Fórum - Téma


Mondeo * Úník oleje mezi motorem a převodovkou


Fórum Technický koutek Mondeo * Úník oleje mezi motorem a převodovkou
2013-12-09 08:44:34

Dobrý dne zjistil jsem únik oleje mezi převodovkou a motorem, vypadá to na špatné gufero na klice olej je černý takžze motorový. Nemáte s výměnou někdo zkušenosti? koukal jsem a gufero samotné nemají v nabídce nevíte někdo rozměr abych si ho sehnal dopředu, mám MK III, kombi 2003 r.v. 96 kW. mám najeto 263 tis, uvažuji i o výměně spojkové sady když už to budu mít rozdělané. co si o tom myslíte. díky J.

2013-12-09 10:07:03

9jjanku: Zkontroluj si ve svém profilu, jestli máš správně vyplněný typ motoru. Typ D2.0 TDCI F9DA/B, diesel se mi v žádném katalogu dieselů Ford nepovedlo najít ve verzi 96 kW. Ve verzi 96 kW se mi povedlo najít jenom tyto typy dieselu D2.0 TDCI 96 kW FMBA, N7BA. Motor, který uvádíš ty by, podle tabulek motorů Ford, měl mít výkon 100 kW. Pro přesnější hledání náhradních dílů by asi bylo dobré, kdybys měl vyplněný VIN kód a nebo se obrátil na servis Ford, kde ti podle VIN kódu vyhledají to správné gufero nebo těsnicí přírubu s guferem. To proto, že se musí na stránkách prodejců dílů (například Autokelly nebo E-cat) hledat nikoliv podle typu auta, ale podle typu motoru. Na toto hledání je například dobrý katalogový program Mcat.exe, který použité díly vyhledává právě podle VIN kódu. Tenhle program, pokud nejsi na kordy s PC, můžeš stáhnout ze stránek ulozto.cz (má cca 1,6 GB a je pro hodně Fordů). Pokoušel jsem se hledat to gufero, ale všude bylo jenom s montážní přírubou. Mám podezření, že bude s touto přírubou nerozebíratelné. Ale to ti asi odpoví někdo, kdo už to měnil.

Pokud bys nedemontoval celou spojku se setrvákem, tak gufero stejně nevyměníš, takže se, jak píšeš, vyplatí zkopntrolovat i spojku. Pokud nemáš technické vybavení nebo možnosti, tak tuto práci nakonec stejně budeš muset svěřit nějakému servisu a ten si to gufero dokáže obstarat.

2013-12-09 11:40:02

Díky máš pravdu je to FMBA typ motoru, no na výměnu spojky potřebuji drážkovou hřídel z převodovky tu musím sehnat a pak už si to udělám sám, nechci platit za servis mám zvedák a vybavenou dílnu tak to snad zmáknu. Díky za info kouknu na ten program :)

2013-12-09 12:57:04

jjanku: Postup instalace programu je popsaný na fóru na stránkách.


Odpovědět