Fórum - Téma


Mondeo * problémy po výměně spojky


Fórum Technický koutek Mondeo * problémy po výměně spojky
2014-02-22 12:21:16

Zdravím, delší dobu mě trápil rachot motoru, težké řazení. Po přečtení problémú se spojkou jsem dospěl k tomu, že to bude špatný setrvačrník. Tak jsem zavezl auto do servisu, řekl co je ve věci a tak to následně rozebrali. Setrvačník byl už v rozpadu, gufero kliky slzilo, lamely sjeté. V servise mi doporučili nahradit dvouhmotu klasickým pevným setrvákem, vycházelo to o púlku levneji a nemusí se setrvák už měnit v budoucnu. Skušenosti s tím mají tak proč to tam nenarvat že. Dali mi tam spojkovou sadu a setrvák značky Valeo. Oleje a filtry vyměneny. Motor spokojeně tiše chrochtá což se nedá porovnat s tím co bylo před výmenou. Při jízdě jde zvuk od spojky jako kdyby prokluzovali lamely, když sešlápnu na podlahu tak to de rychleji do otáček a tah je o neco slabší, takže trochu ty lamely prokluzovat musí. Rád bych vědel jestli je to po výmeně spojky normální a kdy se to asi srovná, jestli vúbec.. Když jedu svižnejší jízdou, často plný po sobě tak ten hluk přestává, jako kdyby se lamely zahřáli a lépe drželi. Pak je tu ještě jeden problém. Pri nastartování i při vypnutí motoru to tak divně zarachotí, tak by mě zajímalo čím to múže být, jinak je motor krásne tichej. Spojka měnena při 120 000, do 110 000 na tom jezdila ženská která měla nohu pořád na spojce. Teď jsem najel 200km na tu novou spojku i se setrvákem. Kdyby někdo vědel poradit, byl bych velice rád. S pozdravem Lukas.. Mondeo MkIII 2004

2014-02-22 13:22:16

lukass:

pokud je spojka nová, musi hned od začátku, být všechno tak jak má. Nic si už nesedne. Nebude něco v pořádku!

A to je to, že už se dovnitř nepodíváš. Na to oni dají! Ani bych se nedivil, kdyby dvouhmotu zavařili!

2014-02-22 13:27:01

tomenzino: Přesně tak jak jsi to napsal,je tam něco špatně.

2014-02-22 15:31:29

Dvouhmota tam uz neni, byl jsem u toho jak ji sundali a nahodili klasiku pevnej setrvak. Je to servis Rallye jezdce Hornaka, v servisu mu delaji mechanici ze zavodu, tak na nejakou neodbornou montaz bych to nevidel. Je to takovej zvlastni zvuk, napadla me i hadice od turba nebo intercooleru, ale ta by nemohla bejt nasazena jak to fouka pod kapotou, kazdopadne ted pudu kouknout hadice. Dnes sem mu volal, mam se stavit v pondeli a dodelaji mi to. Postreh z dneska za 150km mi to cuclo 1/4 nadrze, coz na plnou mam dojezd okolo 1000, tak to vidim asi na hadici nekde.

Je to celkem novej servis, spolupracuje i s prodejnou ford 10km odtud. Mam i zarucak k te spojce, jestli se neco vy ... na vlastni naklady to spravi. Jinak u fordu v prodejne uz nikdy nic nekoupim olej do motoru jsem obednaval z netu za 28 euro 5L bandasku a potreboval jsem dnedska dolit pul litru jeste a litrovka me stala 15euro takze solidni rozdil.


Odpovědět