Fórum - Téma


Mondeo * Vzpĕry kapoty


Fórum Technický koutek Mondeo * Vzpĕry kapoty
2013-06-12 23:53:56

Ahojte chci se zeptat zda nekdo resil predni vzperu kapoty dost me mrzi ze tam nejsou pisty pred tim jsem mel ?opel vectra a tam jsem je mel daji se dodat ?

2013-06-13 08:22:31

smekals: Ahoj, jestli se dají dodat to nevím. Ale nějakou dobu jsem jezdil s mkIV v titaniu a ta je taky neměla. Nevim proč to tam není. I mkIII je má. Trochu krok zpět. Například vzpěry pro kapotu na tento model jsem nenašel ani na autokelly. Zřejmě by to šlo maximálně nějak dobastlit. Zkus ještě kouknout, zda máš na kapotě nějakou možnost jak tam vůbec ty vzpěry chytit, ale obávám se, že budeš mít smůlu.

 petrdepo  
2013-06-13 08:31:59

deli: Svým způsobem je to možná dobře, protože při nechtěném odjištění kapoty (vinou třeba špatně seřízeného zámku kapoty) by mohlo dojít k jejímu plnému otevření za jízdy a taková jízda "na slepo" je velice nebezpečná. Výrobce si toho asi byl vědom. Navíc, když se kapota neotevírá denně, je to jen o pohodlnosti. Dokonce jsem kdysi slyšel, že snad na to vyšla nějaká norma, která to zakazuje.

2013-06-13 10:04:10

petrdepo: může se stát všechno, ale vzpěry nejsou airbag. Myslím si, že automobilky mají toto odzkoušeno a navíc ty vzpěry jsou přímo dělány na přední kapotu, takže mají charakteristiku pracovní oblasti úplně jinou než např. vzpěry kufru. Samozřejmě velkou roli zde hraje i hmotnost samotné kapoty (vzpomeňte na Škodu 100, tam byla přední kapota lehká a byla okamžitě nahoře). Takže bych varoval před nějakým bastlením neoriginálních vzpěr. Nejspíš bude u Mondea Mk IV kapota odlehčena a proto tam nemohou už být. O zákazu montování vzpěr přední kapoty jsem neslyšel, ale i to může být pravda.


Odpovědět