Fórum - Téma


Mondeo * Po nastartování lítaj otáčky


Fórum Technický koutek Mondeo * Po nastartování lítaj otáčky
2011-06-06 12:28:07

Po této otázce budu asi vypadat jako idiot, ale v servisu mě naučili, že u FORDa se nemám divit ničemu... Tak radši ověřuju, jestli je to běžné.

Skoro 2 měsíce nový FORD - někdy po nastartování začnou lítat otáčky 500 - 2000 a když míjí 1000, tak se celé auto rozklepe (lehce znatelně až ALÁtraktor - jak kdy). Normál? Obvykle čekám max minutu, pak vypnu a strartnu znovu - to už jsou pak otáčky skoro normál, ale neřeším a jedu.

Ještě jsem nestačil odsledovat podmínky. Ale je to čím dál častější, obvykle první startování daného dne. (což nemá smysl jezdit s tím do servisu - zase mě pošlou do háje)

Mám si s tím dělat starosti?

Co to může dělat?

2011-06-13 07:45:58

Žádný TIP?

2011-06-13 12:45:38

Čus chlape. tuto ti řekli v autorizovanym servise ford? jestli jo tak kde? normální to neni. a jesli ho máš dva měsíce tak ho jdi reklamovat. pokud se nepletu tak ty jsi zde psal i že ti nejde zpátečka že jo. jak ti vyskakovala (nechci to hledat). Opravdu si kupoval nové auto? dle mého s tebou ten servis pěknou vypek. a s tutím tě nemůžou poslat do háje. že vyskakuje zpátečka neni normální (předpokládám že umíš řadit). a to že po startu lítají otáčky můžou být různé věci. Každopádně zajed zpět do toho servisu. a musíš být rázný.

2011-06-13 14:13:17

amper01: nový auta se kupujou od toho abys takovýhle problémy nemusel řešit, nebo jedině v záruce. Chce to tam udělat pořádnej céres a hned budou skákat jak srnky

2011-06-13 17:20:11

Jj, s tou zpátečkou jsem to byl taky já tehdy mě akorát proškolili jaxprávně řadit (jako idiota - ale je to mé 4té auto) a poslali z5... Faktem ale je, že už se to tak nějak asi vychodilo a už nezaskočí/vyskočí jen vyjímečně.

Nové auto jsem koupil právě proto, abych měl konečně pár let pokoj. A protože jsem tomu i věřil, koupil jsem ho tam, kde mi dali TOP podmínky - bohužel ne nejblíže od domova. Takže každý výlet do servisu stojí čas, peníze... a když bych ho tam musel nechat, tak i komplikace a náklady na jinou cestu z5 a tam...

Takže jistě pochopíte, že když se mnou vydrbali jednou, už se mi nechce znovu, zvlášť když se závada projevuje neočekávaně, s různými časovými odstupy...

2011-06-13 23:46:00

To kolísání otáček může způsobovat volnoběžný ventil nebo čidlo teploty vody,váha vzduchu-pokud tam je..Rozhodně to není normální,tím spíše u NEW vozu..

2011-06-14 09:25:49

bohužel to musíš asi podstoupit, ale chce to tam být rázný. ty jsi si koupil nové auto a máš s tím jen problémy. to je celé špatně. zkrátka oni musí zařídit aby to auto dělalo to co to má dělat

2011-09-04 10:50:32

Po přečtení tvé zprávy ti musim napsat.Starosti To mužou být veliký,protože u mého čtyři měsíce starého fusiona tohle řeším od prvého měsíce kdy první diagnostika nic,druhá po týdnu je problém provedena výměna váhy vzduchu,nepomohlo další návštěva po týdnu nechání auta v servisu na pozorování bez nějakého náhradního na ježdění.Po dvou dnech Je větší problém než jsme mysleli třetí válec nemá tlaky,budem otvírat motor a zjištovat co s tim je.Takže v tvém případě to řeš co nejdřív.

2011-09-04 14:05:29

Úplně jsem zapomněl na to, že jsem otevřel téma i zde Takže vývoj situace: Auto bylo měsíc v servisu BEZ NÁHRADNÍHO VOZU, kde se jim závada lítajících otáček až někdy startování na několikrát (občas lítaly až spadly a už se motor nevzpamatoval) projevovala údajně den co den. Po měsíci mi to vrátili s úsměvem na tváři, že závada je zdárně odstraněna... No, ehm... Otáčky už pravda tolik nelítají, ale v chladných dnech stejně po prvním nastartování po chvíli chcípne... Jinak - údajně závada spočívala ve ventilu odvzdušnění klikové skříně... Dal bych to tam znovu, ale koupil jsem auto abych mohl jezdit. A když mi nedají náhradní vůz, tak jsem vlastně vyhodil statisíce, abych stejně chodil pěšky...?

2013-02-23 22:40:19

Mondeo kolísání otáček .. Dobrý Den,, Poradí pls někdo ,,, při nastartování v zimě kolísají otáčky,, po sešlapnutí plynu se otáčky ustálí,, čím je to zapříčiněno?? Díky


Odpovědět