Fórum - Téma


Mondeo MKII * Schéma brzd a potrubí


Fórum Technický koutek Mondeo MKII * Schéma brzd a potrubí
2013-08-16 08:19:56

má někdo schema brzdového potrubí na mondeo MKI-MKII? Jak je to kde uchycene holendry,body a místa,kde se spojují apod? Nikde jsem to nenašel ani google to nenašel

Nějaké obrázky,fota,zkušenosti..vím že pasují ze škodovky taky..ale co vše vyndat,pokud chci měnit potrubí brzd na mondeu MKII kombi na zadní kola?

Je potrubí od hlavního brzd.válce vedeno dolu pod motor tam spojeno holendrem co pokračuje dál dozadu? Nebo od válce hlavního v kuse dozadu za nápravu a tam spojeno holendrem pak ke kolu?

Děkuji za info kdo to již dělal a nebo má schéma,fotky

2013-09-03 19:07:47

Zdravim ,

našel jedno schéma na mondeo. Kvalita obrázku nic moc, ale jiný jsem nenašel.

2013-09-03 22:20:13

panpipe: je to dobry obrazek,co jsem pod autem měnil trubky,tak jak je zobrazeno...odpovídá skutečnosti.

pouze problém se dostat k holendrum u nádrže,nejhorší co je na zadní levé kolo...na obrázku to vypadá že se jen odpojí a je to ok. ale ten přístup je hodně stísněný a jde o takového ježka v kleci.

Jinak jsem vyřešil výměnu trubky od holendru u nádrže k holendru zadního levého kola ,tam je to hadicí cca 200mm dotaženo k brzdiči...tak tu trubičku původní cca 1metr dlouhou jsem pořešil tlakovou hadicí z maznice,samosebou novou co jsem doma měl a závity jsou stejné..pouze redukci z vnitřního na vnější závit za 90kč koupena v autokelly.

Vše plně funkční...šlo o část co je nad nápravou vedena,tak no-problem při použití hadice hydraul..

(hadice použita místo trubky, z důvodu, že nemám tu pěknou věcičku abych konce zapertloval pokud bych novou trubku dal+holendry nové...a kvůli jedné vyměně nebudu kupovat pertlovačku za 2500kč...to píšu pro ty co by se případně ozvali,proč tak a ne jinak jo a nemá známé co maj toto vybavení na takovou montáž...reagoval jsem podle potřeb a dostupných prostředků v danou chvíli...čas jsou peníze a mě auto vydělává )


Odpovědět