Fórum - Téma


Mondeo+přední mlhovky, jako nové


Fórum Technický koutek Mondeo+přední mlhovky, jako nové
2011-12-02 18:10:35

Zdarec všem.

Na Mondeu III mi nesvítila jedna přední mlhovka.Pánč jsem od přírody hošík zvýdavý ,tak jsem to dnes rozebral a nestačil se divit ,co jsem uvnitř paraboly našel.Od hmyzu přes listí až .....Hlava mi nebrala ,jak se to tam mohlo dostat.Po chvilce zkoumání jsem vyšrouboval celý " štelovací " šroub+odjistil plast.západky a mlhovku rozlouskl na dvě části.By jste nevěřili ,jak bylo zasraný sklo zevnitř a o zrcadle ani nemluvím Ve spoji obou částí mlhovky je jakási pofiderní prachovka - by mě Ford rozesmál. Na takhle exponovaném místě.Celé jsem to vyčistil a sestavil zpět a už z dálky je vidět rozdíl mezi vyčištěnou a " čekatelkou".

A jaká je pojinta? Mlhovka stejně nesvítí ,pánč jsem neměl náhradní žárovku a v návodu je H11.Což snad ani neexistuje( že by překlep) a na původní nešlo nic přečíst.Ale i tak jsem spokojenej s výsledkem a přesto , že je v podstatě nepoužívám ,tak v pondělí vyčistím druhou.

2011-12-02 19:22:42

To Alfons005: Věř nebo nevěř, žárovka typu H11 opravdu existuje a tak to v návodu není překlep.

http://www.autokelly.cz/#...T=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0|

2011-12-03 01:04:39

Zdarec.

Dík za nasměrování.Jen doplním pro případné následovníky.

Rámeček mlhovky vypáčit šroubovákem od středu vozidla a šroubky (3ks) předem prolejt WDčkem.

Taky jsem myslel ,že jsou po smrti ( síla světla byla srovnatelná s petrolejkou) ,ale....

2011-12-03 23:22:29

Zdarec....

....trochu odbočím ,ale....druhá mlhovka se už vyčištění nedočká.Dnes jí divočák se sebevražednými sklony poslal na onen svět a přibalil k tomu i kus nárazníku. Kurva, to je zase den.


Odpovědět