Fórum - Téma


Mondeo TDCI-svítí ESP


Fórum Technický koutek Mondeo TDCI-svítí ESP
2012-02-06 20:31:19

Zdravím ve spolek!

Koupil jsem Mondeo 2002 TDCI combi,vše snad v pohodě,najeto 189tis,jen jak se rozjedu a překročím asi rychlost 40km za hod tak se mě rosvítí na palubce takové to autíčko ve smyku ESP a nejde vypnout,když zastavím,vypnu motor následně nastartuju,tak to nesvítí a jde to vypínačem zapnout i vypnout,jak se rozjedu,tak to zase začne svítit a už to vypnout nejde a ani nereaguje ta kontrolka na vypínači,jako by vypínač byl nefunkční,ale ten podle mého funguje,když nastartuju a stojím,tak jak zapínám a vypínám,tak svítí a zhasíná,ale jak se rozjedu tak furt dokola...rozsvítí na palubce a vypínač už jakoby nejde,alespoň mě to tak připadá...

Když se to rozsvítí,tak svítí jen to autíčko ve smyku a ABS je zhasnuté.....

Poradíte čím by to mohlo být,případně jak to opravit?

2012-02-06 21:43:50

je možné že to může být jen vadné čidlo, třeba jen zacpaný solí. Nicméně asi by nebylo od věci zajet na diagnostiku. Bohužel u těchto aut se bez diagnostiky většinou nehneš.

Michal

2012-02-06 22:03:05

Čidlo ABS u kola?

To jsem si taky myslel,ale když by to bylo čidlo ABS,tak by na palubce i to ABS svítilo,néé?

Mě tam svítí jen to autíčko ve smyku a taky to není pravidelný,taky bych řekl,že to začne svítit při vyšší rychlosti než zhasíná ABS....možná to i reaguje na volant,když jsem to zkoušel,tak vždy to bylo asi ve stejné rychlosti a i stejně jsem zatáčel...

2012-02-06 22:21:22

Jedině diagnostika,bez toho se u takovéto závady neobejdeš..

2012-02-07 08:54:20

pokud se nepletu tak esp (autíčko ve smyku) má svoje čidla, aby poznalo které kolo se protáčí a dle toho reagovalo. případně se kontrolka rozsvěcí když je esp vyplé. může to být jeho řj a podobně. proto tu diagnostiku.

Jinak jak zde píšeš o abs, tak tuty systémy spolu nemají nic moc co společnýho spolu. abs pracuje při brždění (vibruje pedál) a esp při jízdě (koriduje otáčky a náhon na kola).

mě se jednou stalo v letě sem se rozjel, jedno kolo proklouzlo a esp se vyplo nešlo zapnout dokud sem nezastavil a znovu nastartoval.

2012-02-07 12:21:00

To deli: Problém je, že systém ESP je vlastně rozšířená funkce ABS systému. To znamená, že jednotka,čidla, hydraulické čerpadlo, el. obvody jsou pro tyto systémy společné. Systém funguje tak, že v případě potřeby dokáže jednotlivá kola přibržďovat.

Já si myslím, že pokud se rozsvítí kontrolka ESP až po dosažení rychlosti 40km/h, bude problém v tom, že se neshoduje rychlost otáčení jednotlivých kol. Při dosažení této rychlosti se totiž ESP aktivuje. Při rychlostech nižších se systém neaktivuje. Takže nezbývá než připojit diagnostiku a zkontrolovat systém za jízdy (pokud rovnou nenapíše chybu).


Odpovědět