Fórum - Téma


Likvidace pojistné události - Mondeo


Fórum Pokec všeobecný Likvidace pojistné události - Mondeo
2011-11-30 19:11:20

Dobrý den,

Bohužel mé nádherné mondeo (MKIII-2001), bylo včera sestřeleno. A nyní řeším, kde to nechat opravit. Jsem pojištěný u ČP, stejně tak viník. Jejich smluvní servisy pro Prahu 4 jsou:

2 PM autoservis - V Koutě 311/5

A.T.U . - Pod Chodovem 1267/7 ( o nich jsem četl docela hodně nelichotivé věci)

AUTOPLUS Praha, spol. s r.o. - Za kostelem .12/8

Jinak nemám problém to hodit kamkoliv po Praze.

Nemá někdo nějakou pozitivní zkušenost s těmito servisy?Samozřejmě ideální varianta by byla dát to kamkoliv, ale riziko toho, že budu ještě doplácet značně vzroste. U těch smluvních je prý celkem jistota, že se vejdu do rozpočtu (dle známého).

Díky

2011-11-30 19:43:16

To FleX0: Kdybys znal podmínky a ceny, které požaduje ČP(všeobecně všechny pojišťovny) od autoservisu, který se chce stát autorizovaným, tak bys možná ani do autorizovaného (pojišťovnou) servisu auto dát ani nechtěl. Jelikož to musí být levně opraveno (pro pojišťovnu), tak musí být zákonitě oprava velmi rychlá a pokud možno s minimálním množstvím náhradních dílů. Výsledkem je potom silná vrstva kytu na opravovaném dílu, popř. aftermarketový díl (což není tak hrozný) s minimální antikorozní ochranou. Nekvalitní (uspěchanou) práci klempířů, přípravářů a lakýrníků ani nezmiňuji.

Vyskytuje se v Čechách čím dál víc takto opravovaných aut, která se po 1/2 roce vyznačují prasklinami kytu a laku, nedostatečným spasováním dílů a v nejhorším případě i množstvím stop, které zanechávají na silnici.

Spíš bych se zaměřil na doporučený a vyzkoušený servis, který si dokáže poradit i s vyřízením pojistné události a navíc mnohdy dokáže cenu za opravu s pojišťovnou vyjednat tak, aby zákazník nic nedoplácel.

2011-11-30 20:18:11

To albi: Díky za reakci. Je mi samozřejmě jasné, že kvalita těchto "autorizovaných" servisů pojišťovnou bude povětšinou dost hrozná. A upřimně já to tam ani nechci dávat, ale bohužel nemám jinou možnost. V současné finanční situaci si nemohu dovolit ještě něco doplácet. (stačí spoluúčast). Proto jsem hledal něco ve stylu "mezi slepými i jednooký králem". Ještě je tu možnost udělat to rozpočtem, ale opravdu nemám představu kolik by mi ty šupáci dali a zda-li by to vůbec za ty peníze šlo nějak kvalitněji opravit.

No jestli znáte doporučený a vyzkoušený servis, tak sem s ním!

2011-11-30 21:14:17

Servis kam dát auto opravit ti neporadím, ale u 10 let starého auta bych opravu řešil rozpisem a než po klasickém servisu bych se spíš poohlédnul po nějaké malé dílně. Je řada mechaniků, kteří opravují doma na živnosťák. Záleží to taky na rozsahu opravy. No a jestli to sestřelení není tvoje vina, tak se tě spoluúčast netýká.

2011-12-01 08:50:10

Přesně tak, spouúčast se tě netýká, pokud to neni tvoje vina. Mě se nedávno (srpen) taky jeden týpek podíval do kufru. Oprava byla provedena v autorizovanem servise od Kooperativy. Na opravu jsem čekal měsíc (po tu dobu jsem měl náhradní vozidlo, adekvátní k mému vozu - alfa 159 2007). Oprava se zdála v pořádku. Nyní už řeším pár chybiček, odklápí se mi ten plast na pátých dveří, jak v něm je osvětlení spz, tak ho zkusím přilepit, uvidíme. Druhej problémek je v tom, že mi nevyhřívá zadní okno, pojistky ok (zrcátka hřejou), takže o víkendu si s tím budu hrát. Nicméně neplatil jsem nic, ani za pujčení auta, ani za opravu.

2011-12-01 10:21:17

Tak aspoň, že ta spoluúčast se mě netýká. Nevím proč, ale měl jsem zafixované, že ji budu platit, už holt stárnu a blbnu!....no zavrhl jsem variantu dát to jinam než mají ty smluvní servisy, protože mi na férovku řekli, že bych doplácel a to klidně i 20% z ceny opravy, což mi přijde smutný na to, že jsem to nezpůsobil. Takže buď se smířim s tím jejich servisem nebo rozpočtem....nevíte někdo na základě čeho to počítají?Protože jestli na základě toho co tam napsal ten typ co to fotil, tak asi nic moc. Moc umluvit nešel a jejich přístup na všem totálně ušetřit je hrozný. Ano, chápu mám staré auto, ale blatník, který je totálně zdeformovaný nechat jen vykytovat a přelakovat, to je fakt moc. Jen cena práce toho vykytování musí stát skoro více než druhovýroba. Teda pokud uvažuji, že to udělají kvalitně, což asi fakt ne. No štvě me to, auto v perfektním stavu a teď tohle.

2011-12-01 12:41:16

mě když jen škrábly nárazník a na jednom konci praskl, tka sem šel na havarijko (kooperativa) a hend týpek nárazník novej, kyt nemá cenu. a paráda. měl sem škráblej a prasklej nárazník plus škráblý dveře. a rozpočtem to brali na 16 tis, 10 spoluučast. takže sem dostal 6 já za 1200 koupil novej (použitej) nárazník, za další liter sem nechal stříknout ten flek na dveřích a hurá. a po necelim roce mi do toho zatku nabořil jeden horkej řidičák. takže mi dělali novej nárazník. vytáhli podlahu. nový dveře, lak a drobný díly (držáky nárazníku a pod) vuala oprava za 50. já neplatil ani korunu.


Odpovědět