Fórum - Téma


Mondeo * Mk3 problem světla


Fórum Technický koutek Mondeo * Mk3 problem světla
2013-07-27 01:03:03

Zdarec, mam Mondeo Mk3 r.v.2004 (2.0 TDCi 96 kw combi) když mam světlomety na nule tak asi sedmkrát z deseti rozsvícení světla(halogen) svítí vysoko a jinak jsou v normální výšce. Setkal se s tímto už někdo z vás?

2013-07-27 18:01:34

frajtr: Zkus několikrát procvičit knoflík ovládání seřizování světlometů. Pokud nebude fungovat spolehlivě, tak může být načnutý Může už mít opotřebenou odporovou dráhu a nebo může být španý kontakt v konektoru jeho kabelového přívodu. Kdyby to bylo světly, tak by se neprojevovala závada současně u obou světlometů, ale jednotlivě.

2013-08-14 11:32:22

Ahoj všem mám problém na STK měly keci že nemám seřizování světlometu (výšku). Měl jsem tam místo toho knoflíku na seřizování světel danej nějaký imobilizer kterej byl odpojen. Tak jsem koupil na vrakáču knoflík na seřizování zapojil ho do konektoru ale ono nic. Asi tam nejsou teda motorky u světel. Protože podle příručky k obsluze jsem ani nenašel relé které to ovláda (v pojistkové skříňce v motorovém prostoru prostě chybí aji ty konektory do kterých by se mělo zapojit) Zajímá mě jestli je to těžké zapojit? když konektor do interiéru ke knoflíku na seřizování tam je?

Děkuji Vám

Mondeo MK1

r.v 94

2.0i

2013-08-14 11:46:36

meloun00: Seřizování světel bývá zapojené jako zpětnovazební obvod vyvažování hodnoty odporu v přepínači polohy světel v palubní desce a proměnného odporu ve světlometu, ovládaném motorkem (princip vyvažovacího můstku). Pokud ve světlometu není motorek a nebo je nefunkční, tak ti asi neporadím. Musel bys pořídit nový motorek, pokud se ze světlometu dá demontovat a nebo celý světlomet, což není levná záležitost. Protože ve světlometech je polovodičový zesilovač, tak se nemusí používat relé. Je třeba jen zkontrolovat světlomety, jestli mají osazené motorky a jestli jsou funkční. Na STK na sklápěcí světlomety pravděpodobně přišli rozkódováním VIN kódu. U mne se stalo, že jsem musel koupit celý světlomet, protože se vadný motorek nedal vyměnit (světlomet byl nerozebíratelný typ). Tak přeji hodně štěstí.


Odpovědět