Fórum - Téma


Mondeo * netopí topení


Fórum Technický koutek Mondeo * netopí topení1  2

 petrdepo  
2013-01-15 08:12:00

jeniffer,

ještě doplním. Ten zápach se kontroluje až jdou do nádržky bubliny.

Než se pustíte do sundání hlavy motoru, pořiďte si nové originál (!) šrouby. V Technickém koutku je popsáno, že šroub podruhé použitý se může při druhém použití i při předepsaném momentu přetrhnout a potom je velká starost, jak vydolovat zbytek. Neoriginál šrouby mohou mít menší pevnost.

Jinak se musí šrouby utahovat v určeném pořadí podle manuálu a je lepší je utahovat ručně a potom 3x - 4x ve stejném pořadí momentovým klíčem, ale s postupně se zvyšujícím utahovacím momentem. Pokud by se použil hned předepsaný moment, došlo by ke zkřivení hlavy motoru.

Kdysi, když jsem se učil, tak platilo, že utahovací moment byl 90%. Potom se motor nastartoval (jenom na volnoběh aby neměl vysoké spalovací tlaky) a na volnoběhu se nechal ohřát na cca 80 stupňů celsia, Pak se nechal vychladout a teprve potom se znovu utahovaly šrouby, ale už na 100% předepsaného momentu. Ono se totiž těsnění pod hlavou při teplotě 80 stupňů celsia lépe přizpůsobí styčné ploše bloku a hlavy motoru.

2016-01-26 07:49:51

zdravím. .. jen se chci zeptat :mám zřejmě stejný problém netopí, bublá při startu, kolísání teploty,rozdíly ve výkonu při akceleraci asi("těsnění pod hlavou"). muže dojít k nějakému závažnému poškození při ježdění...

2016-01-26 07:51:41

lukas23: ještě dodám že jezdím na lpg


Odpovědět

1  2