Fórum - Téma


Mondeo * Výměna pal. filtru - zavzdušňování


Fórum Technický koutek Mondeo * Výměna pal. filtru - zavzdušňování
2012-12-30 15:40:45

Mám mondeo kombi 1,8 TDCI, 92 kw a mezi svátky jsem vyměnïl pal. filtr. Zalil jsem naftou, odvzdušnil, no nakonec jsem musel povolit vysokotlakou část (povolil jsem to u o toho rozdělovače na vstřiky) a v pohodě nastartoval a celý den jezdil. Druhý den ráno bez problémů nastaruji. Asi tak po 10 vteřinách to chcíplo a už ani ťuk. Povolil jsem znovu vysokotlakou část, odvzdušnil a nastartoval. Normálně jelo, žádný problém. Druhý den ráno to samé. Jakmile delší dobu stojí, tak se zavzdušní. Po odvzdušnění to je v pohodě. Mysel jsem si, že když by to přisávalo někde vzduch, tak se musí pal. soustava zavzdušnit ihned. Prosím o radu jestli někdo náhodou nevíte, co by s tím mohlo být. Jinak samozřejmě to odtáhnu hned ve středu do servisu. Jěště malá informace. Filtr jsem nedával originál, ale MANN. Origoš je tam snad Delphi HDF 929nebo 924?? Děkuji za jakoukoliv radu

2012-12-30 20:30:47

Biggles4 : Tady je zřejmý ,že nafta padá po delší odstávce, např. přes noc v garáži apod. příčina je netěsnost v místech ,jak jsi měnil naftový filtr..špatně usazen..netěsné připojení atd. vše na co jsi sáhl při výměně.

Je to jako když natáhneš brčkem vodu a na konci dáš palec...tak voda z brčka nevyteče ale pokud malinko povolíš tak začne téct až tam nic není...tak podobná věc se děje u tvého auta...při startu druhý den je zas vzduch...proto špatný start.

Co bych první zkusil je : vyndat naftový filtr ven zas a celou akci zopakovat . Zalejt naftou,odvzdušnit atd postup jak se to dělá..pokud je vše jak má být s jistotou a znovu se zavzdušnuje...vyndat filtr a zahodit a dát nový, tžeba orig. nebo doporučený výrobcem

Tak bych šel na to já a ted mne kamenujte ostatní

2012-12-30 21:23:25

Wincor: Díky. Při výměně jsem ho tam dával dvakrát. Když to nešlo chvíli nastartovat po zalití, tak jsem ho znovu vyndal, zkontroloval těsnění a všechno opakoval až po povolení vysokotlaku. Nakonec jsem došel k podobnému závěru, že se to bude muset celý zopakovat a případně tam dát originál. Akorát mi nešlo do hlavy, že by se to zavzdušnilo tak pomalu. Když jsem ho koupil, tak jsem filtr měnil a bez problémů. Ale to byl originál. Ještě jednou díky.

2012-12-30 21:30:38

Ahoj, nemusíš dávat originál. Podívej se pořádně po spojích, občas to dělají spojky co jsou na těch mekánech u filtru, lehounce přisávají a pak to dělá bordel.

2013-01-14 14:47:17

Všem děkuji za radu. Zkusil jsem všechno možné a pořád to bylo stejné. Nakonec jsem dal originál filtr a všechno v pohodě. I odvzdušnění bylo mnohem snažší. Alespoň vím, že musím dávat original filtr.


Odpovědět