Fórum - Téma


Mondeo * Na náhradní díly


Fórum Technický koutek Mondeo * Na náhradní díly
2013-05-18 19:20:27

Zdravim, potřeboval bych poradil jak je to s legislativou popřípadě jak nejjednodušeji to udělat. Moje situace je následujicí: Chci koupit mondeo na náhradní díly (chci si z něj vzít motor do mého), majiteli je jedno jak se to převede hlavně aby z toho potom neměl žádné problémy a nemusel platit ručení. Už jsem jednou takhle koupil auto na díly a vyřešily jsme to tak, že jsem majiteli poslal značky a vyřizlej vin auta a on to nechal nějak zlikvidovat. Jde to takhle legálně nebo spíš měl známého někde na vrakovišti? Auto na sebe nechci přepisovat protože nemá zaplacenou eko daň a nechci ani platit pojištění, jezdit s ním vůbec nebudu. Napadá ještě někoho jak na to? Omlouvám se za sloh a předem děkuji za rady.

2013-05-19 20:08:25

philoun: V první řadě původní majitel musí auto odhlásit z evidence. S potvrzením z evidence zajde do pojišťovny a ukončí pojištění. Potom, co zněj odebereš náhradní díly bys měl nechat vozidlo někým, kdo ti může potvrdit ekologickou likvidaci (firma, vrakoviště nebo kovošrot a podobně), zlikvidovat..

2013-05-19 20:16:05

petrdepo:

Odhlásit z evidence není jen uložení spz do depozitu? Myslel jsem že na odhlášení z evidence už musíš mít potvrzení o likvidaci

2013-05-19 20:38:55

philoun: Uložení do depozitu se dělá tehdy, když například chceš po delší dobu přestat provozovat (například déle než rok) a potom jej znovu začít provozovat. To se dělá kvůli tomu, abys za něj nemusel platit pojištění.

S tím potvrzením o ekologické likvidaci máš vlastně pravdu. Ale původní majitel může uložit SPZ do depozitu aby neplatil to pojištění. Jinak bys musel platit převod vozidla na sebe a původní majitel by musel s kopií kupní smlouvy do pojišťovny ukončit svoje pojištění. Ty bys mu potom jenom dodal to potvrzení o likvidaci a on by ho odhlásil. Hodně ale vše záleží na dohodě s původním majitelem.

Jinak takové kombinace už někdo popisoval v některém příspěvku.

2013-05-19 20:51:20

petrdepo:

Jasný díky, já to hledal ale nemohl jsem nic najít.


Odpovědět