Fórum - Téma


Mondeo * chybová hlášení


Fórum Technický koutek Mondeo * chybová hlášení
2010-05-04 15:46:03

Zdravím všechny a prosím o radu. Mám Mondeo 1,8 benzin 2OO1-2, najeto něco kolem 1OOtis. Začalo to problémy se startováním při zahřátém motoru. Teda nejen zahřátém, stačí když je venku teplo, auto točí točí a chytne až třeba po pěti vteřinách. V zimě při mrazu za studena chytalo jedna báseň hned na ťuka.

Diagnostika u Fordu ukázala vadný volnoběžný ventil a zestárlé klapky sání. Ventil jsme vyměnili za nový a klapky jsme vyndali ven. Nějakou dobu bylo vše v pořádku, pak se objevilo chybové hlášení kontrolky motoru. Na diagnostice u autoelektrikáře, ne přímo ve fordu, hlásí závadu proudu volnoběžného ventilu. Ovšem nepíše jestli závadu proudu vzduchu nebo elektrického. Po zresetování závady a znova výměně, v rámci reklamace, volnoběžného ventilu, asi 100 km bez problémů, ale teď zase hlásí závadu motoru.

Problematické je pouze to startování, nic jiného nepozoruji, tak budete někdo vědět co má to hlášení závady znamenat a jak si můžu pomoci?

Moc děkuji za každou radu, čauky.

2010-05-30 20:08:10

Ahoj, tezko rict, ty klapky sani plastove jste komplet vyndali vcetne ty hridelky a zaslepili diry na sani?

2014-12-20 22:50:09

Zdravím všechny majitele Fordu na tomto foru. Tento týden jsem se stal majitelem Fordu Mondeo mk4 r.v 2011. Po vyzvednutí vozidla od prodejce jsem musel zajet na nejbližší benzínku natankovat.Po natankování a ujetí dalších cca 3km při jízdě z kopce,motor zničeho nic zdechnul. Po nastartování se na přístrojové desce objevil klíč a rozsvítila se žlutá kontrolka ohlašující chybu. Byl jsem z toho celý večer vyřízený.Ráno jsem pro jistotu zajel na diagnostiku.Zde jsme objevili chybu kterou jsem si vyfotil a přikládám k zhlédnutí.Mechanik po kontrole motoru si všiml že jsou od kuny okousané kabely.Zajel jsem k prodejci a ten to nechá vyměnit,ale bojím se aby to byl ten problém.Nemáte někdo podobnou zkušenost? Bohužel vy vypadlo z hlavy k čemu ten kabel jde.Jen vím že jde o čtyři postříbřené drátky vedoucí zezadu za motor.Děkuji za nějaké info a omlouvám se za neuplný popis.


Odpovědět