr svetla, apod. musi byt tok svetla usmernen tak aby neoslnoval. Vse samozrejme homologovane vyrobcem vozidla nebo dodatecne schvalene ve Vyzkumnem ustavu motorovych vozidel. Ale to nikdo neschvali. Takze. Xenony (popr. bixenony) hezke, vypadaji dobre, sviti lip, nez halogeny, ale jsou vsechny bez vyjimky nelegalni, pokud to nejsou original svetla s xenonem primo od vyrobce vozidla.

2012-01-24 09:00:24

Jo díky za radu, ale trochu si mě nepochopil. Mám problém přesně opačný, mam ťuknuté mondeo a oba xenony jsou pryč. Na jiný nemám peníze a doma se mi válí dvě nepoškozená obyčejná světla. Potřebuji tedy vědět zda půjdou napojit na auto místo původních xenonu.

2012-01-24 09:36:43

Aha, tak to jsem nepochopil. To by mohl být problém.

2012-01-25 16:05:32

Už jsem na to přišel, je to naprosto jednoduché, pouze předělat kostky na elektroinstalaci a přehrát software auta :-D takže si radši sáhnu hlouběji do kapsy


Odpovědět