Fórum - Téma


Lze mít dvě povinná ručení najednou?


Fórum Pokec všeobecný Lze mít dvě povinná ručení najednou?
2011-01-09 00:30:36

Né že by to byl můj ideál... ale někdy se to stane... líbí se vám jné ručení, a ještě jste si nezrušili to staré... - není nezákonné mít po dobu několika dní dvě ručení?

hof  
2011-01-09 12:24:00

v jednom článku jsem se dočetl, že by to neměl být zas až takový problém. Jen kdyby se něco stalo, nesmí se náhrada požadovat u obou pojišťoven. To by byl pojistný podvod.

Jiný zdroj zase uvádí, že to možné je a v případě pojistné události se pojistné plnění čerpá u obou pojišťoven tak, aby se čerpaná částka rovnala celkové škodě. Zároveň obě pojišťovny sníží bonus u dané pojistné smlovy.

Ale ... v pojistných podmínkách některých pojišťoven je prý klauzule, že na vozidlo nesmí být uzavřeno souběžné pojištění odpovědnosti z provozu u jiné pojišťovny. Pokud tomu tak je, zakládá to prý neplatnost pojistné smlouvy....

...... takže teoreticky - pokud by tedy tuto klauzuli uplatnily obě pojišťovny, tak by auto nebylo prakticky pojištěno vůbec a z toho vyplývá pouze jedna věc – problém a zaplatit celou škodu .......

Ale nejsem právník, ani pojišťovací agent .......třeba to někdo upřesní a uvede na pravou míru ........

2011-01-19 16:06:47

Dvě povinné ručení na jedno auto sjednat teoreticky jde ale byla hloupost je sjednávat a zbytečně platit dvě.Navíc plnění by došlo stejně jen u jedné pojišťovny.Bylo by to zbytečné mrhání penězi.Dělám v pojišťovně takže tohle vím určo.

2011-01-19 16:40:33

Pokud tě zajímá povinné ručení mohl bych ti udělat nezávaznou nabídku.


Odpovědět