Fórum - Téma


Mondeo+MK3 a koroze-rady před koupí


Fórum Technický koutek Mondeo+MK3 a koroze-rady před koupí
2012-01-24 21:17:06

Zdravím Forďáci,

jelikož jsem 18ti letý kluk tak bych si rád našel nějaké solidní auto. Chtěl bych benzinové Mondeo a přestavět ho na LPG. Chci se zeptat který z motorů je nejvhodnější. Jestli 18tistovky nebo dvoulitr. A dála jak je to s tou korozí, prý to reziví jak starý favorit. Je to vůbec pozink? Díky moc

2012-01-25 15:52:10

Určitě běž do dvoulitru, ty motory jsou si hodně podobné vyjma sci a taky si lépe s těžkou kraksnou silnější motor poradí. LPG je lepší volba než jít do nafty, podle mě. Zastávám názor, že ford naftové motory moc neumí. A ta koroze se většinou týká spodků dveří, které trpí na otěr od prahové lišty a udržování vlhka se špínou. Pozink kastle má, ale patrně jen samonoska, dveří se to pravděpodobně netýká. Vyber si model spíše po roce 2003, prý je lépe zpracováno po face liftu, ale na korozi se zaměř taky pro jistotu. Ford nemá valnou pověst a tak i ty ročníky s face liftem budou za podobný peníz jako před ním, možná jen o fous dražší. Ideální by bylo si vzít někoho, kdo tomu rozumí a to auto měl.

2012-01-26 20:26:58

Jak už bylo psáno vem 2.0 16v nebo 2.5 V6..Jede lépe než 1.8,fakt je to znát a navíc 1.8 mívají častější problémy se spotřebou oleje..Co se týče koroze mrkni na spodky dveří a vepředu na prahy za kolem,bývají omlácené od šutrů pokud nemá auto zástěrky..Šutry omlátí i pozink a pak to dost rezne..Pozink není všemocný,jak se rez dostane pod něj,tak to rezne jako "nepozink"..


Odpovědět