Fórum - Téma


LPG+Mondeo-veškeré problémy spojené s instalací


Fórum Mondeo MK II LPG+Mondeo-veškeré problémy spojené s instalací

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK II  |  Naše vozidla2008-11-26 13:47:36

LuHuFord píše : Jelikož se kolega drahuss rozhodl nejspíše pozměnit svůj text a zdřejmě to nedokončil (ponechal po sobě pouze jediné písmenko "a" a to i v názvu tématu) je tu místo jeho problému (dotazu) můj text.

Z níže uvedených odpovědí jsem tedy vydedukoval název tématu .Snad správný...

2008-12-01 16:58:49

Ahoj, zřejmě máš na mysli, že se podpálil ventil v hlavě. A k tomu jesli se to může opakovat - může. Všeobecným problémem u motorů s hydraulickým seřizováním vůle ventilů je to, že při provozu takového motoru na LPG dochází k většímu zmenšování této vůle (než při provozu na benzin), kterou hydraulická zdvihátka nejsou schopna tak rychle vymezit.

Já osobně, když vidím auto s LPG tak se mi tzv."otvírá kudla v kapse". Zrovna nedavno jsem spravoval 3 litrové mondeo ST , kde si nechali taky namontovat plyn a zhruba každých 20-25 tisíc kilometrů tam jsou potřeba vyměnit svíčky, protože je to uplně odpálí. Vůbec nechápu toho chlapa, že když si koupí 220 koňové ST a pak si tam nechá dát plyn, jen proto že na benzín má spotřebu okolo 15 litrů. To si mohl rovnou koupit 170 koňové 2,2 v TDCi a byl by na tom podsatně líp.

Podle mě je úprava na plyn tak akorát znehodnocenej motor a vlastně celý auto. Já bych takový auto nikdy nechtěl. Možná někdo bude mít na to jinej názor, to je ovšem každýho věc jak to bude cítit.

2008-12-01 23:57:18

Drahuss, Možná si přečti pojednání od této firmy. Třeba ti to pomůže.

http://www.ochranamotoru.cz/index.php

2009-01-07 13:55:16

ahoj, ja mam celkom opacny nazor. mam mondeo 1,8i 85kW s LPG a nabehanych uz mam 180tisic km, a stale jazdi bez problemov. a to nevylucujem ze tam uz neboli pred kupou stocene kilometre. LPG je tam namontovane hned po kupe auta, cize jazdilo sa na tom od zaciatku. motor este na generalke nebol, lebo to nie je treba. sviecky som menil raz, po 40tis km, co mi nepride taka hruza.

2010-01-24 13:35:08

Ahoj...

je to sice již dlouho ale budu Ti oponovat. Plyn je stejně jako ostatní paliva dobrý sluha , ale špatný pán. Srovnání nalézám v tom, že si můžeš nechat spravit zuby u zubaře , ale taky u kováře. Jak kde dopadneš posuď sám. dnes všichni letí jen na to nejlevnější, ale vůbec si neuvědomí, že je to ,,VŽDY" na ůkor něčeho.

Pak jsou samozřejmě i upálené ventily. Nejspíš ten Tvůj kolega jezdil na velmi chudou směs . Kdyby tolik nešetřil a pořídil si lepší systém, pak by nemusel dělat ůkony o kterých jej montážníci neinformovali anebo se na to vydlábl. Jinak svíčky je potřeba kontrolovat vždy při výměně oleje- podle jejich stavu by zjistil že se něco děje a včas zareagoval.

2014-12-02 17:03:14

Kolísání otáček na LPG při zahřátém motoru .. Zdravím, tak po zahřátí mi kolísají otáčky tak moc, že auto samovolně i chcípne, jezdit se s tím rozhodně nedá, na benzín to nedělá a za studena taky ne... regulátor volnoběhu jsem zkoušel ale ten nic nedělá... máte někdo nápad čím by to mohlo být? Díky

2014-12-03 18:18:40

jakub.frasunek:

Jelikož to na benzín běhá tak jak má, evidentně to bude mít něco a pouze spojeno s LPG.A to ti asi poví jen ten, kdo to dělá. My do plynu nee.


Odpovědět