Fórum - Téma


Mondeo+problem s el. oknama


Fórum Technický koutek Mondeo+problem s el. oknama
2011-12-03 15:14:55

Dobry den mam mondeo 2 combik 85kw rv 1998 potreboval bych poradit nefunguje mi u ridicovich dveri stahovani el. okna ostatni my fungujou bez problemu kdys sem ty ridicovy dvere rozdelal tak sem zjistil ze se v tym nekdo vrtal v elektroinstalaci byli pofiderne zapojeny draty vypadalo to jako by to nekdo dodelaval vsechno sem promneril zkouseckou vse o.k ale v jedne male cerne krabičce cvakalo a smrdela trochu spaleninou predtim dvere fungovali obcas to sice zacvakalo vynechali ale vzdycky se rozjely. Sehnal sem proto jiny dvere ze stejnyho auta rozdelal sem je a ta cerna krabicka tam nebyla draty vypadaly trochu jinak. Potreboval bych vedet co je ta cerna krabicka a kde je umistena v originale na co je jak se jmenuje diky moc za radu

2011-12-14 11:09:03

Ahoj.

Ta černá krabička by mohla se dvěma posilovacími relé,protože asi někdo nabyl dojmu,že tím sníží proudové zatížení ovládacích tlačítek.Většinou se ale tlačítka příliž silným stiskem "unaví" a začnou být nespolehlivá.A to relé nezachrání.

Někdy pomůže prostříknutí sprayem KONTAKTOL a následné procvakání bez proudu (při vypnutém klíčku).

Relé není snadné nahradit - musela by to být 2 samostatná relé se dvěma spínacími kontakty.Při ovládání motorku se spínané napájecí napětí 12V přivádí v opačných polaritách +/- podle toho,jestli se má okno spouštět nebo zvedat..


Odpovědět