Fórum - Téma


Křivonoska 2009 - Psáno po srazu


Fórum O Srazech a akcích Křivonoska 2009 - Psáno po srazu


Diskuze o srazu

4. Ford sraz Křivonoska 10-12.7 2009

24 lidí  |  8 vozidel  |  43 fotek  |  0 videí  |  11 diskuzí

Ford - Focus Forum

Sraz Fordu Focus, rozšířený na všechny modely FORD2009-07-13 12:26:52

Byli jsme tam.

Vyrazili jsme v pátek po obědě, bez jakéhokoliv povědomí o programu na srazu a dokonce ani o přesné poloze místa konání jsem neměl jasno. Z důvodu hektické přípravy a špatného počasí, jsme vyrazili neumytým vozem, což u mě není zvykem a dost těžce jsem to nesl. Věděl jsem, že místo srazu je nedaleko Hluboké n. V. ve směru od Týna n. V.. Po projetí v těsné blízkosti (co bys z okénka doplivl) kolem jaderné elektrárny Temelín, byl u cesty poutač se směrovkou ke kempu, takže jsme se začali srážet. S pár lidmi, kteří se účastnili, se známe už z předchozích akcí a s některými jsme se viděli poprvé, ale u restauračního zařízení jsem objevil Vildu se synem Filipem, oba prohlíželi fotografie z cesty a z návštěvy okolí jaderné elektrárny, přidal jsem se.

Neměli jsme domluveno žádné ubytování a plánovali jsme odjezd do nedalekého pensionu, ale nakonec nás atmosféra vtáhla na tolik, že jsme využili nabídky poslední volné chatky v kempu.

Jel jsem na sraz hlavně kvůli autům, proto jsem byl trochu zklamán, neznaje událostí příštích, že všechny vozy stály podle chatiček svých majitelů a družilo se jen těch pár vozů účastníků z Rakouska. O to větší, byla moje radost druhý den, kdy věci začaly nabírat jiný směr. Začali najíždět další vozy z Rakouska a vyhrazený prostor pro sraz vozidel se začal zaplňovat. K mé velké radosti se dostavily dva Focus RS MKI, Fiesta ST a hlavně Sierra RS Cossworth, byla tam i další zajímavá a většinou upravená auta, ale celkové vítězství si do Rakouska odvezla zlatá zrestaurovaná Granada. (Fotografie dodám později, musím provést selekci a úpravu.) Nakonec si na plochu postavili své vozy i ostatní účastníci srazu a po umytí, za pomoci houby a kbelíku organizátora akce (za půjčení, ještě jednou děkuji), jsem přistavil náš vůz i já, vždyť zejména proto jsem přijel.

Pak začaly různé soutěže a klání, ač jsem tu někde psal, že nejsem soutěživý typ, tentokrát jsem se v několika zúčastnil a i další členové mé rodiny, a propos Vildo, jak dopadl zápas v mini golfu mezi teamy Vilda – FORD666. Se soutěžemi souvisí i dva poháry pro Ford Club, jeden v soutěži o nejhezčí auto srazu v kategorii Mondeo a druhý v soutěži nejsilnější forďačka, oba za první místo.

Při svých toulkách po areálu jsem se sešel, doufám se všemi, členy Ford Club, s Vildou jsme měli několik náhodných schůzek a jeden mač. S Radiskem jsem, v jeho kufru sledoval fast&furious 2, s FAKIRem jsme probrali celý jeho vozový park a jiné záležitosti okolo aut, s iceman65 to bylo o Clubových záležitostech apod. a s Travarica9 jsme prošli naše auto a společně jsme fandili při soutěžích. Ještě, že jste nepřijeli všichni, asi by se mi to nevešlo.

Skláním se před organizátory a jsem moc rád, že jsem mohl něco podobného zažít, pro mě by tam mohla být větší plejáda různých modelů FORD, zejména ST a RS, ale i tak to byl super zážitek, zejména když dorazil z Německa brutální Focus combi ST doplněny kompresorem, který měl naměřený výkon 250PS a vypadal, přesně, podle toho, decentní, souměrný, přesto brutální.

Doufám, že to nebyl můj poslední skvělý zážitek na srazech a už se těšíme na další.

2009-07-13 15:07:09

Podle mého nazoru to bylo super až na to sobotní proměnlivé počasí ale to ničemu až tak moc nebránilo. Skvělá nálada doprovázela skvělou organizaci.Příští rok jedu taky.

2009-07-13 18:32:53

Všichni jste byli skvělý a myslím si, že velké poděkování patří hlavně vám, mrzí mě, že sem neměl moc času vás poznat osobně a těším se až to napravím

2009-07-13 19:14:04

To Boban: mno mě si celkem osobně poznal, jen líbat se na prvním rande, to není pro mě .

Ale jinak s tím osobním poznáváním, by to chtělo něco udělat, vždyť tam byla jen jedna Puma, za nás jen jede Escort a jedna Fiesta, o Scorpiu ani nemluvě. To Rakušáci, ti to berou za správný konec.

2009-07-14 18:39:45

To Vilda: děkuji ti za výsledky, to jsi moc neutekl, čekal jsem to horší.

S těmi našimi hochy to vidím stejně, je to i motivace na další setkání.

Aut tam bylo něco přes 70, v daných podmínkách úctyhodná účast.

Focus coupé cabrio, je vážně nádherně udělaný vůz, jen škoda, že není osazen technikou ST.

2009-07-19 09:37:48

Mám taky jednu fotečku

2009-07-19 15:39:50

Konečně jsem přiřadil pár foto ze srazu:

http://www.fordclub.eu/ev...hp?id=37&tab=event_images


Odpovědět