Fórum - Téma


Kontrolky+Transit-kontrolka žhavení


Fórum Transit (obecně) Kontrolky+Transit-kontrolka žhavení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit  |  Naše vozidla2011-06-19 19:59:21

Čau chlapy,

dneska jsme dorazil s Transitem na firmu,nechal jsem ho běžet na neutrál,zatahlá ručka a než jsem vyparkoval osobáka tak se mi rozblikala kontrolka žhavení,dokážete mi prosím říct čím to je?...ještě jsem se s tím nesetkal,díky Tomáš

2011-07-12 01:21:08

Když bliká žhavení tak to má více důvodů. Závada na vstřikování, chyba čerpadla (asi 20 chyb), pokles tlaku v přeplnování atd. Paradoxem je to, že když nebude fungovat žhavení (třeba špatný kontakt) tak to blikat nebude. Jsou dvě možnosti. Pokud blikaní prestane po vypnuti a znovu nastartování tak to moc neřeš. Byla to chvilková závada. Ale pokud to bliká pořád tak na napíchnutí k diagnostice. Transit dva počítace. Hlavní a v čerpadle. Po vypnutí motoru se chyby z cerpadla možou, ale zustavaji v hl.počítač aniž by to branilo v provozu a pri diagnostice se vymažou. Ale je nekolik vážných chyb se spustí nouzový režim nebo primo prikaz, který braní v nastartování. Toto se v nekterých případech nouzove na dojeti necha obejit roztazením, ale nedrží to volnoběh a pod 1200 otáček to zase vypne motor. Takže roztáhnout, noha na plynu držet nad 1200 otaček a vyrazit do servisu na diagnostiku.

2015-10-26 20:36:11

Zdravím, prosím o radu, koupil jsem Transita 2,4 TDDI 92kw, 2003, a mám problém. Cca po 3 minutách jízdy se rozbliká kontrolka žhavení. Diagnostika KTS a Delphi píšou chybu P1631 - hlavní relé a P0381. Relé jsem zkoušel vyměnit za jiné, vyměnil jsem i pojistku, zkontroloval hlavní kostru motoru - vlevo na nosníku a pořád nic. Koukal jsem, že tuhle chybu řešilo už více lidí, ale nikde jsem nenašel řešení. Prosím o pomoc. Díky

2015-10-26 21:20:20

odchy: Není se čemu divit, že jsi nenašel řešení Musíš používat totiž pořádnou diagnostiku On je totiž s diagnostikou dost velkej problém. I když kvalitní multiznačková diagnostika jako je třeba KTS-ko od Bosche, Delphi, Texa, SuperVag. a pod. Tak se stává, že u forda nedokážou správně komunikovat s ŘJ a vypíšou bez závad, nebo jen přibližnou závadu, nebo totální blbost.

A ty rádoby diagnostiky co se prodávají za pár korun na netu nejsou nic jiného než rozšířené Scannery. A s tima opravdu nic neuděláš umí jen hodně omezenej základ. A prodejci hřeší na to, že lidi se chytnou na cenu. Nehledě na to, že s diagnostikou musíš umět dělat, jinak si zaděláš na pořádnej problém a znepojízdníš si třeba auto.

2015-10-26 22:09:27

povadi: no ja potom byl jeste u člověka, který opravuje Fordy a ten ma nějakou snad origo diagnostiku a u nej to vyhodilo pouze chybu P0381 obvod svetla zhavici svicky, nic jineho. Nemel čas to řešit, ze to je nadyl. Mluvil prave také, ze by to mohl byt špatný nějaký kontakt nebo drát. Ale prave KTS a Delphi vyhazovali tu samou chybu+ P1631.


Odpovědět