Fórum - Téma


Mondeo diesel-nejde nastartovat


Fórum Technický koutek Mondeo diesel-nejde nastartovat
2011-03-23 22:58:17

ahoj. mam mondeo 2001 85KW diesel kdyz jsem ho chtel nastartovat po 14dnech tak nechtelo chytnout. baterka byla nove nabita a starter taky tocil ale aute se vubec nechtelo chytnou a ani zadne zachveni motoru. nevedel by nekdo co s tim?

viki  
2011-03-23 23:38:57

palivový filtr? žhavení , žhavicí svíčky?

2011-03-25 10:37:51

to kalex: No mel sem stejný (velice podobný) problém. Nejdřív se to projevovalo mírným zhoršením startování, chvilku trvalo, než se motor ustálil ve volnoběžných otáčkách, někdy i chcípnul hned po nastartování i víc to při startování kouřilo z výfuku. Z počátku sem to přehlížel. Pak sem jel delší trasu a auto nemělo výkon (max 120km/h horko-těžko) i na 4 do kopce to uvadalo. Pak sem na benzínce pohejbal konektorem u EGR ventilu a u váhy vzduchu a najednou se to probralo. Říkal sem si:"Asi špatnej kontakt" a dal sem to neřešit. Pak sem přeparkovával, cuklo mi to a od té chvíle ani za boha nastartovat. Motor točil, sem tam se zdálo, že to má tendencí chytnout, ale hned to chcíplo. Zkoušel sem startovací kabely, povoloval sem u rozdělovače paliva vstupní trubky či tam jde nafta. Nafta tam šla. Nakonec to skončilo naložením auta na odtahovku do autorizovaného servisu. Tam to hodili na diagnostiku a našli závadu na EGR ventilu. Vyměnili nechal sem tam 12 000,- a teď to už vyšlapuje. EGR ventil se mi zasekl v otevřené poloze a motor nasával skoro všechny výfukové plyny a "dusil" se.

2011-03-25 19:01:09

dekuji za privpevek ale pohuzel tako priznaky jsem nemel a pro jistotu jsem to dal min. rok vycistit aby se mi nezaseknul a nebo dostatecne se oteviral. me to proste prestalo startovat jinak auto bylo bez problemu.

2011-03-26 18:01:17

to kalex měl jsem podobný problém i když já jezdím autem často mám focuse 1.8. TDCI začalo to tím že po ránu hůř startovalo někdy na podruhé nebo na potřetí pak jsem přijel k rodičům na chalupu a v neděli ráno jsem už nenastartoval motor točil nafta tam šla, ale nenaskočil tak jsem volal známému ten to napíchl a zjistil že je vadné čidlo tlaku paliva, myslím že se to tak jmenuje moc se v tom nevyznám čidlo se vyměnilo znova napíchlo na diagnostiku ta už žádnou chybu neukazovala a auto jezdí a startuje jak má

jinak si pročti tohle možná tam něco najdeš http://www.fordclub.eu/fo...i-ale-vubec-nechyta-30130

2011-04-01 16:29:51

Ahoj, dost často u starších mondeí se taky stávalo, že přestal fungovat snímač polohy vačky (CMP). Podívej se ze předu na motor a těsně po vysokotlakou lištou je snímač polohy vačky, má tři kabely. Jestli je snímač černé barvy a né šedý, tak ve většině případů je vadný. Černé snímače po určité době začnou zlobit po zahřátí motoru a nakonec úplně odpadnou. Pokud tam máš černý, tak si si sežeň ten šedý dej ho tam a jedeš.


Odpovědět