Fórum - Téma


Kuriozita


Fórum Pokec všeobecný Kuriozita
2013-04-28 10:20:18

Jedna kuriozita se stala v Paříži.

Ze zákazu stání odtahovka odklidila na parkoviště odtažených vozů automobil i s tříměsíčním děckem na zadním sedadle v autosedačce, když matka odběhla nakoupit. Po dlouhém shánění nakonec matka dítě našla na jednom parkovišti odtahovek. Důvod, proč auto odtáhli i s dítětem byl prostý - auto mělo zatmavená skla a proto nebylo uvnitř nic vidět.

Poučení - máte-li zatmavená skla a máte-li malá nebo spící děcka v autě, buď od něj na zákazu stání, zákazu zastavení nebo zákazu parkování všeobecně neodcházejte a nebo děcka neberte s sebou. Mimochodem silné zatmavení zadních skel udělá jen někdo, komu to prakticky nemyslí - viz tento příklad..

2013-04-28 10:53:30

Já mám silné zatmavení zadních skel a naopak si myslím že mě to prakticky myslí. O významu snad neni třeba se rozepisovat. Francouzku bych nechal odtáhnout na první stanici Veřejné bezpečnosti..

2013-04-28 12:00:48

petrdepo: Jestli se nemýlím tak čelní sklo povolené zatmavení 25% , sklo přední dveře 30% , sklo zadní boční dveře 70% , sklo dveří kufru 100% . A při ťech 70% a obzvlášť v případě černého nebo tmavého interiéru což je můj případ zvenčí dovnitř vidět prakticky není , ven však ano a to zcela bezpečně . Nechat tak malé dítě samotné v autě je ovšem trestuhodná nezodpovědnost , já bych strachy zešedivěl . Porušit nějaký zákaz je chyba , za co je odtahovka zodpovědná třeba u nás při odtahu auta , by mě docela zajímalo .

Níže uvedený článek Vám pomůže porozumět aktuálně platné legislativě tónování autoskel v České republice.

Protože autofólie není synonymem pokuty.

Řada řidičů v poslední době zaznamenala zvýšenou pozornost policie zaměřenou na propustnost skel jejich vozidel, jež je bezprostředně ovlivňována stupněm zatmavení aplikovaných autookenních fólií. Donedávna probíhaly kontroly propustnosti ze strany Policie ČR na českých silnicích metodou „vidím/nevidím“, tedy nepřesným odhadem nadměrné míry zatmavení pouhým okem. Začátkem roku však byla Policie vybavena kalibrovanými měřicími přístroji, jejichž praktické využití na silnicích spojené se zpřísněním postihu za nedodržení předpisu spustilo enormní vlnu obav majitelů aut vedoucí ke zvýšené poptávce po demontáži autofólií pramenící z mylné asociace fólie =pokuta.

Tento trend je však opodstatněný pouze u řidičů aut, jejichž přední boční skla propouští dle §22 Vyhlášky MDS ČR č. 301/2001 méně než 70% viditelného světla, nebo pokud jejich čelní skla propouští méně než 75% světla, případně zakrývá-li aplikovaná fólie třetí brzdovou svítilnu auta.

Platná legislativa tedy povoluje aplikaci libovolně zatmavených fólií na zadní boční a zadní autoskla, tedy na ta, jež jsou alokována od B-sloupků dozadu. Na čirá přední boční skla si pak majitel vozu může nechat nalepit fólie o propustnosti minimálně 70%. Pokud jsou přední boční skla Vašeho auta zatmavena již z výroby, přesto byste rádi zlepšili komfort a vzhled svého vozu i v oblasti výhledu řidiče, doporučuje se individuální test propustnosti viditelného světla vašeho autoskla s aplikovanou fólií, která by měla být velmi světlá, případně čirá bezpečnostní. Výsledek měření pak nesmí vykázat hodnotu nižší než je vyhláškou povolená hranice propustnosti světla pro přední boční skla, tedy 70%.

2013-04-28 18:56:40

vaman: Ten příběh byl také o tom, jakse řidiči chovají nezodpovědně a zrovna tak maníci z odtahovek.

2013-04-28 19:49:16

petrdepo:

Také bych trochu přispěl, a to že na zákazu stání se může nějaký čas zastavit a stát. Takže to asi nebude o zatmavených oknech, ale o dodržování předpisů a jejich respektování. Je mi jedno kdo a kolik % má zatmavené okna

2013-04-29 07:53:41

tomenzino: No právě. Maníkům z odtahovky bylo taky jedno, že nevidí dovnitř, tak auto odtáhli i s děckem.

2013-04-30 07:47:08

Možná ani né tak kuriozita, jak překvapení a novinka u našich silnic.

Osobně se mě zdají tyto nové patníky oproti původním moc tvrdé a nedokážu si představit jak poddajné budou při nárazu do nich - zda se taky narovnají zase zpět po "průjezdu" auta..., a jaké škody to napáchá na autě.

2013-04-30 16:14:00

xander:

Ať trefíš co trefíš, jen klika když tě to přelítne, a nerozbije nic. Vím o čem mluvím.Ten dutej patník,je na hadry když ho trefíš, a kusy lítají všude, protože byl dutej. Tenhle se možná sklopí, nebo ulítne celej

2013-04-30 16:59:42

tomenzino: No, já si vyzkoušel že ten dutej se po tom co jsem ho přelítl zase vrátil zpět...! A když jsem zkoušel na ohyb tohle, vůbec se tomu chtělo do žádné strany, ale výroba toho bude určitě i pro silničáře levnější...

2013-05-01 19:25:48

xander:

No tak to je asi tedy lepší ne?

2013-05-02 09:52:46

xander: Ale proč přelítáváš ty patníky ? Nech to otestovat ostatní. Stačí když je potom uvidíš u silnice už otestované.

2013-05-02 10:02:12

petrdepo: Ten původní jsem trefil a přeletěl ještě se straým autem, když jsem se vyhýbal protijedoucímu.

Ten nový jsem autem netestoval, neboj Jen jsem ho uviděl u silnice, tak mě zajímal...

2013-05-26 12:14:09

Přátelé. Možná si řeknete,že to sem nepatří,ale zažil jsem kuriozitu,která mě rozpálila do běla. Nedávno jsem byl hospitalizován v nemocnici. Před 9 lety jsem si uzavřel pojištění právě na tu hospitalizaci. V dobré víře jsem 9let platil. No v té době se za pobyt ve špitále neplatilo. já byl pojištěn na 100kč. denně. což by člověk řekl,že super. no a dnes jen koukám. Tak za 5dní stárvených v nemocnici jsem zaplatil 500kč.

říkám si.Nu což,jsem pojištěn a pojišťovna mi to vrátí. Když jsem je kontaktoval,tak hned po tel, přístup jak k praseti. volám znovu a ať mi někoho pošlou,že potřebuji nějaké papíry. Přijel chlápek vysvětlil vyplnil a pak řekl,že na ten papír potřebuje potvrzení lékaře. Pak mu mám zavolat a že to pojišťovna proplatí.

Já přijel k lékaři. Tam strávil půl dne čekáním a pak přišlo překvapení. Vzal papír, opsal pravděpodobnou diagnozu z propouštěcí zprávy nemocnice a sestra na mě vhrkla 330k. Spadla mi čelist až k zemi.

Povídám a za co??? No 30kč. poplatek a 300kč. za vyplnění a na to mi dala doklad (300kč posudek), s tím,že mi to pojišťovna proplatí. No tak jsem jel domů. Zavolal pojišťováka,že to mám vyplněné a že jsem platil tu a tu cenu a prý mi to prolatí.

No a on mi stroze oznámil,že to pojišťovna neproplácí. Tak já v podstatě utratil 830kč,aby mě vrátily 170kč. a to nepočítám tel. a projetý benzín. A tak se můžete pojistit třeba na smrt a v globále dostanete hovno. A tak ať žíje birokracie a tomhle státě.

2013-05-26 13:25:06

mozol: Vítej v banánový republice Celé zdravotní připojištění mě může PPPPP ( překlad vám na požádání zašlu interní poštou )


Odpovědět