Fórum - Téma


Mondeo * dobíjení baterky+start. motoru


Fórum Technický koutek Mondeo * dobíjení baterky+start. motoru


Diskuze o vozidlu

2003 Mondeo MK III 2.0

1 fotek  |  3 diskuzí

Palivo diesel. 5-rychlostní Automatická převodovka. Motor 1 989 ccm (121 cui).

ghia2013-04-01 16:08:25

Zdravím pánové,

tak vám řeknu že to mé mondeo zkouší mojí trpělivost. Minulý týden při cestě z práce se rozsvítila kontrolka dobíjení. Po druhém startu už nesvítila.....další den ráno jsem nenastartoval vůbec, startér ani netočil, budíky jen svítily. Auto odtáhli do servisu s teorijí že je altík spojený se startérem a že pokud odešelo něco v altíku auto nenastartuje. No podle mě blbost ale co....auto jsem potřeboval, takže jsem jim to tam nechal. Altík rozebrali, uhlíky K.O. a regulátor prý taky, jinak vše v pořátku. Koupili nové díly, vše sestrojili dohromady. Auto bylo na zvedáku a startovalo bez problému.......Mechanik spustil auto na zem a ejhle auto nestarovalo??......Po dlouhém bádání je závada ve startéru,.....ok sehnal jsem z vrakáče startér, ten sem ho nechal vyměnit. Paráda auto startuje, jezdí a dobíjí bez problému.

Včera jsem jel do prahy, po cestě se rozsvítila kontrolka baterky a nechtěla zhasnout. Auto jsem chcípnul ale už nenastartoval.......stál jsem v mírném kopečku. Ze vsteku jsem pustil brdový pedál lechce sme popojeli dozadu a skusil jsem znova nastartovat a HURÁÁÁ auto nastartovalo..... během další jízdy cca 10km se kontrolka opět rozsvítila. Po fíglu aby auto trochu samovolně popojelo jsem opět nastartoval. Pak už jen jednou asi ze strachu jen problikla.

Dnes jsem jel z prahy domů a tato akce s kontrolkou se opakovala asi 5x během 40minut. Snažil jsem se vysledovat kdy zhruba se tohle projeví ale stává se to nepravidelně bez závisloti na rychlost vozu, otáček motoru, rozsvícených světel,.... Mám doma "diagnostiku" ELM327 a píše mit to závadu P0500 - chyba čidla rychlosti vozidla. Toť vše. Zítra jedu k fachmanovi na autoelektroniku aby se nato podíval.....ale musísm říct že s touhle závadou jsem se ještě nesetkal....................

Nesetkal jste se stímto někdy někdo???

FORD MONDEO Mk III, 2.0TDCI, 96kW, 2003 - AUTOMAT

2013-04-02 08:39:03

tomes:

Zdravim te co delala kontrolka dobijeni kdyz otocis klickem sviti?a kdyz nastartujes zhasne? mozna to nemusi byt ve starteru nebo alternatoru mozna nakej prosoupanej dratek kterej za jizdy vlivem vetru a tepla se opre o zelezo a skratuje muze to bejt i ve spinaci skrince ja jsem teda takovy problem nemel jako ty ale jednou se mi stalo ze se mi taky vybijela baterka jednou za dvadny taky mi vymenili uhliky,regulator, starter tak to bylo na tyden dobry a pak znova tak jsem dukladne patral po kabelech a nasel jsem prosoupanej dratek co vede od starteru na kontrolku dobijeni zaizoloval jsem ho a bylo po problemu.

2013-04-02 08:48:44

petr12: Ahoj,

ja už sem ted taky jineho názoru ze to bude naka hloupost. Kdyz otočim kličkem - konrolka svítí, po nastartovaní zhasne.....Ted akorat jedu k autoelektrikari jsem zvedavi co mi řekne,....pak dam vedet


Odpovědět